Fanoušek z USA rozvinul ruskou vlajku na zahajovacím ceremoniálu ZOH (FOTO)

Americký fanoušek s českými kořeny rozvinul na tribuně ruskou trikolóru v průběhu zahajovacího ceremoniálu zimních Olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu, oznámila RT.

Jak řekl obyvatel Oaklandu Filip Vachuda, svou akcí chtěl podpořit ruské sportovce Antona Šipulina a Viktora Ana, kteří spolu s jinými ruskými sportovci nedostali pozvání od Mezinárodního olympijského výboru na ZOH v Jižní Koreji.

Podle informace televizní stanice přinesl Američan trikolóru se zobrazením orla a nápisem „Rusko“ a rozvinul ji na tribuně.

„Chci podpořit Rusko, protože mu nedovolili poslat na Olympiádu mnohé silné sportovce, jako jsou Viktor An a Anton Šipulin. Myslím si, že by tu museli být“, uvádí RT slova fanouška.

​„Nejvíce mám rád biatlon, short track a bruslení. Také budu fandit českým sportovcům, protože jsem napůl Čech,“ řekl v interview pro další ruská média.

MOV prohlásil dříve možnost účasti v Olympiádě v Pchjongčchangu ruských sportovců, kteří nemají dopingovou historii, pod olympijskou vlajkou a ve zvláštním statutu „olympijských sportovců z Ruska“ (OAR). V konečném důsledku byla ohlášena účast 169 sportovců z Ruska. Řada vedoucích ruských reprezentantů nedostala pozvání od MOV.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LiběnajirikJ.P.LenAnan Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anan
Host
Anan

Sport to je dnes jedna velká politika a samý doping. Měli by být OH sportovců nedopujících a další OH pro dopované. Vždyť už jsou sportovci, kteří mají vyřízený povolený doping.

Liběna
Host
Liběna
jirik
Host
jirik

V Moskevské oblasti havaroval letoun An-148
Havarovaný letoun našli ze vzduchu na poli v Ramenské oblasti u Moskvy, informoval RIA Novosti zdroj v záchranné službě Moskevské oblasti.

Záchranáři potvrzují informaci o pádu civilního letounu v Ramenské oblasti u Moskvy.

„Leží na poli v Ramenské oblasti, záchranáři tam ještě nedorazili,“ prohlásil zdroj v záchranné službě.

Podle informací zdroje letoun An-148, který havaroval u Moskvy, zmizel z radarů 2 minuty po startu z letiště Domodědovo. Na palubě se nacházelo 65 pasažérů a 6 členů posádky. https://sptnkne.ws/gGv2

jirik
Host
jirik

Všichni pasažéři havarovaného letadla An-148 zemřeli
https://sptnkne.ws/gG3E
Ministerstvo mimořádných situací Ruské federace zveřejnilo seznam obětí pádu An-148 v okolí Moskvy. V seznamu je 71 lidí.
http://www.mchs.gov.ru/operationalpage/Operativnaja_informacija/item/33515861/

Len
Host
Len

Pokud na olympiádu nemůžou nejlepší z nejlepších ( cilené vyřazení Rusů) – tak to není olympiáda, ale šaškárna. Ani by mě medaile netěšila.

J.P.
Host
J.P.

Norský národní tým přivezl na Olympijské hry v Pchjongčchangu více než šest tisíc dávek protiastmatických prostředků. Kdyby to samé udělali Rusové, tak bude oheň na střeše. Sport je hlavně jeden velký byznys, kde se točí obrovské peníze. A stále více se do něj tahá politika. Na letošní ZOH se už nekoukám. https://cz.sputniknews.com/olympics-2018-news/201802086742130-Norove-Olympiada-preparaty-zakaz/

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!