Generál Blaško: Pokud budou Sudeťáci požadovat zrušení Benešových dekretů, přijdeme s požadavkem na vyplacení reparací

…..další kamínek do skládačky celkového pohledu na Benešovy dekrety. Masáž obyvatel České republiky „pravdou a láskou“ od zločince VENCY pokračuje i po jeho odchodu do jiné dimenze (no spíše do pekla, kde se za jeho humanitární bombardování smaží)….

08:54

Politici potřebují oblbnout národ, zneplatnit platné dekrety a povědět lidem, že pravda je lež a lež je pravda. Aby mohli dostat vyplaceno pohádkové jmění, které se mi v noci ve snu zdálo….

Muž v lidovém kroji sudetských Němců

Český portál ParlamentníListy.cz zveřejnil odpovědi na otázky čtenářů generálmajora ve výslužbě Hynka Blaška, který byl zvolen europoslancem za hnutí Svoboda a přímá demokracie. Čtenáři se dotkli různých témat, včetně problematiky válečných reparací.

Dívky v kroji sudetských Němců

„Dobrý den. Jste připraven hájit zájmy občanů ČR otevřením otázky v nevyplacených válečných reparací Německem v parlamentu EU?“ zněla otázka jednoho ze čtenářů určená generálmajorovi.Europoslanec v této souvislosti uvedl, že tento bod vztahů mezi dvěma zeměmi považoval za „neuralgický, zároveň s Benešovými dekrety“.

„Pokud Sudeťáci budou požadovat zrušení dekretů, půjdeme ven s požadavkem na vyplacení reparací,“ napsal k věci Blaško.

Upozornil však na to, že tuto otázku musí řešit především vláda a dodal, že to poslanci v Evropském parlamentu podpoří.

Kromě toho zmínil také jméno zástupce sudetských Němců, Bernda Posselta, a konstatoval, že se dá očekávat mela.

 

 

​Sjezd sudetských Němců v ČR

Během zasedání 70. sjezdu Sudetoněmeckého krajského sdružení v bavorském Řezně nejvyšší činitel sudetských Němců Bernd Posselt zmínil, že by sudetští Němci mohli další sjezd uspořádat v České republice, ale dodal, že si jsou vědomi toho, že je to pro českou společnost citlivá otázka. Uvedl také, že se obává psychologické atmosféry, která možná ještě není příznivá.

Státní zámek Hrubý Rohozec
http://www.flyfoto.cz/ |  Letecký snímek Rohozce s parkem

Jeho myšlenka vyvolala rozporuplnou reakci mezi českými politiky. Zatímco premiér Andrej Babiš a předseda KSČM Vojtěch Filip konání sjezdu sudetských Němců v ČR označili za provokaci, lidovci nebo pirátský poslanec Jan Lipavský by tento krok přivítali. Lipavský dokonce prohlásil, že přivítat bývalé obyvatele a jejich potomky v jejich původním domově je krásné gesto.„Dá se očekávat, že jak čertíci z krabičky vyskočí různí pseudonárodovci. Jejich nenávistí a poštváváním by se ale organizátoři ani český stát neměli nechat zastrašit,“ uvedl Právu poslanec za Piráty.

Po druhé světové válce byly z Československa vysídleny tři miliony Němců. Česko-německá deklarace z roku 1997 v této souvislosti hovoří o vyhánění. Podle česko-německé komise historiků během nuceného vysídlení přišlo o život 15 až 30 tisíc Němců.

 

 

Porušení Benešových dekretů

V roce 1945 byl vydán Benešův dekret č. 12 o konfiskaci majetku Němců, Maďarů a zrádců a nepřátel českého a slovenského národa, který dopadl i na část bývalé šlechty. Ta po přijetí restitučních zákonů na začátku 90. let minulého století podala více jak dvě stovky žádostí o navrácení hradů, zámků, lesů, rybníků a dalších nemovitostí. Svůj majetek dostali zpět Kinští, Schwarzenbergové, Salmové, Kolowratové, Lobkowiczové a další. Nedávno odvolací Krajský soud v Hradci Králové potvrdil restituční nárok rodu Des Fours Walderode na zámek Hrubý Rohozec a další nemovitosti nacházející se na Turnovsku.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019070710295371-general-blasko-sudetske-nemci-zruseni-benesovych-dekretu-reparaci/

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. Libuše napsal:

  Co vám říká Protokol Postupimské Konference ? Němci a Německo totiž na základě oné dohody vítězných mocností nemají už možnost vznášet žádné hmotné ani finanční nároky plynoucí z nuceného vysídlení,poněvadž Německo je dosud stále vázáno smlouvou mezi ním a spojenci z 26.května 1952,doplněnou a později i ještě ratifikovanou v Paříži 23.října 1954.-Podle kapitoly6,článku 3 této smlouvy,Německo nemůže už nikdy uplatnit námitky proti spojeneckým státům ani jednotlivcům vzhledemk trvalému zabavení německého majetku,který převzali spojenci či jednotlivci jako reparace,nebo jako přímý následek jimi vyvolané války.—Podle kapitoly 8,článku 1 této dohody němečtí příslušníci nemůžou už nikdy uplatnovat žádné hmotné ani finanční nároky proti spojencům a jejich občanům a takové nároky nemohou být už nikdy projednávány ani německými soudy.–Skutečné válečné škody způsobené Československu Německem přitom vysoko přesahují zmíněný zabavený německý majetek.Německo dodnes nezaplatilo Československu jakoukoliv náhradu za tyto škodya je dodnes obrovským dlužníkem České i Slovenské republiky,nokoliv naopak.–Dr.Edvard Beneš mimo jiné říká:NEZAPOMENTE, ŽE MÉ DEKRETY SE TÝKALY I POTRESTÁNÍ VLASTIZRÁDCŮ,ŽE MAJÍ TRVALOU PLATNOST A POTRESTEJTE VŠECHNY PŘÍPADNÉ ZRÁDCE ,AT JE TO KDOKOLIV A V KTERÉKOLIV DOBĚ.

  • Miroslav napsal:

   Libuše, máte pravdu, i s těmi doplňujícími smlouvami. Jenže, naše vedení, jak socialistické, tak kapitalistické, s tím veřejnost neobeznámilo. Já to třeba vím, ale zeptejte se lidí ve svém okolí, kdo z nich to četl, nebo o tom ví? Tyto skutečnosti by měli jít ve velkém na veřejnost, a do všech médií. Pak by se utnul tipec všem překrucovačům. Mějte hezký den. P.S. Ta základní data jsou v kostce na dvou stranách A4, takže není problém to vytisknout, a poslat dál. Kdo má zájem, o poslání na mail, ať pošle žádost na abbe.abbe@seznam.cz, rád přepošlu.

   • Fotografka napsal:

    Pane Miroslave, pošlete to prosím panu Soukupovi do televize Barrandov. Byla bych moc zvědavá na jeho reakci a zda to odvysílá v televizním vysílání. Mí známí by to také rádi věděli, jak se zachová při tak závažné zprávě, nebo bude celou věc bagatelizovat. Moc děkuji.

 2. Jana B napsal:

  Čerstvě “uloveno” na youtube:

  https://www.youtube.com/watch?v=3OcqYbbWmls

  22 díl Michal a Petr ( Důkazy v Němčině k dílu 22.)
  nikomar belt Publikováno 7. 7. 2019

  Řeč poslance Bundestagu na srazu odnože AfD složené z revanšistů a potomků odsunutých Němců. Obsahem je plán na vyměnění Bernda Posselta z funkce šéfa landsmanschaftu a jeho nahrazení řečníkem – poslancem Stephan Protschka) , protože Posselt je k Čechům příliš shovívavý. Video je celé v němčině, a navíc v dialektu. Ten pro svůj proslov Proschka zvolil úmyslně. Video zveřejňujeme protože Kapalovi ze Svobodného rádia už “opravdu kape na karbid” , a místo obvyklých žvástů, kterými balamutí důchodce, jako, že byl kooptován do Federálního shromáždění ČSR a bojoval proti rozdělení Československa”, nasadil novou laťku a obvinil Michala Petra, že jsou “infiltráti” a mají za úkol rozvrátit SPD Tomia Okamury. Takže jsme toho magora Kapala vzali s Petrem za slovo, a zde zveřejňujeme první důkazy, a navíc zítra odvysíláme speciální pořad, jako odpověď, na Kapalovy nesmysly. Neměli jsme v úmyslu se pouštět do rozkrývání skutečného stavu vedení SPD, ale když nás k tomu Tomiova hlásná trouba Kapal vyzvala, můžete se těšit na zítra večer. Tedy na 8.7.2019!

  Tento text je uveden jako průvodní k výše uvedenému videu.
  Kdo se orientujete dostatečně v němčině, zkuste, prosím, podstatné z videa přeložit.
  Děkuji

  • tereza napsal:

   Židovi Kapalovi asi hrabe, nebo dostal příkazem z vyšších míst se začít navážet do Michala a Petra a zdiskreditovat je.

 3. kachni.noha napsal:

  tipuji že s případnýma reparacema od němců to skončí podobně jak s dotacema od eu, tedy že budou zase jen pro „někoho“ a zbytek rozkrade stát, tedy „ellita“, takže lůza a gójím dobytek z toho zase nic mít nebudem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..