Gerhard Schröder vyzývá k tvrdému vymezení Německa vůči diktátu USA

Rozhodně nejsem protiamerický, ale jádrem mých snah o zahraniční politiku bylo bojovat o relativní nezávislost vůči Spojeným státům a udržet si tak relativní nezávislost, říká německý exkancléř Gerhard Schröder.

 

 

 

V rozhovoru pro WELT AM SONNTAG, bývalý kancléř Gerhard Schröder kritizuje tlak Donalda Trumpa na Německo. Svrchovaná země by neměla mít možnost diktovat, s kým může obchodovat a s kým ne.

Bývalý spolkový kancléř a vůdce SPD Gerhard Schröder vyzval Spojené státy k tvrdé demarkaci.

„Rozhodně nejsem protiamerický. Jádrem mých snah o zahraniční politiku bylo bojovat o relativní nezávislost vůči Spojeným státům a udržet si tak relativní nezávislost, “ uvedl v rozhovoru Gerhard Schröder.

„To bylo jasně vidět v případě našeho NE ve válce s Írákem. Přes všechny zásluhy Američanů, pokud jde o vývoj Německa po roce 1945, považuji tuto pozici za opodstatněnou. Protože suverénní země si nesmí nechat Spojenými státy diktovat, s jakými zeměmi můžeme obchodovat. To nebude fungovat,“ upozornil německý exkancléř.

 

 

 

„Pokud jde o požadavky Trumpovy vlády vůči Berlínu na omezení nebo pozastavení obchodu s různými státy, jako je Írán, Čína a Rusko a mělo by to to pokračovat, tak brzy nebudeme s nikým brzy mít žádné hospodářské vztahy. To je nepřijatelné pro zemi závislou na vývozu, jako je Německo. Musíte to říct Američanům s veškerou úctou a přátelstvím, “ pokračoval Schröder.

Kvůli plynovodu Nord Stream – 2 také Američané vyvinuli obrovský tlak na zrušení projektu.

„Nedělají to z lásky k Ukrajině, ale proto, že chtějí dodávat plyn samotnému Německu – LPG, který je nižší kvality, ale dražší než ruský plyn,“ dodal Gerhard Schröder.

zdroj: 9

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Naše přání se nemusí vždy vyplnit. Na Vánoce si to na vlastní kůži vyzkoušel i devítiletý chlapec z německého města Zetel. Ten byl nespokojen s vánočními dárky, protože neodpovídaly jeho seznamu přání. Rozhodl se, že to nenechá jen tak a zavolal policii. Informoval o tom německý portál NDR. Uvádí se, že když policie dorazila na dané místo, v domě je už čekal velmi rozzlobený chlapec. Policisté následně srovnali jeho seznam přání s dárky, které ležely pod stromečkem. Chlapec měl smůlu, jelikož žádný dárek ze svého seznamu přání pod stromečkem nenašel. Nakonec se však policistům podařilo spor mezi chlapcem a jeho… Číst vice »