Itálie v šoku: Nejvyšší soud dovolil imigrantům krást

Itálie si možná zadělala na velký problém ohledně migrantů. Tamní Nejvyšší soud totiž vydal rozsudek, podle kterého nelze považovat za zločin, jestliže ukradnete „nevelké množství potravin za účelem ukojení hladu“. V zemi, kde se bez kontroly pohybují statisíce migrantů, mnozí s obavami očekávají, jak moc se tyto „drobné krádeže k ukojení hladu“ rozmohou.

Itálie v šoku: Nejvyšší soud dovolil imigrantům krást
Foto: Dobber Blog
Popisek: Pohled na italský parlament
Nejvyšší kasační soud Itálie skončil převratným rozsudkem kauzu bezdomovce, který v roce 2011 ukradl v supermarketu dva sýry a jedno balení párků v celkové hodnotě čtyři eura. Původně byl shledán vinným (ochranka jej zadržela přímo v supermarketu s ukradenými věcmi) a potrestán půlročním vězením a pokutou sto eur. Advokát bezdomovce se však odvolal a věc dospěla až k Nejvyššímu soudu, který dospěl k rozhodnutí, že chování bezdomovce nelze považovat za zločin. „Trest se nevztahuje na toho, kdo hnán nutností ukradne malé množství jídla, aby uspokojil životně důležitou potřebu jíst,“ stojí doslova v argumentaci soudu.
CELÝ TEXT ZDE

Nově nastavený výklad netrestání drobných krádeží potravin je sám o sobě právnicky sporný. Jak však upozorňuje Tereza Spencerová na webu Literarky.cz, ještě větší obavy však vyvolává v kontextu migrační krize. Po Itálii se v současnosti pohybují statisíce migrantů, kteří se odmítají registrovat a jakkoliv spolupracovat s orgány státu, své požadavky vymáhají často násilím a trestní právo je často jedinou šancí, jak je z EU vyhostit. Za nového výkladu se dá očekávat dramatický nárůst „povolených“ drobných krádeží za účelem ukojení hladu.

To samozřejmě ještě více eskaluje protiimigrační nálady, které se již nyní v Itálii dost rozmáhají. Zdá se tedy, že na Apeninském poloostrově, kam se přesměrovala uzavřená „balkánská trasa“ z Turecka, bude ještě více husto.

Zdroj: (1)

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11
Komentujte

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
jirikdit.laktomáš marnýMaroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
julius
Host
julius

To bude pekny problem protoze co bude tam bude jednou i tady. Taky udajne jsem cetl o povinnem ockovani italu pod tihou vezeni. Taky dobrej napad nejakeho jelita. Nuz brzo vsechny obchody zavrou a nebude kde krast, Italove si budou muset kupovat potraviny mezi sebou Jinac to asi nepujde

.lak
Host
.lak

A já zase jako mnozí vím že v jednotě je síla a všichni nenapojení na lízátko koloniálního státu eu, navíc prodlužené rozvojové země za mrzké mzdy by se měli angažovat pro své blaho a tu startovní čáru srovnat i pro sebe a ve vlastním zájmu v podzimních volbách.

_To time 20:30_ Furt melou agenda novou mantru 2030 od papeže přes mezinárodní organizace po top09, socany a kdoví kdo ještě a jákapak náhodička komentář v čase 20:30 s pomocí Vás chápajících jim může udělat s iluzí otrokům fantazmagorii utopistickou. JDĚTE DO TOHO, věřte si a fanděte, nic nemůžete ztratit!!!!! http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12627.gif
https://www.youtube.com/watch?v=4DS-ngVWge4

Pro neznající
https://www.youtube.com/watch?v=lbkyPwu_d6U

.lak
Host
.lak

Admine oprava, omlouvám se jiný odkaz A já zase jako mnozí vím že v jednotě je síla a všichni nenapojení na lízátko koloniálního státu, navíc prodlužené rozvojové země za mrzké mzdy by se měli angažovat pro své blaho a tu startovní čáru srovnat i pro sebe a ve vlastním zájmu v podzimních volbách. _To time 20:30_ Furt melou agenda novou mantru 2030 od papeže přes mezinárodní organizace po top09, socany a kdoví kdo ještě a jákapak náhodička komentář v čase 20:30 s pomocí Vás chápajících jim může udělat s iluzí otrokům fantazmagorii utopistickou. JDĚTE DO TOHO, věřte si a fanděte,… Číst vice »

Zoltán Kolompár
Host
Zoltán Kolompár

Čo s takýmito sudcami. Musí byť nejaký mechanizmus, ktorý umožní zbaviť takýchto nezodpovedných , protizákonných sudcov zbaviť talára skôr ako ich obyčajní ľudia , ktorí robia ako otroci a predsa nekradnú, neobesia.Neskôr by takýto nezodpovední sudcovia dovolili aj vraždiť beztrestne.

jirik
Host
jirik

Řecký biskup: Zahraniční reportéři zaplatili migrantům 20 eur, aby předstírali, že jsou utopení

9.7.17
Evropská unie:

Řecký biskup z ostrova Kos, Nisyros Nathanael, řekl, že viděl, jak zahraniční reportéři zaplatili migrantům 20 eur, aby předstírali, že jsou utopení.

Prohlásil, že se masová média snaží prezentovat podvodné zprávy, které jsou daleko od reality.
http://zvedavec.org/vezkratce/14484/
http://greece.greekreporter.com/2016/02/17/kos-bishop-foreign-reporters-pay-refugees-to-play-victims-of-drowning/
v diskuzi –
ono je známo, že neziskovky dokonce nakupují černochy na afrických trzích s otroky, aby je v masovém měřítku vypouštěli v Evropě za účelem likvidace původní rasy. Na tom neskutečně vydělávají a to vše za naše peníze!

Maroš
Host
Maroš

My tu máme jeden reálny problém – zber meta-dát. Meta-dáta sú hromadné dáta o obyvateľoch – nielen typické osobné údaje, ale aj sociálne prepojenie, vzťahy k čomukoľvek – životný štýl, postoje, záľuby, stereotypy, konzum. Týmto zberom dát je oficiálne /ale neverejne/ poverené min. dopravy – pochopiteľne, lebo aj „pôšt a telekomunikácií“. a podľa všetkého – aj obchodné reťazce – pozor! – nie len vernostnými kartami, ale!!! – skenovaním!!! všetkého, čo obsahuje nejaký čip! Nebudem menovať „modrý“ reťazec, v ktorom istého môjho známeho, vyše 70-ročného pána po operácii bipasu a kardiostimulátora zadržali v tomto supermarkete, lebo že má údajne pri sebe… Číst vice »

tomáš marný
Admin

Milý maroš,
lidé už nejsou lidé, jsou to chodící bioroboti a mají vymyté, a když říkám vymyté tak myslím totálně vymyté mozky školou, údajným „vzděláváním“, televizí rádiem časopisy a veškerými sračkomety, které zde existují. Asi bude muset nastat radikální změna. Jiná cesta už pravděpodobně není. Z toho všeho je mi moc smutno u srdce…..
tm

jirik
Host
jirik

Jde o výměnné zájezdy do Anglie a o to, co se dnes vyučuje na školách a jak se dnes vymývají dětem mozky. Tohle nedokázali ani komunisté! Děti dojely autobusem do Anglie, a tam teprve dostaly adresy, kde bude každá čtveřice bydlet. Pro jednu čtveřici si v Anglii nepřišel nikdo, tak si musely sehnat taxika, který by je tam dovedl. Děti jely bez dozoru s cizím řidičem, který ani neuměl anglicky. Samozřejmě jely do muslimské čtvrti. Děti poprvé samy v cizině, bez dozoru dospělého, jen s lístkem s adresou v ruce, umíte si to představit? Kdyby šlo o vaše dítě, co… Číst vice »

dit
Host
dit

Zdravím
náplava v bazénu
http://praha.idnes.cz/burkiny-v-akvaparku-cestlice-djc-/praha-zpravy.aspx?c=A170710_085612_praha-zpravy_rsr
postupně nás vytlačí, salámová metoda v přímém přenosu, kousek po kousku a skončí to segregací pohlaví za pár let

jirik
Host
jirik

Švédska Národná Komisia Forenznej Medicíny (RMV) zverejnila nové údaje, ktoré ukazujú, že väčšina prípadov sporných „maloletých“ migrantov sú dospelé osoby.

RMV sprístupnila údaje po testovaní 1 481 migrantov. Výsledky mali preukázať, či migranti hovorili pravdu o tom, že majú menej ako 18 rokov. Závery ukázali, že z celkového počtu testovaných, bolo až 86% dospelých.
http://www.hlavnespravy.sk/86-nedavno-testovanych-maloletych-migrantov-vo-svedsku-su-vlastne-dospeli/1064632

jirik
Host
jirik

Švédský list Dagens Nyheter píše, že ve Švédsku ze sta případů vražd a pokusů o vraždu s použitím střelné zbraně je devadesát dílem imigrantů a jejich potomků. Mladí muži imigrantského původu jsou téměř za všemi vraždami a pokusy o vraždu s použitím střelné zbraně ve Švédsku. Deník Dagens Nyheter prozkoumal 53 případů odsouzených a 47 podezřelých o zmíněné trestné činy od roku 2013. Většina pachatelů se narodila v devadesátých letech a často žijí s rodiči. Rozšířené mezi nimi je také užívání marihuany. Kolem 80 procent pachatelů má kořeny na Blízkém východě a v severní Africe. 5 z nich pochází z… Číst vice »