Herbicid Roundup je karcinogenní, rozhodl soud v USA. Hodnota německého Bayeru se propadla o více než 200 miliard

Presne ako v minulosti na tadescu tomáš marný písal, Bayer sa spojilo s Monsantom aby zničili nemeckú ekonomiku, tým že bude niesť následky. Na druhú stranu je fascinujúce, že tento jed horší ako DDT (a začínajú to s oneskorením niekoľkých rokov potvrdzovať oficiálne)  si na svojom začiatku písalo na fľaši že je biodegradabilný a “environmentally friendly”.

obrázok: PREDTÝM sa písalo na fľaši, že produkt je úplne rozložiteľný v pôde a že nezanecháva škodlivé reziduá. NESKÔR tieto tvrdenia zmizli

Federální soud ve Spojených státech v úterý rozhodl, že herbicid Roundup německého chemického a farmaceutického koncernu Bayer způsobuje rakovinu. Akcie společnosti zareagovaly na verdikt oslabením o 12,5 procenta, což je největší denní ztráta za 16 let. Hodnota firmy tím klesla zhruba o osm miliard eur (téměř 209 miliard korun), napsala agentura Reuters.

Úterní verdikt soudu v San Francisku se netýká odpovědnosti koncernu za onemocnění rakovinou žalobce Edwina Hardemana. O této věci začne soud jednat ve středu.

Společnost Bayer popírá tvrzení, že glyfosát, který Roundup obsahuje, způsobuje rakovinu. Bayer koupil společnost Monsanto, dlouholetého výrobce Roundupu, za 63 miliard dolarů (1,42 bilionu korun) v loňském roce.

Glyfosát je nejrozšířenějším herbicidem na světě a Roundup byl prvním produktem, který je na této látce založený. Nyní už ale není chráněn patentem a na trhu je k dispozici mnoho dalších verzí. Bayer už dříve přiznal, že kvůli tomuto herbicidu čelí tisícovkám žalob.

Chemickou látku glyfosát označuje Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny za pravděpodobně karcinogenní. Naopak Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) a Evropská agentura pro chemické látky (ECHA), o jejichž posudky se opírá Evropská komise, považují glyfosát za neškodný.

Zdroj článku pod obrázkom: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. Radek napsal:

  …a zase jsou v tom němci až po uši, nejdřív Angela, pak imigranti, dieselgate, teď roundup, co bude dál?

 2. misa napsal:

  Omluvte moji neznalost – když je bohaté Německo kolonii Američanů po 2.světové válce, proč ho ted Amici chtějí zničit ? Předpokládám, ze jim Německo platí každý rok velké penize, tak proč toto ?

  • tomáš marný napsal:

   Milá míšo,
   celá záležitost je velmi složitá. Německo je pokračování fašistického Německa, kdy po vybudování Německa a odvodu peněz do USA připravily za jeho vlastní peníze totální zničení. Prosím poslechněte si kardinála Judase, ten to zcela jasně a otevřeně říká. Je tam víc pravdy než měli lidem říci…..
   Mimo jiné, Němci jsou se světem ve válečném stavu po 60 či 66 letech od ukončení války, protože v ten den jim měli dát mírovou smlouvu a nedali. Stojí v něm, POKUD NĚMCI NEDOSTANOU MÍROVOU SMLOUVU PO UPLYNULÉ DOBĚ PŘÍMĚŘÍ, JE AUTOMATICKY OBNOVEN VÁLEČNÝ STAV. Milá míšo, podívej se jak se fašistické Německo narychlo semklo a podepsalo dekret s fašistickou Francií. To je ten důvod. To se také týká(tentokráte naštěstí) i České republiky. Napíši o tom článek a čtenáři tadesca se nebudou stačit divit, co se může odehrát a k čemu může „přijít“ i česká republika a to v tom dobrém slova smyslu. Lidé skutečně dnes skoro nic nevědí a nebo nechtějí vědět….
   toš tak…..
   tm

 3. Pavel napsal:

  Jistě se najde ještě nějaký další „hloupý“ nebo najatý Němec, který na příkaz „páníčka“ něčím uškodí svému národu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..