Hnutí SPD mění název, vypadne z něj Okamurovo jméno

Opoziční hnutí SPD mění název, vypadne z něj jméno zakladatele a předsedy Tomia Okamury. Okamura novinářům řekl, že o úpravu sám požádal a delegáti dnešní celostátní konference hnutí v Praze návrh jednomyslně podpořili.

Hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura bylo registrováno před čtyřmi lety. Tehdy podle Okamury nebylo známou značkou, proto další zakladatelé Okamuru požádali o to, aby bylo v názvu jeho jméno. Následně hnutí uspělo v krajských, sněmovních a letos i v evropských volbách.

Za čtyři roky práce jsme se stali dostatečně známým subjektem, který má jasné pevné místo na české politické scéně,“ uvedl Okamura. Název hnutí podle něho není třeba dále personifikovat. Bude se jmenovat Svoboda a přímá demokracie se zkratkou SPD.

 

 

 

 

Konference začlenila v souvislosti s růstem členské základny do stanov vedle regionálních, tedy krajských klubů nově také oblastní a místní kluby, to znamená nižší jednotky, uvedl místopředseda SPD Radim Fiala. Okamura řekl, že do SPD je přihlášeno více než 11 tisíc lidí, z toho je asi 6000 členů, z nich 2000 řádných a zhruba 4000 čekatelů.

Návrh upravených stanov musí zaregistrovat ministerstvo vnitra.

Hnutí SPD vzniklo poté, co se Okamura rozešel se svým předchozím politickým hnutím Úsvit, které šlo do sněmovních voleb v roce 2013 pod názvem Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Spolu s ním do nově založeného subjektu přešlo od Úsvitu několik dalších čelných představitelů včetně poslanců Fialy a Jaroslava Holíka, jenž je v současnosti jedním ze členů předsednictva SPD.

zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. Jan napsal:

  SP je nase nadeje a spasa. Volte SPD! Ta jedina nelze, nekrade, nepodvadi. Chce nasi zachranu Czexitem a opustenim NATO. Dejme dohromady osu V4, Rakouska a Rumunska a vyzadujme jeji neutralitu. Potlacime rejdy a pripravu valky s Ruskem, ktera by znamenala nasi zkazu!!!!!!!!!

  • Anan napsal:

   Czexit ani opuštění NATO nás nezachrání a nenlí to reálné. Musí se to stát nadnárodně – rozpadem EU a NATO, nejsme globální hráči a pracuje se na tom. Přečtěte si další informace o tom na tomto webu.

 2. Maroš napsal:

  Hnutie ESPÉDÉ Večerníček!
  „OKAMURA A VEČERNÍČEK Kdo stvořil Okamuru ? – YouTube
  [Prehľadávať doménu http://www.youtube.com/watch?v=OvgP6xU0f8Y%5D https://www.youtube.com/watch?v=OvgP6xU0f8Y
  Každý vrcholový politik musí být na očích. Proto tu máme novináře. A kdo se jim vyhýbá, tak dobře nedělá.“ – video odstránené.
  https://www.youtube.com/watch?v=OvgP6xU0f8Y

  A mažú to a mažú – už je tu len torzo!
  „nalec piv, bývalý novinář a spisovatel ve svém klobouku a s batohem na zádech je považovaný za autora úspěchu politika Tomia Okamury.

  V rozhovoru pro Seznam popisuje, jak se před lety seznámili. Bylo to v hospodě a Jaroslav Novák, který si nechává říkat Večerníček, chtěl po japonském podnikateli peníze. A prozradil i moment – odehrál se rovněž v hospodě – kdy ho napadlo udělat z výřečného Okamury politika.“
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ty-vole-to-ma-smysl-jdem-do-toho-zpoved-muze-ktery-stvoril-politika-okamuru-40510

  Fyziognómiu nemusím snáď rozoberať, ani vrodené aškenázi bohémske intelektuálne hochštaplerstvo. Kavárna – zadným vchodem, do suterénu a ste v … – vo veliteľskom bunkri. A Okamura zjavne nesplnil očakávania chazariátu. Našťastie pre nás.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Nov%C3%A1k_Ve%C4%8Dern%C3%AD%C4%8Dek

 3. Maroš napsal:

  Nemám kam, tak sem – k hochštaplerom a podvodníkom…

  „Věra Sosnarová je známá jako jedna z posledních českých pamětnic sovětských koncentračních a pracovních táborů. Už před deseti lety se však objevily pochybnosti o její životní cestě. Nyní historik Adam Hradilek doložil, že v gulagu nikdy nebyla a její příběh je smyšlený.
  Dnes 88letá důchodkyně z Odrovic na Brněnsku jej přesto už víc než 15 let vypráví na besedách po celém Česku.

  Mluví o tom, že ji Rudá armáda odvlekla z rodného Brna až na Sibiř a po dvě dekády čelila znásilňování a zneužívání na místě, kde vězně upalovali ve stodolách a pohřbívali zaživa.
  Promluvila až v roce 2002, kdy zákonodárci schválili odškodnění pro oběti gulagů za každý měsíc věznění. Věra Sosnarová měla dosáhnout na necelé tři miliony korun. Po několikaletém zkoumání jejího případu ji ale Česká správa sociálního zabezpečení odškodnit odmítla.“
  “ Novinář Vladimír Bystrov, jehož otec byl v gulagu vězněný, viděl slabinu příběhu Sosnarové v tom, že jej mohla potvrdit jen její sestra. A navíc se nikdy nezmiňovala o odsouzení.

  Přesto byla Sosnarová považována za oběť byrokratického systému, na její stranu se postavila řada známých osobností a lidé jí prý posílali peníze.

  To, co ještě v roce 2009 mohlo vypadat jako jedovaté sliny pomluv, se historikovi Hradilkovi povedlo dohledat v ruských archivech a věrohodně doložit. Podle čtyř úředních dokumentů ze Sovětského svazu byla Sosnarová celou dobu vedena jako civilní zaměstnankyně (viz box). Nebyla tak vězeňkyní gulagu na Sibiři, nýbrž dělnicí na Uralu.
  Naopak dokumenty o věznění – rozsudek, karta vězně, propustka z tábora či doklady o rehabilitaci – neexistují. Navíc hrůzy, jež Sosnarová emotivně líčí, tedy zmíněné masové upalovaní vězňů či trávení jedem, nikým jiným popsány nebyly. Sosnarová však na tom, že strávila dlouhá léta v gulagu, trvá. Otázky si ale klást nenechá.“
  https://www.idnes.cz/brno/zpravy/vera-sosnarova-gulag-pribeh-vyvraceni-historik-adam-hradilek.A190716_489402_brno-zpravy_krut

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..