Írán odsoudil rozhodnutí amerického soudu, které má kompenzovat 11. září

Teherán odsoudil rozhodnutí amerického soudu, podle kterého by íránské úřady měly platit odškodnění příbuzným obětí teroristických útoků z 11. září, píše agentura Mehr s odvoláním na oficiálního zástupce MZV Bahrama Qasemiho.

Ve středu Nejvyšší soud USA nařídil Íránské islámské republice, Islámské revoluční gardě (IRGC) a Íránské centrální bance zaplatit miliardy dolarů jako kompenzaci příbuzným obětí teroristických útoků z 11. září v New Yorku, protože byli shledáni vinnými ze smrti 1008 lidí. Rozhodnutí bylo učiněno i přes skutečnost, že zvláštní Komise pro vyšetřování teroristických útoků dosud nenalezla přímé důkazy o zapojení Íránu v tomto teroristickém útoku.

„Rozhodnutí soudu je nepřijatelné a odmítáme ho. Nejde jen výsměch systému mezinárodního práva, ale i o výsměch k americkému lidu, zejména k obětem útoků z 11. září a jejich rodinám,“ uvedl představitel diplomatického úřadu.
Kasemi vyjádřil svůj protest v souvislosti s takovým, podle jeho slov, politicky motivovaným rozhodnutím soudu a obvinil USA, že se snaží „přepsat historii“.

„Íránská vláda si vyhrazuje právo vznést námitky proti tomuto nezákonnému soudnímu řízení,“ dodal diplomat.

Příbuzní těch, kteří byli zabiti při útoku z 11. září 2001 v New Yorku, podali v roce 2004 žalobu proti íránským úřadům.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
misa Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
misa
Host
misa

Každý už přece ví, že útok na mrakodrapy udělali Američani sami. Ano, z důvodů, aby za tyto útoky potrestali jiný pro ně nepohodlný stát. Má to za ně odnést Irán.

Jednoduchá lest jako Amíci samotní, pokus o zničení Iránu.

To, že rodiny podaly žaloby, na to nehleďte. Oni skutečnost netuší.

No jsou snad Iránci takoví cvoci, aby lítali do Ameriky, vráželi do mrakodrapů a rozpoutali III. světovou?

Na to jsou tu jiní machři: migranti Syřani, Turci, Pákistánci, Afgánci, atd.