Jak nám vymývají mozky na vysoké škole, aneb Přednáška o ,,Fake news“ na filozofické fakultě

Přišel mi e-mail čtenářky, kde popisuje svůj zážitek z přednášky na vysoké škole, které se účastnila. Mnoho absolventů vysoké školy, bez ohledu na to jestli ji dokončí nebo odejdou dříve, se shoduje na tom, že vysoká škola je veliká vymývárna mozku. Nejenom že některé obory jsou naprosto neuplatnitelné, nezaručí práci ani nezaručí dobrý výdělek a absolventi končí na pracáku kvůli ,,příliš vysoké kvalifikaci“ a svým vysokým nárokům (nakonec dělají ve směnárně nebo pípají za kasou, jako se to stalo několika mým známým), ale je velmi náročná i na psychiku. Nejenom kvůli množství složitého učiva, ale i tím, jak se profesoři snaží ohýbat proutky, dokud jsou mladé a tvárné. Vymývání mozku však začíná už ve školce a na základní škole, ale protože jsme ještě malé děti, světu nerozumíme, motivy nechápeme a dospělé vnímáme jako své učitele a nadřízené, kteří nás mají do všeho zasvětit, vnímáme tuto vymývárnu úplně jinak, než když jsme dospělí

Kousek zprávy předem ocituji a na přání autorky textu mažu název fakulty a jméno popisovaného idiota.
.
,,Nedávno jsem se ocitla na dost „výživné“ přednášce na filozofické fakultě. Byla spojená s filozofickou soutěží a hned potom pro zájemce probíhal další program – přednáška na „Fake news“ a imigraci. Čekala jsem nějaké vymejvárny, ale realita byla teda ještě mnohem překvapivější. Pan Mgr. PhDr. a kdo ví co ještě se tam pořádně pustil do chemtrails a octování. Začal tímto svou prezentaci, kde uvedl že jednou ty divné čáry zpozoroval na obloze. Potom si to vygooglil a zjistil tedy, že je to chemtrails. A teď si tam z toho začal dělat totální srandu, úplně se tomu vysmíval. (Hlavně že nakonec neřekl, co to tedy podle něj doopravdy je a nebyl tam prostor na otázky, že prý mu máme napsat mail…-___-)
To není vše, přímo tam uvedl odkazy na blogy o octování, konkrétně i jeden od TM. Znáš lidi, ti mu přitakávali, jaká je to blbost a „haha, my jsme ta elita, my jsme ti chytří a tamto jsou ti tupci, kteří tomu věří, my jsme ale něco, my jsme vědci…“ Ego up.
Jenom pro představu, potom tam měl nějaké testy typu: Pálka a míček stojí dohromady 1,10 dolaru. Pálka stojí o dolar více než míček. Kolik stojí míček? (5CENTŮ) – frederickův test (http://www.ivotoman.cz/zpravodaje/detail/108?rok=2013), ale on tam na dalších příkladech „vysvětloval“, že to nás mate naše intuice a ti, co měli hodně příkladů blbě jsou vlastně úplně blbí a věří náboženství, jsou komunisti atd., věří iluminátům a konspiračním teoriím… Úplně všemu se ten brýlatý páprda vysmíval.
Samozřejmě hned poté nastoupila krásná mladá studentka, která prezentovala tu imigraci. O to nic, proč to píšu – INTUICI zaměňovali za něco jiného a furt se tam opakovalo jedno a to samé – intuice nám lže a musíme ji opravovat naším rozumemJe hodně hluboko a je vlastně špatná. A furt z ní dělali něco, co není a překrucovali a překrucovali. Přišlo mi to jako učebnicový příklad záměrné mystifikace mladých lidí + hraní na jejich ego. Jestli takhle vypadá každá vysoká škola…
.
Je opravdu zajímavé, že ,,konspirační teorie“ jsou už natolik rozšířené a vlivné, že se jimi vyplatí zabývat na přednáškách na vysoké škole. Zkušenost čtenářky mi připadá natolik zajímavá a podnětná, že mě napadlo mnoho věcí, které by se k tomu daly dodat. Zejména bychom si mohli vypíchnout některá fakta a zjistit, kdo je vlastně idiot. Jestli ten kdo útočí, nebo strana, která je předmětem útoku.
Už první odo čí bijící fakt je otázka chemtrailů. Dejme profesorovi přezdívku ,,Pudr“, jen pro lepší přehlednost textu.
.

Celý článek zde: Jak nám vymývají mozky na vysoké škole, aneb Přednáška o ,,Fake news“ na filozofické fakultě

.
.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. laik napsal:

  Celá tahle událost působí velmi nevěrohodně. Proč zatajovat název fakulty a přednášejícího, aby nemohli náhodou oponovat?

  • tomáš marný napsal:

   MIlý laiku,
   prosím naučte se číst, máte to v článku napsáno…..
   Pod prvním odstavcem je jasně napsané:
   Kousek zprávy předem ocituji a na přání autorky textu mažu název fakulty a jméno popisovaného idiota.
   tm

 2. KCS napsal:

  Panu přednášejícímu bych předložila tento článek Barbory Kvapilové z ČR, dokazující, že už v r. 1955 probíhal chemitrails (ještě v primitivní podobě) na území ČR, v jako první zemi (ve spolupráci s Izraelem): https://region.rozhlas.cz/prvni-umely-dest-se-snesl-na-stredocesky-kraj-idealni-oblaka-byla-pobliz-7235174

  Pro případ, že by článek vymazali, kopíruji zde:

  Experiment, který vyvolal senzaci, se odehrál 3. července 1963. První umělý déšť na českém území vytvořil inženýr František Pustina z tehdejšího podniku Vodohospodářský rozvoj v Praze. Pomáhali mu vědci z Akademie věd.

  Rakovnicko patří k nejsušším oblastem v republice. Právě tady našli vědci oblaka vhodná pro vyvolání umělého deště. „Byla provedena umělá infekce oblaků nad přehradní nádrží Klíčava,“ vysvětluje docentka Daniela Řezáčová z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR. Tým inženýra Františka Pustiny k infikování mraků nejprve využil pozemní generátor a později se k oblakům vzneslo i letadlo.

  „Infekce oblaků znamená, že do oblaků vpravujeme spoustu malinkých krystalků vhodné látky. Ve většině případů je to na bázi jodidu stříbrného,“ popisuje Daniela Řezáčová. Pyrotechnické směsi jsou připevněné na křídlech letadla. Pilot je zapálí ve vhodné letové hladině. „Hoření pak produkuje spoustu krystalků, které mohou být ledovými jádry. Mohou na nich vznikat ledové krystalky, které pak roztají a prší.“

  S prvními pokusy o ovládnutí počasí začali vědci už ve 40. letech minulého století. Další experimenty probíhaly třeba od roku 1961 v Izraeli. Kromě vyvolání umělého deště vědci zkoušeli rozehnat mlhy na letištích nebo potlačit krupobití. Dodnes ale praxe pokulhává za experimenty v laboratoři. Příroda je značně proměnlivá a vědci nemají jistotu, že dojde k výsledku, který si přejí. Otázkou tak zůstává, zda by z mraku nad Klíčavou tehdy nepršelo i bez experimentu s jodidem stříbrným.

 3. iku napsal:

  Vzdělávací systém byl napaden jako jeden z prvních už po roce 1989. Ten český jazyk v novinách a pod. Dělání flákačů a idiotů z lidí, že Češi prý nechtějí dělat. Chtějí ale studovat. Tak zde jsou výsledky, které si nezaslouží pozornost až na to, že je potřeba je eliminovat.

 4. Marta napsal:

  Ten přednášející zřejmě bude Petr nutil z manipulatori.cz. Dočetla jsem teď jeho knížku MEDIA LŽI A PŘÍLIŠ RYCHLÝ MOZEK. Vydala Grada. Oponenta je záhodno dobře znát, proto jsem ji přečetla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..