Francouzi se stávají bezradnými. Francouzská ochranka vysvětlila, že věznice „nemají možnosti“ zvládnout vězně-džihádisty

…..možná za několik měsíců budeme řešit stejné problémy i u nás….

16:54

Fleury-Mérogis

Francouzská ochranka vysvětlila, že věznice „nemají možnosti“ zvládnout vězně-džihádisty

© Sputnik/

Tento týden na výzvu francouzských odborů pracovníků vězeňské služby asi sto lidí blokovalo přístupy k vězení Fleury-Merogis v pařížském předměstí. Důvodem protestů bylo napadení tří pracovníků věznice v Pas-de-Calais ze strany radikálního islamisty, a hlavním požadavkem bylo zajištění bezpečnosti při plnění jejich profesionálních povinností.

Sputnik pohovořil se zástupcem vězeňské služby Fleury-Merogis.

Nehledě na napjatou situaci tvrdého konfliktu s policií na přístupových místech k věznici, protestující jasně formulovali korespondentu Sputniku své námitky: neefektivnost nápravných zařízení, radikalizace vězňů a všeobecné násilí, které skutečně ohrožuje život pracovníků vězeňské služby.

„K dnešnímu dni existuje velký problém s bezpečností zaměstnanců. V Fleury-Merogis je věznice přeplněna na 150 %. Jak se to projevuje v praxi? Dnes na jednoho dozorce připadá 90 vězňů. Přidejte k tomu problém islámských teroristů, kteří jsou také v naší věznici a kteří nejsou izolováni od ostatních vězňů, s výjimkou zvláštních případů, kdy se vězeň nachází ve zvláštním bloku. Co toto vše znamená pro dozorce? Od něho se požaduje, aby věnoval zvláštní pozornost vězni s radikálními názory nebo obviněnému z terorismu. Ale dozorce má ještě dalších 89 „chovanců““, řekl zástupce vězeňské služby.

Jeden z protestujících řekl Sputniku následující: „Ve věznici Fleury-Merogis jsou mezi vězni lidé s radikálními názory a upřímně vám řeknu, že je to pro nás velmi těžká situace. Pro nás je nebezpečné nacházet se vedle vězňů, pro něž jsme ztělesněním toho, co oni nenávidí, pro něž jsme v podstatě nepřáteli. Oni mají teoreticky možnost uškodit nám. K dnešnímu dni naše věznice, naše zákony nejsou přizpůsobené k takovým vězňům. A problém je v tom, že takových vězňů je stále více, jelikož lidé se vrací ze Sýrie a jsou mimořádně nebezpeční.“

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jirikMarošJarek* Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jarek*
Host
Jarek*

Co frantíci chtěli se svými žoldáky udělat v Sýrii, to se jim vrátilo pěkně „domů“. Jak říkám, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. To je ta jejich „demokratická koalice“, kterou tam spolu s usákama frantíci budovali a podporovali. A to platí samosebou také pro Libyi.

Maroš
Host
Maroš

Tip pre redakciu na samostatný článok-stránku /od poslucháča Infovojny.sk/ – NOVINKA! na You Tube – francúzska komédia o slniečkaroch-vítačoch – príbeh o politikovi, ktorý nabádal ľudí, aby prijímali utečencov a Cigáňov /Gitanes/ – ako to dopadlo, keď sa jedného rána nasáčkovali k nemu domov!
Poznámka – zverejnené 17.01.2018 – zhliadnutí zatiaľ 169

Srdečně vás vítáme cz dabing 2017
https://www.youtube.com/watch?v=jfTCowotNnY

jirik
Host
jirik

Muslimské sňatky z donucení
Vzít si čtrnáctiletou holku, která vás nechce? V Německu normálka 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=JtQ9fi2gfkc