Horor pro USA: Čína chce po boku Ruska a Iránu pomáhat Asadovi

Čínský velvyslanec v Sýrii nabídl, že Čínská lidově-osvobozenecká armáda pomůže vládním silám znovu získat ještě obsazené oblasti Sýrie Ostatně tisíce muslimských Ujgurů z Číny patří mezi džihádisty.

 

 

Čínská lidově-osvobozenecká armáda by mohla pomoci syrským vládním silám v dobytí Idlibu provincie obsazené džihádisty a dalších sporných oblastí země, řekl čínský velvyslanec v Sýrii, Qi Qianjin, v rozhovoru pro syrský deník Al-Watan.

„Například čínská armáda je ochotna podpořit syrskou armádu, která bojuje proti teroristům v Idlibu a dalších částech Sýrie,“ řekl Qi Qianjin .

Idlib je v současnosti obsazen  hnutím „Tahrir al-Sham“,  dříve známém jako Fronta an-Nusrá.  Jedná se převážně o milice spojené s al-Káidou, které jsou podporovány také Spojenými státy a státy Arabského zálivu. A poté, co syrská armáda osvobodila velkou část jihu, mohl by se obrátit hlavní útok na sever, aby konečně syrská armáda porazila čtyřicettisícovou  islámskou armádu v regionu. Vzhledem k tomu, že i nadále zůstává asi dva miliony civilistů v této oblasti, existují obavy, že bitva o Idlib  bude patřit k jednomu z nejkrvavějších bitev během  uplynulých sedmi letech války,  může to být podobné  jako v bitvě o Aleppo v roce 2016.

Čína má především zájem spojit své síly se syrskými vládními silami s cílem vymýtit významnou složku čínských muslimských zahraničních bojovníků u Idlibu. Islamističtí  militantní Ujgurové přicházeli do Sýrie v posledních letech po tisících ze západní čínské provincie Sin-ťiang, kde je ethno-náboženská menšina pod rostoucím tlakem a dohledem ze strany státu. V roce 2017 odhadla syrská vláda jejich počet přibližně na 5.000 lidí.

„Existuje přímá vojenská spolupráce mezi Čínou a Sýrií v poli, v boji proti terorismu a syrská kampaň proti teroristům nejen pomůže syrskému lidu, ale také zájmům čínského lidu a všech národů světa. Tato spolupráce mezi našimi armádami bude pokračovat i v budoucnu,“ upozornil čínský velvyslanec.

Pokud kromě Ruska a Íránu, teď i Číňané pošlou své vojáky do bojové mise proti džihádistům, syrská vláda může brzy získal plnou kontrolu nad celou zemí. Pro Američany a Araby v Perském zálivu to je hororový scénář.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

V USA chtějí Rusko uznat sponzorem terorismu Byl zveřejněn obsah zákona o nových sankcích proti Rusku, který byl představen v Kongresu USA. Zejména je v něm uvedeno, že je třeba nalézt majetek Vladimira Putina a uznat Moskvu sponzorem terorismu. Jak bylo uvedeno, na jedné straně je formulace podobná začátku kampaně, která má vyloučit Rusko ze stálých členů Rady bezpečnosti OSN. Na druhé právě takové bylo odůvodnění pro uložení sankcí vůči Íránu. Dokument s názvem „Zákon na ochranu americké bezpečnosti před agresí Kremlu 2018″ byl vnesen do senátu Kongresu 3. srpna. Připravili ho senátoři Lindsey Graham, Robert Menendez, Corey Gardner a… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Manželka syrského prezidenta Asma Asad zahájila léčbu, lékaři ji diagnostikovali rakovinu. Informuje o tom Twitter administrativy syrského lídra.
„Asma Asad zahájila léčbu zhoubného nádoru prsu, který byl objeven v raném stádiu,“ oznámili v kanceláři.
https://cz.sputniknews.com/svet/201808087856586-syrie-asad-rakovina/
fotka ze špitálu
https://t.co/W3vi9h1GUt