Hodnota akcií Bayer padá po rozhodnutí soudu ohledně společnosti Monsanto. Analytik odhaduje, že to firmu může stát až 800 miliard dolarů

Bayer si koupil a spolkl „jedovatou pilulku“ společnosti Monsanto, aniž by uvažoval o své skutečné odpovědnosti. Padesát sedm miliard eur tržní kapitalizace spadne později do kanalizace, ale nyní jejich bolest hlavy z této „jedovaté pilulky epické rozměry.

Rostoucí nejistota skončila, když soudkyně Suzanne Bolanosová z vrchního soudu v San Francisku rozhodla v odvolacím řízení v neprospěch Bayeru a potvrdila tak rozhodnutí poroty, že glyfosátový herbicid (známý jako Roundup) prodávaný společností Monsanto, způsobil rakovinu v terminálním stádiu muži z Kalifornie, a že Monsanto záměrně skrývalo toto nebezpečí.

 

Zprávy se rychle rozšířily a způsobily okamžitý pád hodnoty akcií společnosti Bayer a zaslaly agrochemickému průmyslu mocnou zprávu, že jsou právně a finančně odpovědní za nepříznivé účinky způsobené jejich produkty, které tak bez skrupulí prodávají. A to navzdory tomu, že obdrželi povolení od vládních regulátorů, jako je EPA , USDA a FDA, které se tradičně chovaly jako „roztleskávačky“ v průmyslu.

Dobrou zprávou je, že toto rozhodnutí potvrzuje odpovědnost společnosti za způsobení nemoci svým produktem a otevírá dveře pro další soudní spory a přísnější regulaci agrochemikálií. Ian Hilliker, analytik společnosti Jefferies LLC v Londýně, odhaduje pro klienty, že na základě soudních sporů zahrnujících 8.700 žadatelů, u nichž se předpokládá, že mají rakovinu způsobenou glyfosátem, by odpovědnost společnosti Monsanto mohla dosáhnout 800 miliard dolarů.

Německý analytik Holger Zschaepitz poukazuje na to, že akvizice společnosti Monsanto a Bayer může způsobit největší zničení tržní kapitalizace v historii německých burzovních trhů, která dosud dosáhla ztrát zhruba 57,7 miliard euro. (Pozn. př. Německý chemický a farmaceutický gigant Bayer koupil amerického výrobce hnojiv a herbicidů Monsanto letos v červnu za 63 miliard dolarů.)

překlad tereza | zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jiriktereza Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Dnes som prebehol Maďarsko – Rakúsko a teraz som v BA. Všade rovnaké celoplošne bombardovanie chemtrails ☠☠☠

https://vk.com/socha?w=wall325721098_21379%2Fall

jirik
Host
jirik

Francie řeší případy dětí s deformovanými pažemi Ve Francii na celonárodní úrovni prošetří, proč se děti v některých regionech rodí s chybějícími nebo deformovanými pažemi. Informovala o tom ve středu agentura Reuters, která se odvolává na prohlášení ministryně zdravotnictví Agnes Buzynové. https://www.novinky.cz/zahranicni/487821-francie-resi-pripady-deti-s-deformovanymi-pazemi.html Podobné problémy byly i v minulosti Co za poškozenými končetinami u miminek stojí, zatím není jasné. Podle některých odborníků na životní prostředí jsou na vině pesticidy či jiné chemické látky – případy totiž pocházejí ze zemědělských oblastí. Žádné důkazy pro jejich tvrzení ale zatím neexistují. Může jít rovněž o genetické vady. Agentura AFP v této souvislosti připomněla aféru… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Video: Lidé jako součást pokusu. Kvůli jedovatému glyfosátu přibývá v zemědělských oblastech Argentiny těžkých nemocí a potratů. Prsty bez nehtů, šupinatá kůže jako u plazů, rakovina, cirhóza jater…
https://www.casopis-sifra.cz/video-lide-jako-soucast-pokusu-kvuli-jedovatemu-glyfosatu-pribyva-v-zemedelskych-oblastech-argentiny-tezkych-nemoci-a-potratu-prsty-bez-nehtu-supinata-kuze-jako-u-plazu-rakovina-cirhoza-jater/?fbclid=IwAR3iS4e0rtOr-0mDGJap_YFgxjCVcCUJt5v4otLkaXHEYv3DBuYgv5fqEmg