Hampl: Pokud se plány EU uskuteční, během několika desítek let Češi jako etnikum zmizí

Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) provedl v dubnu průzkum na téma evropské integrace. Ukázalo se, že většina Čechů (63 %) se domnívá, že rozhodnutí Evropské unie nejsou v zájmu České republiky.

O výsledcích průzkumu Sputnik diskutoval se známým sociologem Petrem Hamplem.

Sputnik: Čím se to dá podle vás vysvětlit? Selský rozum vítězí nad bruselskou propagandou?

Hampl: Když uvážíme, jak děsivě nevýhodné až zničující jsou kroky EU pro většinu obyvatel ČR, je spíš zajímavé, že pořád ještě existují lidé, kteří působení EU označují za pozitivní.

Je zřejmé, že účinnost europropagandy klesá, ale je vidět, že pořád ještě neklesá k nule.

Aktuální výsledek je v případě podílu pozitivních a negativních odpovědí srovnatelný se situací například v roce 2009, 2010 či 2015. V letech 2009-2010 EU trápila ekonomická krize, v roce 2015 vypukla krize migrační. Dají se podle vás tyto dvě krize srovnávat? Především podle dopadu na integraci EU.Nedají. Ekonomická krize způsobená projektem společné evropské měny se Čechů prakticky nedotkla, zatímco dnes už jde o přežití. Pokud se plány EU uskuteční, během několika desítek let Češi jako etnikum zmizí a budou nahrazeny arabskými muslimy, možná v kombinaci s černými Afričany.

Zastavit integraci EU je pro nás otázkou života nebo smrti.

Podle průzkumu o souladu rozhodnutí EU se zájmy Česka a jejich osobními zájmy jsou o něco častěji přesvědčeni mladí lidé ve věku 15 až 29 let, teda především lidé, kteří se narodili už po listopadu. Nehovoří to o generačním konfliktu v české společnosti?

Do určité míry ano. Starší lidé si totiž pamatují časy před Evropskou unií a vědí, že Česká republika na tom byla po všech stránkách lépe než dnes.

Mladí lidé ty časy nezažili, a jsou naopak vystaveni nesmírně intenzivní propagandě, která tvrdí, že před vstupem do EU odpovídala česká ekonomická a sociální situace časům před průmyslovou revolucí. Že tu panoval div ne hladomor, neexistovaly dálnice atd. Možná se divíte, jak někdo může takové hlouposti věřit, ale nezapomínejte, že došlo k dramatickému snížení úrovně českého školství. Mnoho dnešních mladých lidí není schopno srovnat informace z několika zdrojů a není schopno se kriticky zamyslet, zda předkládaná informace může být pravdivá.

Další významný faktor spočívá v tom, že mnoho mladých lidí je přesvědčeno, že právě oni nebudou muset v životě pracovat a stanou se příslušníky euro-aristokracie. Jak budou postupně zjišťovat, že se nechali ošidit, bude klesat podpora EU i v této kohortě.Má vůbec cenu věnovat pozornost takovým průzkumům? Berou v potaz tyto údaje o nespokojenosti občanů ti, kteří přijímají tato rozhodnutí?

Pro ty, kdo přijímají rozhodnutí, nemají občané vyšší hodnoty než bláto na podrážce bot. Je ale zajímavé tyto výzkumy sledovat z hlediska predikce případné sociální změny. Moje shrnutí je: I když vládnoucí třída euro-aristokracie trochu slábne, je pořád ještě dostatečně silná, aby se nemusela na nikoho ohlížet.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Hory8Martin RubášjanderaHenoch Ježíš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Henoch Ježíš
Host
Henoch Ježíš

https://youtu.be/b8n5R33sTG8
Protože nestabilita Země je již taková, že neudržíme rovnováhu v silách, které škodí stabilitě tam, kde je největší zápor, vybuchne výše zmíněný supervulkán. Jedině České země udržíme díky kladné energii v bezpečí.

Henoch

Hory8
Host
Hory8

Ahoj Henochu,
Čtu tvé komentáře celkem pravidelně a pro mě jako pro Slovana – Čecha jsou docela zajímavé. Kde bereš tu jistotu,že zrovna my si zasloužíme přežít? Vím,že jsme lehce odlišní od ostatních Slovanů – povahou, historií a krásným jazykem. Budu rád,když zareaguješ. Díky Hory8

jandera
Host
jandera

No to je snad každému jasné, češi (i ostatní slované V4) jsou krmeny jedy a odpady, chemtrails z německa i z ukrajiny. Záměrně ekonomicky drženy pod krkem, aby vlasní bydlení a rozvoj rodin byl co nejvíce stížen. Kempy a státem dotované ubytovny plné cikánů a špinavých muslimáků, ale o tom se nesmí mluvit, že jich tu jsou už desetitisíce. Vláda vše zaprodala (ovcím stačí nakukat, že nařízení z bruselu, ale oni je nemusí aplikovat_zatím). No snad jednou všechny ty šmejdy nesametově zlikvidujeme a znovu to tady vyčístíme. Obraz česka jako státu plného levných kurev, chlastu a korupce nás zavede do… Číst vice »

Martin Rubáš
Host
Martin Rubáš

Dublin IV je zlo, musíme ho odmítnout. Pak bychom skončili jako Británie a Švédsko, kde je hromada znásilnění a no go zóny, nebo Francie, kde všude hlídkují vojáci.
http://www.epshark.cz/clanek/459/dublin-iv-a-jeho-dusledky