Handelsblatt: Češi vidí v Rusku společníka v boji za svou kulturní identitu

Důvěra v Evropskou unii a západní instituce se v Česku za posledních několik let značně snížila a autorita Ruska naopak pevně roste, píše německý list Handelsblatt.

Podle autora článku Juliana Heißlera se prestiž EU a evropských institucí v zemích východní Evropy zmenšila a dosáhla minima. „Méně než třetina obyvatelů má pozitivní představu o EU… Zároveň se v České republice rozšiřuje podpora země, která byla v letech po pádu komunismu vnímána především jako nepřítel — Ruska,“ píše novinář.

 

 

Takový vztah k Rusku Heißler vysvětluje tím, že Češi vidí v Rusku společníka v otázkách zachránění kulturních hodnot Evropy. „Většina obyvatelstva dnes považuje Moskvu za možného partnera v boji za kulturní identitu Evropy,“ označuje autor.„A nakonec se i prezident Vladimir Putin představil jako obránce etnicky a nábožensky stejnorodé Evropy.“ Podle údajů loňského průzkumu Mezinárodního republikánského institutu skoro 40 procent Čechů souhlasí s tím, že se Rusko a Putin mohou stát spojencem proti EU, která je nutí opustit hodnoty.

Již minulý rok prezident Česka Miloš Zeman obhajoval omezení sankcí EU proti Moskvě a uznání Krymu za ruské území. A takový směr, taková proruská pozice prezidenta, jak zdůrazňuje list, je pro evropské politiky velmi netypická.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

  1. Vítězslav Crha napsal:

    Jestliže se kdokoliv snaží o převrácení dějin a likvidaci odkazu minulých generací,které na život a na smrt tyto hodnoty hájili,není divu,že se to přenese i do současnosti. Rusko vždy bylo zemí s obrovským energetickým nábojem pro ochranu kontinuity a spolupráce s ostatními zeměmi,pokut ty byly ochotny toto akceptovat. Jako slovanský národ vždy stáli na straně ochrany této entity a nikdy by nepřipustili jiné a navíc horší proklamované hodnoty- fašismus,otrokářský systém a jakýkoliv jev, vedoucí k destrukci společnosti. To jaksi západ nikdy není schopen pochopit, protože jeho strukturální vývoj byl vždy postaven na oligarchickém vykořisťovatelském základu. Viz dějinné války západních mocností za dosažením nadvlády a to za každou cenu. 1. a 2. světová válka toho je jasným důkazem. Není se tedy čemu divit,že lidé východních zemí mají v genetickém módu pevně zavedený kód přátelství s tím,kdo odvrací výše uvedené ne-hodnoty. Rusko nikoho nenapadlo a ani nenapadne,což se nelínbí těm,co si myslí, že by Rusko ovládlo. Podařilo se jim zatím ovládnout ostatní státy východního bloku a to tím že je nejprve jako státní celky rozdrobili viz ČR-SR,Jugoslávie a pod.Poté jim byl odcizen fungující ekonomický systém,finance,národní zlaté rezervy,dosazení svých lidí do sdělovacích prostředků,školství,kultury,vlády,podnikatelských subjektů,atd.atd. Rusko není destruktivní vůči jinému státu a není sebedestruktivní jenom proto, že kdosi to má v plánu. Je proti migraci velkého množství nepřizpůsobivých a generace degenerovaných emigrantů,kteří neemigrují s cílem integrace ale vysávání jednotlivých systémů řízení států s cílem nastolit svoji degenerovanou doktrínu ovládnutí světa NWO nový světový řád, kdy černá elita ovládne svět pomocí neintegrovatelných blbů z Afriky. Cíl je že zdegenerovaný svět se lépe ovládá. To dnešní naprosto zcestně vychovaná mládež nechápe a neví. Vlády neznají podstatu řízení státu a jenom participují na tom, co je jim předhozeno. Aby nespadli do maléru,tak od toho zde mají naprosto zkorumpovanou policii a mafii soudnictví. Bude to ještě dlouhý boj, než se toto urovná do přijatelných mezí. Za celou existenci lidstva nedošlo nikdy k tak obrovské degradaci lidských hodnot a morálních hodnot,jako v současnosti.

  2. Požadovaný formát napsal:

    Diví se někdo? Po 15 letech bezbřehé korupce (dotace), podpoře různých úchyláren, imigrace …

  3. Jiří Rýpar napsal:

    Tartaria.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.