Japonský premiér na žádost USA nominoval Trumpa na Nobelovu cenu

Japonský premiér Šinzo Abe na žádost americké vlády nominoval amerického prezidenta Donalda Trumpa na Nobelovu cenu. Oznámil to dnes portál The Asahi Shimbun, odkazoval se na zdroje v japonské vládě.

Washington „neformálně“ požádal Tokio, aby jmenoval Trumpa na Nobelovu cenu poté, co se americký prezident setkal se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v červnu 2018 na prvním summitu USA-KLDR v Singapuru. Abe nominoval Trumpa na podzim, upřesňují zdroje portálu.

 

Dne 15. února Trump oznámil, že Abe mu předal kopii svého dopisu Nobelovské komisi na pěti stránkách, v němž nominoval amerického prezidenta na cenu „Nominoval jsem vás s úctou jménem Japonska,“ citoval Trump slova japonského premiéra. Podle The Asahi Shimbun, americká média reagovala s nedůvěrou na zprávu Trumpa.6. února bylo oznámeno, že nové setkání amerického prezidenta s Kim Čong-unem se uskuteční ve dnech 27.-28. února ve Vietnamu.

Nobelova cena je jedna z nejprestižnějších mezinárodních cen udělovaná každoročně za vynikající vědecký výzkum, revoluční vynálezy nebo významný příspěvek ke kultuře či rozvoji společnosti. V roce 2009 byla Nobelova cena udělena americkému prezidentovi Baracku Obamovi.

zdroj: 9

No teď už víme, že Nobelova cena míru pro Obamu byla velká chyba.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. Ctenar napsal:

  To je celosvětová komedie. Pokud Obama má dostat trest smrti, jakpak to budou vysvětlovat?, že utratili zvíře, které dostalo nobelovku. Nebo se to ututlá a jako že měl srdeční příhodu?
  Proč nikdo nenavrhl třeba Putina? Ten by si to zasloužil tisíckrát více. A lumpy, co tu nobelovku dostali pouze jako odměnu za službu NWO, bych nechal zákonem vymazat ze všech záznamů, tedy jejich jména a nahradil bych je slovem Ďábel… Tak jak se to dělalo ve starém Egyptě….

  • tomáš marný napsal:

   Milý čtenáři,
   ještě jsi nepochopil, co Nobelovy ceny znamenají…..
   tm

  • PTZ napsal:

   Nemohou navrhnout Putina, protože ten je mrtvý 🙂

   … a rozvedený….

   Ale vy asi tedy máte na mysli, tu bytost, která je opak Putina Macha, skromný, pohotový, menšího vzrůstu….

  • PTZ napsal:

   Co je císařovo, císaři…

 2. Dobrá rada na zlato napsal:

  Jak číst výše uvedený obrázek: Ty, Šinzo, ukaž ručičku! Hodnej kluk, hodnej. No a na tuto ale i na tu druhou dostaneš policejní pouta. To víš, že ti budou slušet. Zatím mi můžeš pošeptat, jak to bylo s Fukušimou, volbami a s olympiádou. Dobrá, můžeš se poradit s manželkou- jedete v tom oba.

 3. jirik napsal:

  Ovládání auta na dálku za účelem vraždy? CIA to prý měla v plánu, odhalil WikiLeaks
  V tiskovém prohlášení WikiLeaks píše, že „účel takového převzetí kontroly řízení se sice neuvádí, ale umožnil by CIA téměř nezjistitelné vraždy.“

  Wired už předtím referoval o tom, jak jsou hackeři schopni převzít kontrolu nad vozidlem a vyvolat selhání brzd.

  CIA platnost těchto dokumentů zveřejněných WikiLeak ani nepotvrdila ani nepopřela, což budí ještě větší podezření.

  https://ac24.cz/-/zpravy-ze-sveta/9995-wikileaks-cia-hack-auta-tajne-vrazdy?redirect=%2F

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.