Z jakého důvodu se v českých médiích nepsalo o blackoutu v USA

…..kladu si také tuhle otázku, co bylo důvodem tajení výpadku elektrické energie v mnoha městech. V českých médiích se nic nedozvíte. Zajímavé také je, že dokonce ani alternativní weby neuvedli žádnou zmínku a mlčely….

12:54

Jedinou zmínku o výpadku uvedl server investiční web cz, který také velice stroze datoval lidi o výpadku a to jenom v San Franciscu. O dalších ani jedna jediná zmínka. Proč?

San Francisco bylo bez proudu, život ve městě se téměř zastavil

Rozsáhlé oblasti kalifornského města San Francisco v pátek postihl výpadek dodávek elektřiny, který ochromil dopravu a obchod a zbavil proudu na 90 000 úřadů a domácností. Ve strmých městských ulicích přestaly jezdit slavné lanové tramvaje, lidé v potemnělých stanicích metra si svítili mobilními telefony a chaotickou dopravu řídili policisté.

O příčinách výpadku radnice obyvatele téměř milionového města zatím neinformovala. Podle některých místních médií byl zaznamenán požár v jedné z rozvodných stanic, ale zda byl právě on příčinou blackoutu není jisté.

Městské úřady vyzvaly obyvatele, aby nepoužívali linku tísňového volání, pokud nepůjde o záchranu života. Výpadek postihl centrum a finanční čtvrť, ochromena byla také příměstská doprava. Nemocnice přestaly operovat, obrazovky bankomatů potemněly a v ulicích se rozvrčely mobilní generátory.

Obchody a úřady pustily zaměstnance domů, protože není jasné, kdy energetici dodávku proudu obnoví. Ulice města byly podle agentury Reuters plné lidí, kteří kráčeli pěšky do svých domovů. Podle některých médií byla bez proudu celá polovina města.

tm komentuje: Vážení, bylo by dobré se na tento jev připravit i u nás, jak jsem mnohokráte psal. Jestli si myslíte, že se v EU nic nestane, jste na velkém omylu. Dokonce i zásobitelé elektrické energie se připravují na blackout. Proč asi. Možná není daleko. Jestli to bude díky sluneční erupci, slunečními elektrárnami, větrnými elektrárnami, je to úplně jedno. Nejhorší bude EMP…..

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
CZKm211siboletdit Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
dit
Host
dit

Zdravím,
Výpadek postihl centrum a finanční čtvrť, ochromena byla i příměstská doprava. Nemocnice přestaly operovat, obrazovky bankomatů potemněly a v ulicích se rozvrčely mobilní generátory. Ve strmých městských ulicích přestaly jezdit slavné lanové tramvaje, lidé v potemnělých stanicích metra si svítili mobilními telefony a chaotickou dopravu řídili „ručně“ policisté
Zdroj

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/dodavky-proudu-v-san-francisku-byly-plne-obnoveny/1476178

dit
Host
dit

Zdravím,
chtěla jsem do dát jsem, viz
http://tadesco.cz/expedice-sibir-2006/
ale nejde tam již vkládat příspěvky, tak si dovolím k tomuto tématu vložit
aktuální informaci-link zde

http://zoom.iprima.cz/novinky/tajemstvi-zeme-vesmiru/modra-sibirska-jezirka-zacala-bublat-metanem-je-moc-spatna-zprava?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

sibolet
Host
sibolet
sibolet
Host
sibolet

Dnes tady prdnul kyslíkatý operátor..

m211
Host
m211

tady sem si nakoupil dalian parafin na svíčky.
jsou to kvádry s dírkou uprostřed stačí jen provlíknout knot.
http://www.parawax.cz/nabidka
pokud chcete roztavit a odlít do formy doporučuju
přikoupit STEARIN K 1801 1kg na 25-30kg parafinu
pro zlepšení hoření se přidává 2-5%
knoty zde:
http://www.odetka.cz/net20/cz/eshop_vyrobky.aspx?kat=ost_knoty
prodávají i po menších množstvích.

CZK
Host
CZK

Takže proč o tom nepsaly naše média?