Hollande: Ministři musí udělat vše proto, aby byla Le Penová poražena

Macrona podporuje mnoho politiků

Odstupující prezident všemi silami podporuje centristu Macrona, který je podle průzkumů favoritem voleb. „Hollande požádal ministry, aby se plně zapojili do volební kampaně a zajistili nejnižší možný výsledek pro Marine Le Penovou,“ uvedl prezidentův mluvčí Stephane Le Foll.

Každý ministr musí „zcela zmobilizovat své síly,“ řekl Le Foll a dodal, že něco podobného proběhlo už v roce 2002, kdy se do druhého kola prezidenstkých voleb dostal otec Marine Le Penové Jean-Marie Le Pen a byl poražen.

Hollande a jeho vláda nejsou jedinými politiky, kteří podporují Macrona. Mezi jeho příznivce patří i poražený kandidát Francois Fillon či socialista Benoit Hamon. Macron vyhrál první kolo voleb s 24,01 % hlasů následován Le Penovou s 21,3 %.

Le Penová dává přednost „podpoře francouzského lidu“

Le Penová už se k této podpoře také vyjádřila: „Macron jde do druhého kola po koberci posypaném okvětními lístky s téměř plnou podporou hlavních francouzských médií, elit, odborových organizací i podnikatelů.“

„Ale to je v pořádku, já dávám přednost podpoře francouzského lidu,“ dodala pravicová politička. Očekává se, že během druhého kola voleb, které proběhne 7. května, dojde k protestním akcím, podobně jako k nim došlo během prvního kola na Place de la Bastille v centru Paříže.

Odpůrci Le Penové zde uspořádali demonstraci, policie musela použít slzný plyn. Někteří z demonstrantů médiím dokonce sdělili, že protestují proti všem 11 kandidátům. Jednalo se o přívržence krajní levice.

Zdroj: 1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jirikditjirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Marine Le Penová súčasne vyjadrila presvedčenie, že hlavnú rolu v ekonomike krajiny by mala znova zohrávať národná mena – francúzsky frank

Francúzska prezidentská kandidátka Marine Le Penová sa domnieva, že spoločná európska mena – euro – je pre Francúzsko bremenom.
http://www.hlavnespravy.sk/le-penova-euro-je-mrtve-je-bremenom-pre-radovych-obcanov-chce-zaviest-frank/986742

jirik
Host
jirik

Kandidát na prezidenta Francúzska sa ešte nestal prezidentom, no už teraz ukázal, ako si predstavuje Európsku úniu. Centrista Emanuel Macron, ktorý sa v druhom kole stretne s Marine Le Penovou, sa tvrdo pustil do krajín, ktoré nechcú prijímať imigrantov, alebo nedodržujú iné princípy EÚ. Macron vyhlásil, že do troch mesiacov po zvolení tvrdo zatočí s Poľskom a Maďarskom
http://www.hlavnespravy.sk/francuzsky-kandidat-na-prezidenta-macron-sa-vyhraza-troch-mesiacov-po-zvoleni-zatocim-s-polskom-madarskom/987378

jirik
Host
jirik

Kandidátka na prezidentský post Marine Le Penová prohlásila v éteru rozhlasové stanice Europe 1, že chce nahradit Evropskou unii „Evropskou aliancí svobodných a suverénních států.“ „Jsem Evropanka, ale nechci mít tuto politickou strukturu, která se jmenuje Evropská unie, a která se plně odchýlila od kursu. Snad najdeme pro ni nové jméno, jméno nové Evropy národů a spolupráce… Například, Evropská aliance, která umožní zemím spolupráci v projektech, jež neodporují jejich národním zájmům, poněvadž hlavním problémem EU je právě skutečnost, že se stala prakticky totalitní,“ prohlásila Le Penová. Poznamenala, že věří, že se spojenci z evropských států, jež jsou rovněž poškozeny EU,… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Francouzský prezidentský kandidát a lídr hnutí Vpřed Emmanuel Macron televizní stanici BBC oznámil, že Evropská unie musí provést reformy nebo bude čelit perspektivě vystoupení Francie z EU (Frexit).
https://sptnkne.ws/eqjv

dit
Host
dit
jirik
Host
jirik

Je to opravdu zvláštní případ: osmadvacetiletý nadporučík německé armády Franco A. (posádkou ve Francii) se nechal zaregistrovat jako syrský uprchlík, aby mohl (s největší pravděpodobností) později spáchat teroristický útok. Vina za něj pak měla padnout na migranty, které důstojník jako pravicový radikál nenáviděl. Kdyby s takovým bizarním námětem přišel filmový scenárista, vyrazili by s ním asi všude dveře. A přesto je to pravda. Skandál hýbe Německem už několik dnů a stává se z něj politikum – především po naprosto nevhodné reakci ministryně obrany Ursuly von der Leyenové.
https://zpravy.tiscali.cz/kauza-falesneho-uprchlika-je-hlavne-prusvih-nemecke-ministryne-obrany-296794