Horor pro USA: Čína chce po boku Ruska a Iránu pomáhat Asadovi

Čínský velvyslanec v Sýrii nabídl, že Čínská lidově-osvobozenecká armáda pomůže vládním silám znovu získat ještě obsazené oblasti Sýrie Ostatně tisíce muslimských Ujgurů z Číny patří mezi džihádisty.

 

 

Čínská lidově-osvobozenecká armáda by mohla pomoci syrským vládním silám v dobytí Idlibu provincie obsazené džihádisty a dalších sporných oblastí země, řekl čínský velvyslanec v Sýrii, Qi Qianjin, v rozhovoru pro syrský deník Al-Watan.

„Například čínská armáda je ochotna podpořit syrskou armádu, která bojuje proti teroristům v Idlibu a dalších částech Sýrie,“ řekl Qi Qianjin .

Idlib je v současnosti obsazen  hnutím „Tahrir al-Sham“,  dříve známém jako Fronta an-Nusrá.  Jedná se převážně o milice spojené s al-Káidou, které jsou podporovány také Spojenými státy a státy Arabského zálivu. A poté, co syrská armáda osvobodila velkou část jihu, mohl by se obrátit hlavní útok na sever, aby konečně syrská armáda porazila čtyřicettisícovou  islámskou armádu v regionu. Vzhledem k tomu, že i nadále zůstává asi dva miliony civilistů v této oblasti, existují obavy, že bitva o Idlib  bude patřit k jednomu z nejkrvavějších bitev během  uplynulých sedmi letech války,  může to být podobné  jako v bitvě o Aleppo v roce 2016.

Čína má především zájem spojit své síly se syrskými vládními silami s cílem vymýtit významnou složku čínských muslimských zahraničních bojovníků u Idlibu. Islamističtí  militantní Ujgurové přicházeli do Sýrie v posledních letech po tisících ze západní čínské provincie Sin-ťiang, kde je ethno-náboženská menšina pod rostoucím tlakem a dohledem ze strany státu. V roce 2017 odhadla syrská vláda jejich počet přibližně na 5.000 lidí.

„Existuje přímá vojenská spolupráce mezi Čínou a Sýrií v poli, v boji proti terorismu a syrská kampaň proti teroristům nejen pomůže syrskému lidu, ale také zájmům čínského lidu a všech národů světa. Tato spolupráce mezi našimi armádami bude pokračovat i v budoucnu,“ upozornil čínský velvyslanec.

Pokud kromě Ruska a Íránu, teď i Číňané pošlou své vojáky do bojové mise proti džihádistům, syrská vláda může brzy získal plnou kontrolu nad celou zemí. Pro Američany a Araby v Perském zálivu to je hororový scénář.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

 1. jirik napsal:

  V USA chtějí Rusko uznat sponzorem terorismu
  Byl zveřejněn obsah zákona o nových sankcích proti Rusku, který byl představen v Kongresu USA. Zejména je v něm uvedeno, že je třeba nalézt majetek Vladimira Putina a uznat Moskvu sponzorem terorismu.

  Jak bylo uvedeno, na jedné straně je formulace podobná začátku kampaně, která má vyloučit Rusko ze stálých členů Rady bezpečnosti OSN. Na druhé právě takové bylo odůvodnění pro uložení sankcí vůči Íránu.

  Dokument s názvem „Zákon na ochranu americké bezpečnosti před agresí Kremlu 2018″ byl vnesen do senátu Kongresu 3. srpna. Připravili ho senátoři Lindsey Graham, Robert Menendez, Corey Gardner a Benjamin Cardin. Jak píše deník, návrh zákona vypadá jako vnitřně politický a je více pravděpodobné, že se zaměří na amerického prezidenta Donalda Trumpa, který vůči Rusku provádí příliš měkkou politiku.
  Text začíná výzvou k americkému vůdci. Zvláště je vyzýván, aby podpořil snahy o zabránění vměšování ruské vlády nebo jiných zahraničních hráčů do činností amerických státních institucí i do demokratických procesů v zemi, odmítl podporu syrského prezidenta Bašára Asada a vyzval k návratu Krymu Ukrajině.
  Senátoři také hodlají přinutit Trumpa, aby efektivněji prováděl zákon o odporu nepřátelům Ameriky prostřednictvím sankcí (CAATSA). Navrhuje se aktualizace tzv. Kremelského seznamu amerického ministerstva financí a zahájení hledání prostředků a peněz ruského prezidenta Vladimira Putina.

  Jak bylo poznamenáno, návrh zákona také navrhuje přenesení stávajících sankcí proti Moskvě do jediné báze — od CAATSA až po „Magnitský zákon“. Navrhuje se zákaz operací v USA a také zmrazení aktiv sedmi ruských bankovních struktur, které jsou již pod sankcemi. Senátoři také chtějí vytvořit národní středisko pro boj s ruskou hrozbou a sankční úřad v Bílém domě, který bude koordinovat činy Washingtonu ohledně protiruských sankcí s evropskými zeměmi.

  Zvláštní kapitola je věnována nešíření chemických zbraní. Tady se připomíná otrava bývalého důstojníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie, ve které Londýn a řada západních zemí obvinily Rusko. Moskva to odmítá.

  Dokument také popisuje mechanismus, jehož cílem je zabránění tomu, aby jakýkoliv americký zástupce vyvedl USA z NATO.
  https://cz.sputniknews.com/politika/201808087854388-usa-rusko-sponzor-terorismus/

 2. jirik napsal:

  Manželka syrského prezidenta Asma Asad zahájila léčbu, lékaři ji diagnostikovali rakovinu. Informuje o tom Twitter administrativy syrského lídra.
  „Asma Asad zahájila léčbu zhoubného nádoru prsu, který byl objeven v raném stádiu,“ oznámili v kanceláři.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201808087856586-syrie-asad-rakovina/
  fotka ze špitálu
  https://t.co/W3vi9h1GUt

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.