V Itálii demonstrují v ulicích desetitisíce lidí

Řím – Napjatou předvolební atmosféru v Itálii dnes přiostřilo několik velkých demonstrací, kterých se v ulicích měst po celé zemi.

Zřejmě nejmasovější protest se koná v Římě, kde po poledni začal pochod proti rasismu svolaný antifašistickým uskupením ANPI. V metropoli jsou kvůli němu v pohotovosti tisíce policistů, kteří mají zabránit střetům s krajně pravicovými aktivisty. Informovala o tom agentura ANSA.

Hlavní pohnutkou pro svolání demonstrace proti rasismu a fašismu byl nedávný útok v městě Macerata, kde extremista postřelil šest cizinců tmavé pleti. Do dnešní protestní akce se zapojilo i několik předních italských politiků včetně expremiéra Mattea Renziho, předsedkyně dolní komory parlamentu Laury Boldriniové či zástupců odborových svazů.

Těsně před začátkem pochodu policie prověřila asi 20 aktivistů z krajně pravicové skupiny Forza Nuova (Nová síla), u nichž našla vlajky a volební plakáty.

Zdroj:1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

1 Komentář zapnuto "V Itálii demonstrují v ulicích desetitisíce lidí"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

A jak demonstrují některé skupiny v české republice
Obrovská demonstrace s Bárou proti komunistům, co nám předložila Čt a ČTK a jaká byla skutečnost!
http://www.rukojmi.cz/clanky/5661-obrovska-demonstrace-s-barou-proti-komunistum-co-nam-predlozila-ct-a-ctk-a-jaka-byla-skutecnost

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!