Hněv Francouzů dokázal, že jsme nerezignovali, uvedl Macron v projevu

Ten arogantní Macron opravdu není normální. Ale chápu, jeho trapné proslovy mu přece píše někdo jiný. Je úsměvné, jak se snaží protesty ve Francii využít ve svůj prospěch. Macron (nebo jeho páníček) má možná evropský sen, ale většina Francouzů má noční můry.

Hněv, který letos vyplul ve Francii na povrch, ukázal, že Francouzi „nerezignovali“ na víru v lepší budoucnost. V silvestrovském projevu to dnes řekl francouzský prezident Emmanuel Macron, aniž by přímo zmínil hnutí žlutých vest, jehož protesty v posledních týdnech otřásaly francouzskou politikou i jeho pozicí. Francie podle šéfa Elysejského paláce může být lepší a musí se o to snažit.

V uplynulém roce se podle Macrona ve Francii objevil hněv namířený proti nespravedlnosti, proti „někdy nesrozumitelnému“ směru, jakým se ubírá globalizace, proti administrativnímu systému, který se stal příliš komplexním a který postrádá laskavost, i proti hlubokým změnám ve společnosti, které se dotýkají identity.

„Tento hněv nám ukázal jednu věc: Nerezignovali jsme,“ řekl Macron. „Naše země chce budovat lepší budoucnost… To je v mých očích lekce roku 2018,“ dodal.

Výsledky reforem, které vláda zavedla na počátku svého pětiletého mandátu, nemohou mít podle prezidenta okamžité výsledky. „Netrpělivost“, kterou podle svých slov s občany sdílí, není důvodem pro to, aby byly tyto reformy zrušeny.

Macron apeloval na občany, aby neztráceli naději „v nás jako národ, v naši společnou budoucnost, v náš evropský sen“.

zdroj: 9

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11 komentářů

 1. .lak napsal:

  Sen s bubu a píšťalkou.

 2. Jura napsal:

  Tak tohle rozpálí žluté vesty do bíla. Jsem zvědavý co se bude dít ve Francii tento a příští víkend.

 3. Vítězslav Crha napsal:

  No to je neuvěřitelný prevít s jakou arogancí si přivlastnil to,co lid založil. To je tak kabalistické, že tomu už jenom chybí podpis sráčů z Bildrbergu a bylo by to jak podpis pro čerta-Vem si mě raději hned, nebo se neznám a ještě něco vyvedu. Konec EU je už v dohlednu a pokud opravdu prokazatelně kabala chtěla v USA uloupit 5 bilionů dolarů,tak je to jasný signál, že je to jejich konečná. V Guantanamu to z nich vyškrábnou,kdo a jak a kdy a kam. Jestli to je pravda, tak slavím šampáněm.

 4. stefan napsal:

  Sluzonik SIONISMU bez moralky. Tvari sa ako Merkelbaba ja nic ja sa prisposobim. To co bolo vcera uz neplati dnes. Plasticka HMOTA kopirujuca teren. Suteren ako na luniku IX. Odpad hnusna spina potkani NEOKON. No uz nepouzitelne trio MMM.

 5. Maroš napsal:

  „Všetko zlé využi vo svoj prospech!“ – čínske príslovie. Asi tak…

 6. Jarek* napsal:

  Ten panák je šílený. Takové hlouposti normální člověk nemůže vymyslet, ne tak je plácat na plnou hubu veřejně. Je si plně vědom, že končí a „tonoucí se stébla chytá“.

 7. Ilona napsal:

  Ten pán je buď na drogách, dement, nebo opravdu naprosto bezcharakterní.
  Nejspíš všechno tohle v jednom obalu.

 8. mariankosmac napsal:

  Veľké narcistické decko Macron sa zo všetkého vyl(í)že, nebude ľahké ho zvrhnúť…

 9. Viman napsal:

  … musí skákat jak mu pískají, jen jak dlouho ještě ?

 10. Mikessska napsal:

  Tak pan Macron to má přeci předepsané – jak se v článku píše, že? Tak co se tu divíte?
  Ale, že my máme a nebo jsme měli za presidenta ráčkujícího disidenta, který stále říkal hmm, ehmmm a uhmmm, ekonoma, který kradl propisky 🙂 a mluvil, jako homosexuál a nyní prvotřídního hrubiána a ožralu, který málem pozvracel české korunovační klenoty, to je samozřejmě jiná…Ale což, k článku – nějak se z toho přeci vykroutit musí 😀 Je zajímavé je pozorovat, i když je fakt, že francouzky neumím, tak budu věřit, že to, co se zde píše, je pravdivé.
  Sami neví, jak už neuvěřitelně to zní, co říkají – na tom projevu je pak znát, že jsou to – použiji výraz pana J. Soukupa – LEPŠOLIDI 😀 i když nejspíš pro J.P. v nesprávném kontextu 😀 ovšem, slovo lepšolidi je prvotřídní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.