Huawei je bezpečný. Babiš se unáhlil na základě závádějících informací zpravodajců, kteří raději papouškují americké tajné služby, než by použili mozek

Velvyslanectví Čínské lidové republiky informovalo na své stránce na facebooku o schůzce s předsedou české vlády Andrejem Babišem. Projednali prý varování českého Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před telefony Huawei, informuje Sputnik.

„Premiér Babiš zdůraznil, že nedávno vydané varování příslušného českého orgánu týkající se čínských firem Huawei a ZTE nepředstavuje stanovisko vlády ČR. Unáhlené rozhodnutí o stahování produktů Huawei ve veřejné správě bylo způsobeno zavádějícím varováním a Bezpečnostní rada státu již vydala prohlášení poskytující objasnění této situace. Česká republika vítá zahraniční firmy včetně čínských, aby v Česku investovaly a působily, a bude jim vytvářet dobré podnikatelské prostředí,“ píše se v příspěvku velvyslanectví, které cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

 

 

 

Podle diplomatů je čínská strana ochotna spolu s Českou republikou posilovat bilaterální spolupráci na základě vzájemného respektu a oboustranné výhodnosti.

„Velvyslanec Zhang poukázal, že varování vydané příslušným českým orgánem, které se vůbec nezakládá na skutečnosti, mělo nepříznivý dopad a čínská strana proti němu rozhodně protestuje. Uvedl, že čínská strana bere na vědomí úsilí české vlády o nápravu příslušných chyb a doufá, že česká strana přijme účinná opatření, aby zabránila opakování podobných událostí, a bude účinně chránit legitimní práva a zájmy čínských firem,“ stojí v textu.

NÚKIB v polovině prosince informoval o bezpečnostním riziku spojeném s výrobky čínských společností Huawei a ZTE.Toto varování se týkalo jak hardwaru, tak softwaru. Důvodem výstrahy bylo především to, že čínské společnosti prý mají jisté vazby na tajné služby. Později Babiš nařídil, aby se Úřad vlády zbavil mobilů značky Huawei. Příklad vlády mělo následovat i ministerstvo průmyslu a obchodu.

 

 

 

Premiér Andrej Babiš se 23. prosince setkal s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Dle čínské ambasády s velvyslancem řešili varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, o kterém měl Babiš prohlásit, že není stanoviskem české vlády. Čínský velvyslanec doufá, že česká strana přijme účinná opatření, aby zabránila opakování podobných událostí, informují ParlamentniListy.cz.

zdroj: 9

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

10 komentářů

 1. jirik napsal:

  Nedostatek sněhu, zejména na horách, by mohl mít nečekané rozuzlení. Čeští politici by totiž mohli omezit nebo zcela zakázat umělé zasněžování. A právě to by se v některých lokalitách mohlo rovnat zákazu lyžování. Sputnik zná rozsah katastrofy.

  „Na zasněžování je potřeba voda, a to v období, kdy je sucho. Spotřeba vody pro umělé zasněžování je ale extrémně vysoká. Jedno sněhové dělo spotřebuje 80 až celých 500 litrů vody za minutu, přičemž k vytvoření metru krychlového umělého sněhu je potřeba 200 až 500 litrů vody. Na jeden hektar sjezdovky je to tedy až 1 200 000 litrů vody,“ vysvětluje členka poslaneckého výboru pro životní prostředí.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201812268807903-snih-ceska-republika-lyzovani/

 2. jirik napsal:

  Konec zfušované práce nepoctivců. Řemeslníci se budou prokazovat osvědčením
  https://www.podnikatel.cz/clanky/konec-zfusovane-prace-nepoctivcu-remeslnici-se-budou-prokazovat-osvedcenim/

 3. Jan napsal:

  Huawei je jediny smartphone, ktery USA fizlove nemohou odposlouchavat. Proto je nebezpecny a musi byt zakazan. Ted jsem zvedav, jestli mi to zase smazete!

  • dastin napsal:

   Podobne jako routery od AVM z nemecka – fritzboxy, neprochazeji sklady v USSA, jsem zvedavy, kdy budou zakazany ……….

 4. fohat napsal:

  Z jedné diskuze jsem zjistil,že v zaprdlém kráteru promazali korouhvičku,aby silně nevrzala,až jí budou natáčet na Východ..Babiš dostal na budku,od žlutého nebezpečí,čili globálních hráču..No a NESLÝCHANÉ, 20 prosince vysílala prý ČT1 a ČT24 v šest ráno přímý přenos z Kremlu,tiskovka s Putinem,která trvala tři hodiny..Boubelíni vyžraní na Kafkách zavětřili zřejmě ten správný VÝCHODNÍ pruvan…

 5. Svět bez neziskovek a válek napsal:

  Všechno, co babis řekne je lež a nebo polovičatá lež!!! Nikdo mu nevěřte!!!! Je to svině sviní….ale český národ snese všechno i bestii prolhanou

  • mariankosmac napsal:

   Ok. A čo keď Babiš vyhlási že Huawei je nebezpečný a inokedy zas že je bezpečný? Teraz čo je lož?

   Môj Samsung dožíva tak neviem či bude nejaký ďalší fón a či skúsiť Huawei? Nikdy som nič od Huawei ani Apple nemal, vraj čínsky a americký špion.

   • dastin napsal:

    No Bures to pomotal mozna schvalne, aby jsme nevedeli, ktera bije…… myslis, ze cinani umeji ceskoslovensky??? v hnusa urcite nekdo ano.
    odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil 🙂

 6. dastin napsal:

  Sice nesnasim ten cinsky srot Huawei a ZTE, maji na svedomi i ten hnuj 5G technologii, ale STBures je hloupy chazarsky trotl, ktery naletel svym krajanum z „chazarie“…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.