Ivana Zemanová po letech otevřeně promluvila: Manžel celý život hájí české národní zájmy. Mnozí by ho chtěli ovládat, ale nedaří se jim to

…..je skutečně nutné se zamyslet kdo bude hájit v budoucnu zájmy České republiky a kdo nezradí vlastní lidi a český národ. Popřemýšlejte sami….

09:54

ROZHOVOR „Miloš nikdy nepracoval pro osobní obohacení a nikdy nepřestal hájit zájmy České republiky,“ říká v interview pro ParlamentníListy.cz manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová. Ta na svém muži oceňuje, že se nikdy nebál říkat otevřeně, co si myslí, a díky dlouholetým politickým zkušenostem umí dobře vyjednávat a své konání promýšlí několik tahů dopředu. První dáma též prozradila některé věci ze soukromí prezidentské rodiny.

Paní Zemanová, od první chvíle jste v roli první dámy velmi aktivní. Co je pro vás po prezidentově boku nejtěžší?

Nezačínáte úplně jednoduchou otázkou (smích), přemýšlím o tom, co je vlastně „těžké“, a vzhledem k tomu, že nic, co by bylo nepřekonatelné, si nevybavuji, nemohu si na „těžkosti“ stěžovat. Do jisté míry je problematické uspořádat si svůj pracovní i osobní program, tak abychom měli možnost se někdy „potkat“.

Prožíváte nějak kritiku manžela, trápí vás negativní reakce, které na něj míří? A máte o něj strach?

Můj manžel se věnuje politice téměř 30 let a je na kritiku zvyklý. Své povinnosti vždy plnil odpovědně a nenechá se ovlivňovat, což s sebou nese kritiku od těch, kteří by jej rádi ovládali a nedaří se jim to. Samozřejmě že mám o něj strach, ale úplně stejně jako každá žena o svého muže. Aby se v pořádku vrátil každý den domů.

Proč by podle vás, nejbližší osoby, měli lidé volit právě vašeho muže? Čím je výjimečný, co může nabídnout a proč si ho vážíte?

Nikdy se nebál říci, co si myslí, i když to nebylo zrovna „trendy“. Myslím, že mnohokrát se ukázalo, že byl první s názorem, který se později ukázal jako pravdivý a najednou se všichni přidávali. Nikdy nepracoval pro osobní obohacení a nikdy nepřestal hájit zájmy České republiky. Má dlouholeté politické zkušenosti, umí jednat a vyjednávat, jedná promyšleně, a protože je šachista, má své kroky promyšlené na několik „tahů“ dopředu. Zda mu dát hlas, ať se rozhodnou voliči na základě jeho dosavadní práce pro Českou republiku.

Co vás na dosavadní roli první dámy těší? 

Těší mě, že mohu pomáhat potřebným, že mám možnost pozitivně ovlivňovat životy druhých. Se svým nadačním fondem se nám podařilo pomoci už celé řadě seniorů i dětí a já si této role i možností, které nabízí, moc vážím. Přijímám ji s pokorou i úctou. Mám moc ráda setkání s lidmi, proto nevynechám žádnou cestu do krajů, kde doprovázím svého muže a v rámci svého separátního programu navštěvuji zajímavá místa – domovy seniorů, nemocnice, dětské domovy. Tam všude jsou příběhy, které stojí za to si poslechnout.

Jak s manželem nejraději trávíte volný čas? Jako první dáma asi moc volna nemáte…

Snažíme se jít na procházku s naším psem Darcym, vypít si spolu dobrou kávu nebo uvařím dobrou večeři. Je několik jídel, o kterých můj manžel říká, že je umím nejlépe na světě. A to potěší každou ženu.

Vašeho muže se novináři ptají logicky hlavně na politiku… Co si myslí o přijetí eura, ústavních pravomocech prezidenta či zahraniční politice apod. Lidi ale možná zajímají i civilnější a osobnější věci. Prozradíte oblíbené jídlo, pití, knihu a způsob odpočinku svůj i svého manžela?

Oblíbených jídel je několik a všechna jsou poměrně běžná – gulášová polévka, brambory na loupačku nebo uzený jazyk. Lanýži ani kaviárem si mého muže opravdu nezískáte (smích). Oblíbeným vínem je tramín červený a dobrá, kvalitní káva. Knih čte můj muž neuvěřitelně hodně, má velký přehled o světové i české literatuře. Protože i já mám ráda knihy a v knihkupectví dokážu strávit spoustu času, s potěšením vybírám knihy, o kterých si myslím, že budou zajímavé. A odpočinek? Spánek, procházka nebo právě ta kniha.

Jaká žena vás inspiruje? A nemusí to samozřejmě být jen manželka prezidenta, ale kterákoliv, jež ovlivnila nebo ovlivňuje světové dějiny.

Nevidím důvod nechat se ovlivňovat, někoho napodobovat a být nepodařenou kopií. Prosazuji jít si svou vlastní cestou, ale neřídit se cizími osudy. Každá žena je jedinečná. Přesto mě napadá jedna, kterou mám ráda a nevynechám jediný její koncert. Francouzská zpěvačka Mireille Mathieu, která už desetiletí rozdává radost a krásnou hudbu. Je neuvěřitelně milá a charismatická. Měla jsem možnost se s ní několikrát osobně setkat a ona i její hudba jsou velmi inspirativní.

Zdroj (1)

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

10 Komentáře zapnuto "Ivana Zemanová po letech otevřeně promluvila: Manžel celý život hájí české národní zájmy. Mnozí by ho chtěli ovládat, ale nedaří se jim to"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
LDV
Host
jirik
Host
jirik

Pro plno lidí je zeman nevolitelný:

1/ Nejedlý -lukoil
2/ vyhození protokoláře forejta
3/ mynář, který podle babiše nemá dodnes prověrku pro výkon funkce (údajně prý mynář získal tu základní)

Mě osobně tam sere mynář; jedině, že bych zemana volil kvůli přiteplenému ovčáčkovi……zemanovi bonmoty taky nebývají špatné….

svetlonos
Host
svetlonos

„Bože, dej mi odvahu změnit to, co změnit mohu, dej mi sílu přijmout to, co změnit nemohu, a dej mi moudrost, abych rozeznal jedno od druhého.“ Sv. František z Assisi (a taky Miloš Zeman z ČR)

jirik
Host
jirik

Koho mi tento obrázek připomíná
comment image

já už jsem beznadějný případ…..

Melichar
Host
Melichar

Nevyměnily nám „temné síly“ jirika? Dlouho nepsal, vedl Maroš, a teď takové divné příspěvky od jirika.

jirik
Host
jirik

Copak já jsem tady někomu chyběl? Minulý týden jsem byl na dovolené a jen s mobilem – to byl klid; zjistil jsem, že mě počítač vůbec nechyběl. Nikdo mě nevyměnil……akorát co vím, tak jsem prý chyběl volební komisi čekali mě a nedorazil jsem……budu jim to muset vynahradit při druhém kole prezidentských voleb…..

Jarek*
Host
Jarek*

Miloš má ženu, která jej doplňuje. Vůbec jsem nikde neregistroval, jaké bohulibé činnosti se věnuje. Sračkomety v celom nesdělují nic, co by lidem objasnilo práci obou manželů pro stát a jeho občany.

jirik
Host
jirik
Tady něco bližšího k činnosti Miloše a Ivany Zemanových – Pomáháme Adámkovi přidal(a) 5 nových fotek. 18. prosinec 2017 v 15:45 · Před časem mi zazvonil telefon. Představila se mi paní Víšková s tím, že je osobní asistentka paní Ivany Zemanové, manželky pana prezidenta. Mluvila o tom, že pan prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou se dozvěděli o příběhu Adámka. Musím upřímně říct, že jsem byl překvapen co mi ta paní říká. Nevěřil jsem tomu. Paní pokračovala, že se z příběhu dozvěděli, že sháníme pro Adámka vozidlo, ve kterém by jsme ho mohli převážet. Odpověděl jsem ji, že je… Číst vice »
jirik
Host
jirik

Senátor Veleba odešel Veselovskému ze studia. Nedokázal vysvětlit, kdo platí kampaň Zemanovi

dnes | Nevím, odpovídá Jan Veleba na otázku, odkud pocházejí peníze, které na kampaň vynaložil spolek Přátelé Miloše Zemana, jehož je sám členem. A stejně reaguje i na dotaz, zda na kampaň přispěla Strana práv občanů, které předsedá. Sám jsem nic nepodepisoval, netuším, říká Veleba. Z údajů o nepeněžitém bezúplatném plnění, které musí kandidáti zveřejnit před volbami, přitom vyplývá, že Strana práv občanů vydala více než milion korun na výrobu a instalaci reklamních bannerů pro Zemanovu kampaň.
https://video.aktualne.cz/dvtv/senator-veleba-odesel-veselovskemu-ze-studia-nedokazal-vysve/r~be9928e0fb8711e7afac0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=editor1-static&utm_term=position-0

jirik
Host
jirik

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!