Gerhard Schröder vyzývá k tvrdému vymezení Německa vůči diktátu USA

Rozhodně nejsem protiamerický, ale jádrem mých snah o zahraniční politiku bylo bojovat o relativní nezávislost vůči Spojeným státům a udržet si tak relativní nezávislost, říká německý exkancléř Gerhard Schröder.

 

 

 

V rozhovoru pro WELT AM SONNTAG, bývalý kancléř Gerhard Schröder kritizuje tlak Donalda Trumpa na Německo. Svrchovaná země by neměla mít možnost diktovat, s kým může obchodovat a s kým ne.

Bývalý spolkový kancléř a vůdce SPD Gerhard Schröder vyzval Spojené státy k tvrdé demarkaci.

„Rozhodně nejsem protiamerický. Jádrem mých snah o zahraniční politiku bylo bojovat o relativní nezávislost vůči Spojeným státům a udržet si tak relativní nezávislost, “ uvedl v rozhovoru Gerhard Schröder.

„To bylo jasně vidět v případě našeho NE ve válce s Írákem. Přes všechny zásluhy Američanů, pokud jde o vývoj Německa po roce 1945, považuji tuto pozici za opodstatněnou. Protože suverénní země si nesmí nechat Spojenými státy diktovat, s jakými zeměmi můžeme obchodovat. To nebude fungovat,“ upozornil německý exkancléř.

 

 

 

„Pokud jde o požadavky Trumpovy vlády vůči Berlínu na omezení nebo pozastavení obchodu s různými státy, jako je Írán, Čína a Rusko a mělo by to to pokračovat, tak brzy nebudeme s nikým brzy mít žádné hospodářské vztahy. To je nepřijatelné pro zemi závislou na vývozu, jako je Německo. Musíte to říct Američanům s veškerou úctou a přátelstvím, “ pokračoval Schröder.

Kvůli plynovodu Nord Stream – 2 také Američané vyvinuli obrovský tlak na zrušení projektu.

„Nedělají to z lásky k Ukrajině, ale proto, že chtějí dodávat plyn samotnému Německu – LPG, který je nižší kvality, ale dražší než ruský plyn,“ dodal Gerhard Schröder.

zdroj: 9

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

 1. jirik napsal:

  Naše přání se nemusí vždy vyplnit. Na Vánoce si to na vlastní kůži vyzkoušel i devítiletý chlapec z německého města Zetel. Ten byl nespokojen s vánočními dárky, protože neodpovídaly jeho seznamu přání. Rozhodl se, že to nenechá jen tak a zavolal policii. Informoval o tom německý portál NDR.

  Uvádí se, že když policie dorazila na dané místo, v domě je už čekal velmi rozzlobený chlapec. Policisté následně srovnali jeho seznam přání s dárky, které ležely pod stromečkem. Chlapec měl smůlu, jelikož žádný dárek ze svého seznamu přání pod stromečkem nenašel.
  Nakonec se však policistům podařilo spor mezi chlapcem a jeho rodinou urovnat. Vysvětlili mu, že Santa Klaus mohl kvůli svému vysokému věku dárky poplést.

  Německý Ježíšek

  Německý Ježíšek se nazývá Chistkind nebo Weihnachtsmann. Má dlouhé, vlnité a rezavé vlasy a vousy. Také nosí dlouhý plášť s kapucí a k přepravě používá divoký vítr. Podoba německého Ježíška má souvislost se starými germánskými bájemi, kdy Wodan — bůh bouře, větru a žní, obdarovával hodné děti a ty zlé trestal.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201812268810381-nemecko-vanoce-chlapec-policie/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.