Italský vicepremiér požaduje ochranu hranic EU před přijetím třeba i jediného migranta

Matteo Salvini vyjednává se svým německým protějškem Horstem Seehoferem o navrácení migrantů do země, kde byli zaregistrováni. Po diskusích v Německu, se Seehofer snaží prosadit tento návrh na evropské úrovni.

 

 

Italský ministr vnitra Matteo Salvini, vedoucí pravicové strany a trvalý obhájce přísnější migrační politiky řekl, že je důležité, aby Evropa chránila své vnější hranice třeba i před přijetím jediného přistěhovalce.

Italský politik učinil toto prohlášení po setkání s Horstem Seehoferem, který je také známý pro svůj rázný postoj k uprchlické politice. Poukázal na to, že on i Seehofer sdílejí „společný cíl: snížit počet přistěhovalců v Itálii i v Německu“

Seehofer připustil, že téma záchrany migrantů na moři je legitimní záležitostí Itálie. Řím se s touto situací musí vypořád. Vyzývá EU, aby věnovala této situaci pozornost.

Německý ministr vnitra sdílí svůj optimismus ohledně dosažení dohody s Itálií o vyslání uprchlíků zpět do země, ve které jsou registrováni, a to do konce července nebo začátku srpna. Řekl, že ministerstva by nyní měla „velmi rychle“ zahájit jednání a vyjádřit důvěru, aby bylo možné dosáhnout dohody. „Ale mezi dobrým začátkem a skutečným konečným řešením jsou obvykle ještě obtížné diskuse.“
Evropští ministři vnitra jsou připraveni diskutovat o řadě otázek souvisejících s migrační politikou během neformální schůzky v Rakousku plánované na 12. července.

 

 

Salvini, který je loajální svému slibu odstranit nelegální migraci a zablokovat hlavní cesty z Afriky do Evropy přes Středozemní moře, slíbil, že požádá evropské partnery, aby zablokovali příjezd nevládních lodí, které jsou v současné době na mezinárodních misích ve Středomoří. Ministr rovněž vyjádřil své přání dotlačit pobřežní stráž hranic EU, Frontex, k tomu, aby bránila lodím nevládních organizací s migranty na palubě kotvit v italských přístavech. Salvini je opakovaně obviňoval z obchodování s lidmi a pašování, ačkoli Itálie již vstup několika charitativním lodím zamítla.
Jeho německý protějšek Horst Seehofer chce, aby ostatní evropské národy akceptovaly návrh na zpětné převzetí migrantů, kteří se vydávají do Německa z jiných zemí, kde jsou registrováni, v souladu s jeho „migračním plánem“. Tento krok ve vládnoucí koalici CDU / CSU v Německu způsobil velkou vřavu a proti němu se silně staví také kancléřka Angela Merkelová.

Itálie zůstává jednou z brán do Evropy pro přistěhovalce z Afriky, kteří jsou pašováni na nafukovacích člunech a křehkých plavidlech, ve kterých mnozí z nich umírají. Na italské pobřeží se od roku 2014 dostalo více než 650 000 migrantů, většinou z Afriky a Středního východu. Pro většinu z nich je to pouze místo k vylodění, přičemž následně putují do jiných zemí. Německo je hlavním příjemcem přistěhovalců v Evropě, s více než milionem uprchlíků z Afriky a Středního východu, kteří vstoupili do země od vypuknutí migrační krize v roce 2015, kdy Berlín oznámil svou politiku „otevřených hranic“.

 

Překlad: hana, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Štyria chlapci znásilnili 15-ročné dievča. Sudca rozhodol o ich väzbe
https://www.noviny.sk/krimi/352827-styria-chlapci-znasilnili-15-rocne-dievca-sudca-rozhodol-o-ich-vazbe

jde to i bez migrantů……