Fake news týdne: Tři nominanti v zástupu

Tři nominanti v zástupu: Janda boys + Pehe + Štěch

Fake news týdne by si možná zasloužila extrémistická skupina Jakuba Jandy „Think-tank (v překladu: ťuky-ťuk) Evropské hodnoty“, píše v glose pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Jandovská podivnost z 14. listopadu doporučuje:
„Česká vláda by měla nezávisle na zájmech masivních čínských a pročínských vlivových aktivit a organizací provést vyhodnocení, kam dosavadní tříletá zkušenost s propekinskou zahraniční politikou přivedla. České pročínské připnutí výrazně znervózňuje naše spojence v euroatlantických strukturách, přičemž je Česko bezpečnostními institucemi našich spojenců čím dál více považováno za laboratoř čínského vlivu.“

 

 

Co může výrazně znervózňovat naše spojence v euroatlantických strukturách, když Němci, Francouzi a Britové a další byli dlouhodobě s nabídkami na ekonomické kamarádství v Číně pečení a vaření? Natož fírerka Merkelová, která si zaletěla oficiálně z Berlína na státní návštěvu do Číny již bezmála 20x?
Vzhledem k frekvenci Merkelové směrem do Číny by mohl Janda doporučit, aby byl Merkelové jako pročínské agentce preventivně zakázán vstup do České republiky.
Hurá komise
Ale to ještě nebylo nic, na super fake lze nominovat říkání: „Evropské hodnoty“ doporučují, aby vzhledem k rozsahu čínského vlivu na českou politiku vláda měla podpořit sněmovní vyšetřovací komisi na toto téma.
Podezřelý Jakub Janda a jeho tým zapomínají, že tu již jedna komise – „nadkomise“ už je. Říká se jí BIS a její poslední veřejně uveřejněná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2016 Jandovi jenom vzkazuje: „V kontextu čínských aktivit se rok 2016 nesl ve znamení růstu intenzity a agresivity vlivových operací a nárůstu činnosti čínské špionáže na území ČR a proti českým zájmům a bezpečnosti.“
Janda a jeho „šmidli boys“ ale mají velmi těžkou konkurenci. Na fake new první velikosti také kandiduje politologický Jiří Pehe. Na twitrovníku napsal: „Co říká BIS na to, že premiér ČR nechá odvézt svého syna přes Moskvu na Ruskem okupovaný Krym? Nikomu to nepřipadne zvláštní?“ 

 

Pehe asi přehlédnul, že Babišův syn není českým občanem dlouhodobě dýchajícím mimo území ČR, tak co s tím má BIS? Kromě toho Pehe by měl pochopit, že z Evropy létají běžné komerční lety do Ruska, tedy i do Moskvy, a z Moskvy je běžně létáno i na Krym. Krym není okupovaný, protože v referendum drtivá většina občanů Krymu se vyslovila pro zpětné  připojení Krymu k Ruské federaci.
Ale na super fake new by mohl dosáhnout i mírně jurodivý senátor za ČSSD Milan Štěch svým říkáním: „Jen jedno území je pro občana ze země NATO hůře dostupné než Krym. Je to Severní Korea.“ 
Něco tak hloupého Štecha favorizuje. Štechovským senátorským mozkovým závitům nedošlo: Stačí požádat o vízum do Ruska a je to. Neboť Krym je součástí Ruské federace a na Krym létají (vzduchem) letadla.
Na rozhodnutí které nominované kvokání je „fake news týdne“ čeká doslova zástup nominovaných.
zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

 1. jirpos napsal:

  ten pornoherec Janda ma zrovna s tema obavama ze soudruhu z ciny pravdu a BIS to jen potvrdila.bohuzel

  • golem napsal:

   Je typické, že režim měnící se v otevřenou diktaturu hledá oporu právě v takto narušených jedincích, kteří jsou ochotni vzhledem ke svým úchylkám dělat špinavou práci proti vlastním občanům. Podobné typy různých Jandů donášely Gestapu i Státní bezpečnosti.

  • Jan napsal:

   Hovadina, Janda je US Pindos! Je v zajmu CR s nejvetsi ekonomikou sveta solupracovat a ne mavat tibetskou vlajkou! Delaji to Svycari (bezcelni vymena zbozi), delaji to Nemci i Francouzi. At jde Janda zpatky do bordelu i s celou svou partaji.

 2. Josef Vrbický napsal:

  On Štěch byl myzerny odborář a od to se odvíjí i jeho myšlení , ani neví za
  kterou stranu kope !!!!!

 3. Sysi napsal:

  No, když tady máme stovky, ale spíš tisíce českých občanů přímo zaháčkovaných v rozličných amerických organizacích (např. Aspen institut) nebo hromadně jezdících na školení přímo do júesej včetně našich politiků, kdy Evropské hodnoty a politické neziskovky jsou dotovány Serešovým Open Society Foundation. (momentálně jsem to na stránkách Evr.hodnot nenašla, ale ještě nedávno to tam bylo). Je tu spousta think-tanků převážně amerických, ale i norských a vůbec je všechno provázáno křížem krážem. A ti všichni jsou v područí amerických neoconů podporujících tvrdě liberální demokracii. Zrovna tak, jak musí masmédia „informovat“ podle americko-bruselských notiček, zrovna tak musí BIS vydávat zprávy podle direktiv CIA.
  Ale hlavně se musíme bát „někým vybájené“ ruské propagandy a čínského vměšování. I když ohledně Číny bychom asi měli být obezřetní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.