Japonský výzkum odhalil statínový podvod: Lidé s vysokým cholesterolem žijí déle

…..mohu potvrdit, že tomu tak skutečně je. Jeden člen rodiny měl skoro desetinásobnou povolenou hladinu cholesterolu (jak HDL tak LDL) a pro lékaře to bylo nepochopitelné, dokonce neslučitelné se životem dle jejich slov. Nikdy se nenechal léčit na nesmyslný „vysoký“ cholesterol a dožil se 102 let….

01:54

Strašidelný obrázek od počítačových tvůrců na titulním obrázku musí přece nahnat lidem hodně strach, aby si konečně ty jejich patáky začali kupovat, že ano…..

Ach jóó, kdo jim ještě dnes může věřit….

…..přišli mu na to náhodou, protože nikdy nechodil k lékaři a měl vynikající zdraví, když si zlomil v 68 letech ruku a museli ho operovat. Měl otevřenou zlomenunu ruky po pádu. Všichni MUDR, JUDR, PUDR, DR, CSC, ING a další se na něho chodily dívat jako na zázrak. Chtěli udělat nějaké další testy a výzkum, což razantně odmítl a díky tomu se asi dožil takového stáří. V nemocnici ho od té doby nikdo neviděl….

 

Japonský výzkum odhalil statínový podvod: Lidé s vysokým cholesterolem žijí déle

Čtyři japonští výzkumníci uveřejnili v roce 2015 v dubnovém vydání časopisu Annals of Nutrition and Metabolism analýzu směrnic týkajících se cholesterolu a statínových léků.

Skotský lékař Dr. Malcolm Kendrick, který napsal knihu Velký cholesterolový podvod, nedávno na svém blogu uvedl, že si přečetl celou 116stranovou zprávu:

„Celé roky jsem říkal těm, kteří mi chtěli naslouchat, že pokud mají vysokou hladinu cholesterolu, budou žít déle. Rovněž platí, že pokud lidé mají nízkou hladinu cholesterolu, zemřou mladší.

Toto je, dámy a pánové, fakt. Čím jste starší, tím je prospěšnější mít vysokou hladinu cholesterolu.

Demonstrovat tento fakt se v poslední době stalo obtížnější, jelikož statínové léky užívá tolik lidí, že souvislost mezi hladinou cholesterolu a úmrtností byla překroucena, zprohýbána a vyklepávána do těch nejpodivnějších představitelných tvarů. Velmi zajímavé údaje však nabízí Japonsko.“

Kdo živí cholesterolový mýtus a proč?

Vysoké hladiny cholesterolu se považují za hlavní příčinu aterosklerózy. Toto tvrzení však někteří vědci již přes půl století zpochybňují. Která strana má však pravdu a proč neumíme po takové době a vedle tolika dostupných vědeckých údajů dospět k definitivnímu závěru?

Jsme přesvědčeni, že odpověď je jednoduchá: Pro stranu bránící tuto takzvanou cholesterolovou teorii, je na to, aby boj vzdala, v sázce příliš velké množství peněz.

Téma cholesterolu je jedním z největších problémů v medicíně, kde vládne zákon ekonomiky. Kromě toho ji zastánci teorie považují za prostý, nezvratný ‚fakt‘ a vysvětlení samo o sobě.Možná si také myslí, že ti, kteří mají námitky vůči cholesterolové teorii – či vlastně vůči cholesterolové ‚hypotéze‘ – jsou pouze podivíni.

My, kteří jsme na straně, která je proti hypotéze, jejich argumentaci velmi dobře rozumíme.

Vlastně, první autor této dodatečné publikace cholesterolové hypotézy v ní velmi silně věřil a byl její zastáncem ještě několik let poté, co skandinávská studie přežití simvastatinu (léku na snižování cholesterolu) v roce 1994 referovala o přínosech statínové terapie v lékařském časopise The Lancet.

 

 

Proč k tomu došli právě v Japonsku?

V této dodatečné publikaci zkoumáme pozadí cholesterolové hypotézy s využitím údajů získaných hlavně z Japonska – země, kde se kampaně proti-cholesterolové teorie dají vést snadněji než v jakékoliv jiné zemi.

Čím to ale je? Tím, že japonští výzkumníci bránící hypotézu přijímají od farmaceutických společností menší podporu, než výzkumníci v zámoří? Vůbec ne.

Nebo tím, že jsou japonští výzkumníci lhostejní a slabí? Ne, jistěže ne.

Tím, že je japonská veřejnost vůči přínosům léčebné terapie skeptická? Ne, obecně přijímá vše, co říkají lékaři.

Bohužel to také komplikuje skutečnost, že lékaři nemají dost času zkoumat problém cholesterolu sami, takže jim prostě zbývá jen akceptovat informace, které jim poskytuje farmaceutický průmysl.

Po přečtení této dodatečné publikace začne být jasné, proč může být Japonsko startovacím bodem pro kampaň proti-cholesterolové teorie.

Velmi zajímavý na Japonsku je vztah mezi celkovou mortalitou a hladinami sérového cholesterolu: ve skutečnosti, jak udává většina japonských epidemiologických studií u celkové populace, při vyšších hladinách celkového nebo lipoproteinového cholesterolu s nízkou hustotou (LDL) úmrtnost klesá.

Tento vztah se v jiných zemích tak snadno pozorovat nedá, s výjimkou starší populace, kde stejný vztah existuje v celosvětovém měřítku.

 

 

Úmrtnost na ischemickou chorobu srdeční v Japonsku se za desetiletí podílí na celkové mortalitě jen sedmi procenty; což je mnohem nižší podíl, než je vidět v západních zemích.

Teorie, že čím nižší je hladina cholesterolu, tím lépe, je v případě Japonska zcela chybná – ve skutečnosti je pravdou pravý opak. Jelikož Japonsko je ohledně jevu souvisejícího s cholesterolem jedinečné, je snadné najít chyby v cholesterolové hypotéze.

Na základě údajů z Japonska navrhujeme nový směr v používání cholesterolových léků na podporu celosvětového zdraví. A to uznat, že cholesterol je negativní rizikový faktor na celkovou mortalitu, a tím přezkoumat naše používání léků na cholesterol.

Jsme přesvědčeni, že to vyznačuje startovací bod posunu paradigmatu nejen v tom, jak chápeme roli cholesterolu, kterou hraje ve zdraví, ale také v tom, jak poskytujeme léčbu na cholesterol.

 

 

Mnozí lékaři si cholesterolové směrnice interpretují nesprávně

Další nesmírně důležitou oblastí jsou proto směrnice pro cholesterol. Vlastně, hlavní část této dodatečné publikace (počínaje 4. kapitolou) je věnována našemu podrobnému výzkumu a kritice směrnic vydaných Japonskou společností pro aterosklerózu.

Tímto směrnicím věnujeme velkou část této práce, protože v Japonsku se na ně obecně velmi dbá a mechanismus výkonu veřejného zdraví v zemi je poslušně dodržuje.

Řídit se směrnicemi mají tendenci i lékaři. Jejich pracovní zatížení jim často nedovoluje prozkoumat publikaci dostatečně důsledně na to, aby zjistili skutečnou pravdu a obávají se soudních sporů, kdyby se směrnic nedrželi ve své každodenní praxi.

Tyto kapitoly jasně popisují některé chyby ve směrnicích – chyby, které jsou tak vážné, až je jasné, že se doba musí změnit a směrnice se musí aktualizovat. Jejich záměrem je pomoci všem pochopit, proč je potřebný posun paradigmatu v léčbě cholesterolu, a to raději dříve než později.

Na téma cholesterolu a zdraví cév jsme dokonce napsali i naši vlastní e-knihu. Více o jejím českém vydání se dozvíte ZDE a slovenském vydání zase ZDE.

 

 

Statínový podvod: Nenechte si ničit zdraví!

Statínový podvod byl odhalen, v zdravotním systému však fungují mocné zdroje, které ho udržují v chodu.

Jeden z nejlepších dokumentů odhalující statínový podvod a přinášející rozhovory s lékaři z branže, kteří ho odhalili, byl zveřejněn v roce 2013 v Austrálii na ABC.

Zdravotnickým úřadům se nepodařilo zabránit jeho odvysílání v televizi, ale donutily ABC odstranit ho z jejich webové stránky.

Momentálně využíváme kopie dostupné na YouTube. Najděte si čas a podívejte se na tyto důležité dokumentární filmy o podvodu se statínovými léky vytvořené lékaři, a buďte informováni!

HEART OF THE MATTER Part 1: The Cholesterol Myth: Dietary Villains

HEART OF THE MATTER Part 2: The Cholesterol Drug War

Další výzkum ohledně zdravotních přínosů cholesterolu v databázi GreenMedInfo s tímto tématem.

Zdroj: greenmedinfo.com, Zpracovala: Vylectese.cz

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

 1. jirik napsal:

  USA uvádza na trh nosový sprej proti depresii. Európa by tento krok mohla čoskoro nasledovať

  Ide o prvý inovatívny prostriedok v boji proti depresii za posledných 30 rokov. V USA schválili nosový sprej fungujúci na báze lieku známeho ako ketamín.

  Ketamín je známy ako nebezpečná party droga, distribuovaná pod názvom špeciál-K. Americké úrady schválili nosový sprej s príbuznými látkami, aby pomohli pacientom s ťažko liečiteľnou depresiou. Liečivo môže spôsobiť pacientom po jeho užití halucinácie.

  https://vosveteit.sk/usa-uvadza-na-trh-nosovy-sprej-proti-depresii-europa-by-tento-krok-mohla-coskoro-nasledovat/

  • Dobrá rada nad zlato napsal:

   Staré čeké přísloví říká, že zahálka je matkou špatností. Kdyby si všichni deptkaři dopřávali více manuální práce, pohybu a nebádali na svým stavem, tak by neměli vůbec čas na prášky či nějaké spreje. Něco z Afriky – jeden tamní psychiatr, který studoval v ČR, se vrátil domů a chtěl začít tamní praxi. Chudá vláda mu poskytla pouze čtyři židle bez jakékoliv ordinace. Přesto rozjel velký projekt. Každou z těch čtyř červených židlí obsadil babkou se životními zkušenostmi. Výsledek byl ohromující. Lidé s problémy i ti s touhou si jen popovídat a vylít si srdíčko, se u nich na ulici zastavovali a dostávali od nich rady. Šlo to bez prášků, bez injekcí a ještě s úsměvem.

 2. Dobrá rada nad zlato napsal:

  Cholesterol v těle není pro srandu králíkům, ale plní funkci lepidla na poškozené cévy. Není nic horšího, než když narazíte na podvyživené doktorské stvoření, co je chytré jako autobus a hlavně machruje.

 3. rodo napsal:

  Vždyť pamatuji jako dítě u babičky na vesnici a ne jen u ní většinou starší lidé jedli chleba s domácím sádlem se škvarkama různé pečené bučky prostě zabíjačkové hody a bylo vidět že těm lidem nic neschází dožívali se vysokého věku dnes každý zblbnuty reklamami se snaží žít zdravě sportovat a co vidíte? Že dnes člověk dostane klidně infarkt ve 30 letech a lidé celkově se dožívají nižšího věku takže tady asi něco není v pořádku

 4. Dobrá rada nad zlato napsal:

  Dopřáváte si bůček? Pak vězte, že obsahuje růstový hormon, který se neničí ani vařením, ani pečením, ani uzením. Působí na zdravý vzhled vlasů, nehtů a kůže. Pokud jste ale prťous, tak na zvětšení Vaší výšky nepůsobí. Domácí sádlo patří do každé rodiny a kdo miluje bylinky, může si do něj některé naložit a pak jej používat jako luxusní krém. Receptů na ně je háfo.

 5. jirik napsal:

  Pro onkologické pacienty máme mnoho dobrých zpráv, říká děkan lékařské fakulty
  Počet zhoubných nádorů sice roste, ale neznamená to nutně, že jsme na tom hůře než dřív. Administrativa lékaře zatěžuje, má však své opodstatnění. Medici se na fakultě učí komunikaci, ale to, jak se lékař chová k pacientům, záleží spíše na jeho osobnosti, kterou utváří již rodina. Medicínské obory se vyvíjejí, ale ne všechno musí být nově, jde o to, aby to bylo lépe a účelněji… Ano i ne. Tak zní nejčastější odpověď prof. Šeda. V medicíně i vzdělávání budoucích lékařů je zkrátka máloco jen černé, nebo bílé.

  https://www.vitalia.cz/clanky/pro-onkologicke-pacienty-mame-mnoho-dobrych-zprav-rika-dekan-lekarske-fakulty/

 6. Ctenar napsal:

  Japonci se dožívají nejvíce let na planetě. Může za to především pohyb, cvičení, které praktikují celý život. A pak, a to je nejdůležitější je životní filozofie. S tou správnou můžete jíst, co si zamanete. To jen trouby si myslí, že zdravým jídlem a vitamínama se dožijí mnoha let.
  Až najdou Evropana, bez pohybu, s vysokým cholesterolem, dožívajícího se alespoň 80 let, pak to bude alespoň trochu hodnověrný důkaz.
  A když už se něčemu chcete obdivovat, mrkněte na statistiky rakoviny prsou Japonek. To je k zamyšlení více, než cholesterol…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..