Islám není kompatibilní s americkými hodnotami, míní 42 % Američanů

Nový výzkum ukazuje, že 56 % dotázaných vidí islám jako kompatibilní, zatímco 56 % se obává muslimského extrémismu.

Výzkum veřejného mínění, který provedla New America Foundation a American Muslim Institution, ukazuje na nejvyšší úroveň nedůvěry k muslimům v USA. Informuje o tom Al Jazeera.

Velká část Američanů je podle výzkumu přesvědčena, že islám není kompatibilní s americkými hodnotami. Konkrétně výzkum ukazuje na to, že 56 % Američanů si myslí, že islám je kompatibilní s americkými hodnotami, 42 % se domnívá, že není. Kolem 60 % je toho názoru, že američtí muslimové jsou stejní vlastenci jako ostatní, 38 % si to nemyslí.

 

Zveřejněný výzkum dále ukázal na to, že 74 % dotázaných Američanů akceptuje názor, že ve společnosti je bigoterie vůči muslimům. 56 % má obavy z extrémismu mezi muslimy. Výzkum také poukázal na to, že negativnější názory na muslimy mají republikáni. 71 % z nich míní, že islám není kompatibilní s americkými hodnotami, 56 % republikánů potvrdilo obavy z toho, že by v jejich sousedství vznikla mešita.

Ovšem jeden z autorů výzkumu tvrdí, že se antimuslimské nálady nedají spojovat jenom s politickou pravicí. Kromě toho výzkum ukázal, že méně, než polovina Američanů se osobně zná s nějakým muslimem.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lada Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
lada
Host
lada

Spíš by se měli zamyslet čí vláda to v islámských a jiných zemích rozm.dala a měla dát do pořádku a Jaké jsou následky, budou se pořád tvářit že se jich to netýká a my to tu odserem. Zijou pořád v té své bublině a ostatní odeberou co oficiálně jejich představitelé zapříčinily.