Film Harvested Alive: „Nikdy jsem si nemyslel, že strávím 10 let vyšetřováním tak hrozných věcí z lékařského prostředí“

Film Harvested Alive. (hevesrtedalive.com)

Originální název: Harvested Alive: The Ten-Year Investigation

Žánr:
 Časosběrný dokument

Režie:
 Jun Li

„Strávil jsem 30 let pomáháním a zachraňováním pacientů, nikdy jsem si nemyslel, že strávím 10 let vyšetřováním toho, jak lékaři zabíjejí nevinné lidské bytosti.“ – Č‘-jüan Wang

Snímek začíná výpovědí čínské ženy, manželky chirurga z nemocnice v provincii Liao-ning, který jí sdělil, že se podílel na operacích nedobrovolných dárců orgánů k transplantacím, kteří pocházeli z vězeňského systému. Podle její výpovědi šlo o vězně svědomí, jimž odebíral oční rohovky a takto odoperoval 2 000 těl. Manžel se jí k účasti na transplantacích přiznal a nervově se zhroutil.

Na její výpověď zareagovala skupina Číňanů žijících v zahraničí. Pod vedením lékaře Č‘-jüan Wanga vznikl vyšetřovací tým, který měl za úkol zachovat si chladnou hlavu a zjistit, zda jsou v Číně skutečně zneužíváni vězni svědomí k orgánovým transplantacím nebo se jedná o pouhou fámu.

Celá filmová stopáž snímku Harvested Alive: The Ten-Year Investigation (Sklizeni zaživa: Deset let vyšetřování) se točí okolo vyšetřování, které se zavrtává hluboko do systému zprostředkovatelů a nemocnic čínské Lidové osvobozenecké armády, ale i politických kruhů čínské komunistické strany. Tvůrci se snaží systematicky doložit závěry svého výzkumu a držet se faktické linie vyšetřování. Stopáž postupně staví racionální schéma případu na získaných datech a nahrávkách rozhovorů s nemocničním personálem a úředníky komunistické strany. Vyšetřováním diváka provádí převážně šéf výzkumné skupiny doktor Č‘-jüan Wang.

Z dokumentu začíná být postupně jasné, že čínská transplantační centra nejsou schopna doložit původ desítek tisíc orgánů, které každoročně transplantují. Vyšetřování se snaží objasnit, kdo byl oním utajovaným zdrojem.

Sledujte snímek ON-line

Tvrzení, že orgány pocházejí od vězňů odsouzených k smrti nebo od dobrovolných dárců, která předkládají čínské úřady, jsou vyvracena statistikami o počtů lidí odsouzených k smrti i počtů dobrovolných dárců sledovaných červeným křížem.

Vykřičník potom vyšetřovatelé nacházejí nejenom v obrovském množství, ale také v rychlosti dodávání orgánů, které čínské nemocnice vyhledávají do 14 dnů. V zemích, kde je transplantační průmysl široce rozvinutý, existuje zavedený a funkční systém dobrovolného dárcovství a velké množství registrovaných dárců, je čekací doba na orgán jeden rok a více. Jak mohou čínské nemocnice shánět tak velké množství orgánů a především od koho?

20171003-harvest2
Film Harvested Alive. (hevesrtedalive.com)

Snímek má podle autorů pomoci ke zveřejnění výsledků výzkumu a sloužit jako analytický materiál systematického rozkrývání praktik transplantačního odvětví v Číně, které od roku 1999 zažilo raketový vzestup. Zdroj, odkud pocházely stovky tisíc transplantovaných orgánů během posledních 17 let, čínská strana nebyla schopna dodnes jednoznačně doložit a objasnit.

Výzkumy zahraničních expertů ukazují, že došlo k čínským režimem schválené spolupráci mezi vězeňským systémem a nemocnicemi.

Závěry prezentované v dokumentu Harvested Alive označují jako hlavního viníka bývalého předsedu komunistické strany Ťiang Ce-mina, který dal přímý příkaz k využívání zadržovaných lidí z duchovního hnutí Falun Gong. Tato skupina vězňů svědomí se podle expertů stala největším zdrojem orgánů, které jim byly odebrány násilím bez jejich dobrovolného souhlasu a transplantovány za vysoké částky zájemcům z Číny a ze zahraničí, aniž by tito pacienti znali původ orgánů.

Zajímavost: Název snímku Hervested Alive naráží na první vyšetřovací zprávu o činnosti čínského transplantačního odvětví Bloody Harvest (Krvavá sklizeň), kde bylo poprvé definováno, že čínští vězni svědomí slouží jako obří živá banka orgánů, které jsou „sklízeny“ a nabízeny jako produkty k obchodu.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jirikHumMarian Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Marian
Host
Marian

A co si myslíte?že v česku a EU se to neděje. Je známo mnoho případů kdy bílá mafie nechtěla příbuzným ukázat tělo zemřelého v nemocnici po havárii. A to měl jenom zlomenou nohu nebo pohmožděniny. V rakousku znám taky stejné případy. Marian

Hum
Host
Hum

Kedy zacnu vysetrovat Madlu?!!

jirik
Host
jirik

Tušila, že má rakovinu. Na diagnózu od lékařů čekala devět měsíců
Když Američanka Catherine Lewisová poprvé objevila na své noze neobvyklý útvar, ani ve snu ji nenapadlo, že by mohlo jít o nebezpečný melanom (zhoubný nádor). Postupem času vypozorovala, že se znaménko zvětšuje, a tak začala hledat lékaře, který by jí pomohl určit, o co jde. Nikdo ji ale nechtěl vyslechnout
https://www.novinky.cz/zena/zdravi/450535-tusila-ze-ma-rakovinu-na-diagnozu-od-lekaru-cekala-devet-mesicu.html