Íránský generál: IS bojuje pod vedením USA a Saúdské Arábie

Ďalší střípek do skladačky

 

IS (pozn. v RF zakázaná teroristická organizace) útočí pod velením a s podporou USA a Saúdské Arábie, oznámil představitel íránské armády brigádní generál Massoud Dzhazaeri.

„Teroristé skupiny IS jsou spojeni s USA a Saúdskou Arábií a páchají teroristické útoky pod vedením a s podporou těchto dvou zemí,“ cituje agentura IRNA prohlášení Dzhazaeriho.

„Destruktivní efekt terorismu, který je podporován Saúdskou Arábií a USA a také některými reakcionářskými státy regionu, je dnes možné vidět v Iráku, Sýrii, Afghánistánu, Jemenu a v některých evropských státech,“ dodal.

Podle Dzhazaeriho plánování a řízení teroristických útoků v zemích regionu probíhá ze Saúdské Arábie a USA.

Íránský ministr zahraničních věcí Mohammad Džavád Zaríf dříve obvinil Saúdskou Arábii z podpory teroristů, kteří jsou usazeni ve východní části Íránu.

Vztahy Rijádu a Teheránu zůstávají napjaté od přerušení diplomatických vztahů v lednu 2016. K přerušení vztahů došlo po útocích demonstrantů na saúdskou diplomatickou misi v Íránu, kteří byli rozzuření popravou v království známého šíitského kazatele al-Nimra.

USA pokračují v sankcích proti Íránu ve sféře raketových technologií, lidských práv a také pro podezření, že Teherán financuje teroristy. USA, stejně jako jejich spojenci, především Saúdská Arábie, obviňují Teherán za zasahování do záležitostí Sýrie, Iráku, Jemenu a dalších zemí.

 

Zdroj: (1)

 

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!