GLOBSEC varuje před Ruskem a dezinformacemi. Šimkovičová ale ukázala, co je skutečnou hrozbou pro EU

…..co jsou dneska dezinvormace???? Dle mého názoru veškeré zprávy z masových médiích….
13:27

Slovenská poslankyně Národní rady Martina Šimkovičová na svém Facebooku zveřejnila příspěvek s kritikou analýzy nevládní organizace GLOBSEC. Ve svém výzkumu se odborníci věnovali dezinformacím proti EU, které podle analytiků šiří „pro-kremlské“ weby. Nezapomněli ani na Sputnik.

Martina Šimkovičová ve svém příspěvku věnovala pozornost skutečnosti, že analytici GLOBSEC z dezinformační kampaně obviňují každého, kdo „pravdivě informuje o současném stavu EU“.

„Můj osobní názor je, že důvodem skepse občanů Evropy není neinformovanost, ale právě informovanost. Skeptičtí jsou právě ti, kteří vidí co se děje a nedají se opít kampaní EU, na kterou jsou vynakládány obrovské finanční prostředky z peněženek nás, všech občanů členských států,“ prohlásila politička.

 

 

Šimkovičová uvedla, že Evropská unie sama ničí vlastní pověst a nepotřebuje na to žádné cizí agenty.

„Nejsou potřeba žádné dezinformační weby ani hybridní válka, a už vůbec ne ruské peníze… EU nepotřebuje agenty-podrývače, neboť EU si dokáže svoji image ničit i úplně sama a bez cizí pomoci,“ napsala a vyzvala, aby z občanů EU nedělali hlupáky, kteří prý ničemu nerozumí, pokud jde o řízení a fungování Evropské unie.

Na závěr svého příspěvku Šimkovičová dodala, že jediné, co může pomoct a zachránit EU, je hluboká reforma, bez které podle jejího názoru unie nepřežije.

Společnost GLOBSEC se představuje jako globální analytické centrum, které je oddané principům zvýšení bezpečnosti, prosperity a stability v Evropě a ve světě. V úterý, 21. května, na webu organizace byla zveřejněna velká analýza toho, jak se v Česku, Maďarsku a na Slovensku informuje o volbách do Evropského parlamentu c názvem „Evropské volby ve Střední Evropě: informační operace a dezinformační kampaně“. Celkem byl tento dokument věnován pečlivé analýze informací kritizujících Evropskou unii a volby, právě tyto údaje jsou podle GLOBSEC dezinformací a útokem na Evropskou unii.

 

 

Odborníci prozkoumali 45 stránek na sociální síti Facebook. V každé zemí vyčlenili 15 zpravodajských zdrojů, které podle analytiků „zveřejňují kontent, který je klasifikován jako dezinformace nebo pro-kremlské informace“. Stránky politických stran a jednotlivých politiků analyzovány nebyly.

Samozřejmě na seznamu zmíněných zdrojů ukázali také Sputnik Česká republika.

Autoři analýzy citují článek Sputniku, věnovaný vyjádření Radima Fialy, místopředsedy strany SPD, ve kterém Fiala srovnal moderní politiku EU s událostmi 1968 na Československu. Nic dezinformačního a falešného na tom není, neboť je to reálný výrok, který Fiala napsal na svém Facebooku. Sputnik tedy zase prezentovali jako dezinformační, ale žádné důkazy s příklady falešných zpráv předloženy nebyly.

Zdroj(1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. Vladimír napsal:

    Desinformační a FAKE je především politika a kampaň EU, která likviduje tradiční Evropu a nahrazuje ji multietnickým obyvatelstvem, zcela nesourodým a protikladným s původním obyvatelstvem. Zejména muslimové, hromadně podléhající fanatické menšině (doposud), jsou nejen nepřizpůsobiví, nýbrž zjevně smrtelně nebezpeční pro národy Evropy. Demagogické a FAKE je i označování odpůrců této zkázy Evropy jako „pravicoví populisté, xenofobové“ nebo dokonce fašisté. Fašismus k nám totiž přichází pod pláštíkem islámu, zejména ideologií nadřazenosti muslimů všem nemuslimům. A je to horší, než někdejší dělení lidí podle německých fašistů na čtvrt, půl, 3/4 lidi, podléhající jediným plnohohnotným lidem – árijcům. Protože u muslimů nemá nemuslim hodnotu vůbec žádnou, za jeho zabití muslima Alláh pochválí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..