Itálie označila Macrona za nafoukance, protože odmítá pustit přes hranice migranty

Dva italští vicepremiéři zkritizovali francouzského prezidenta Emmanuela Macrona za jeho výroky o migraci. Informuje o tom Reuters.

„Itálie má skutečně problémy kvůli mimořádnému počtu migrantů, ale zčásti proto, že je Francie i nadále odmítá pustit přes svoji hranici. Macron dělá ze své země v této mimořádné situaci pro Itálii nepřítele číslo jedna,“ prohlásil náměstek italského premiéra Luigi Di Maio.

„Není-li to pro nafoukaného prezidenta Macrona problém, vyzýváme ho, aby předvedl štědrost, otevřel francouzské přístavy a povolil dětem, mužům a ženám vstup přes Ventimiglii,“ dodal vicepremiér a ministr vnitra Itálie Matteo Salvini.Na sobotní tiskové konferenci Macron prohlásil, že počet migrantů mířících do Evropy ve srovnání s předcházejícími lety klesl, což vyvolalo vlnu kritiky na jeho adresu a obvinění z „nepochopení reálií“.

Salvini učinil v souvislosti s migrační krizí prohlášení, že jednotná Evropa je ohrožena kvůli rozporům ohledně problému běženců, a že o její budoucnosti bude do roku rozhodnuto.

Dodal, že Itálie už nedokáže přijmout ani jednoho člověka.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

„Policista na penzi plánoval útoky na muslimy, Francouzi buňku pozatýkali“
https://zpravy.idnes.cz/francie-ultra-pravice-policie-islam-muslimove-f4v-/zahranicni.aspx?c=A180625_083659_zahranicni_mko