„Jednoduše ohromující!“: Ruská pátá generace T-50 na letecké přehlídce MAKS všechny uchvátila (VIDEO)

Ruský bojový letoun páté generace T50 úspěšně dokončil první řadu letových testů, uvedl velitel leteckých sil Viktor Bondarev.

T-50 strike aircraft at the MAKS-2013 Aviation and Space Salon in Zhukovsky
„Dnes se odehrála historická událost – na letecké přehlídce MAKS  bylo podepsáno předběžné zhodnocení  první fáze leteckých zkoušek prototypu T-50.“
„Nyní přecházíme do druhé fáze zkoušek. Bylo nám též doporučeno, abychom zahájili výrobu předvýrobní řady těchto letadel.“ sdělil v úterý Bondarev.
V interview s rádiem Sputnik Dmitrik Drozděnko, vojenský expert deníku Arsenal of the Motherland, prohlásil, že byl skutečně ohromen tím, co letoun T-50 PAK FA na přehlídce MAKS předvedl.

 

Je to vskutku zemí otřásající událost, protože jsme druhou zemí, která započne sériovou výrobu bojových letounů páté generace. To, co T-50 ukázal na MAKS show, především co se týče schopnosti manévrovat, je jednoduše neskutečné!“ sdělil Drozděnko.

„Viděl jsem americký F-22 na Farnborough (letecká show v Británii) a ani se nepřiblížil tomu, co jsem viděl zde.“ dodal.

Také vysvětlil, proč je ruský T-50 lepší, než jeho americký protějšek F-22 Raptor.

„F22 Raptor je jediným zahraničním letounem, který lze srovnávat s T-50, ale T-50 má novější design a je má pokročilejší technologii.“ tvrdí Drozděnko.

„Tedy, T-50 může mít také nějaké nedostatky, které na první pohled nejsou vidět, možná když přijde na palubní elektroniku. To je však něco, nemůžeme vědět ani o Američanech, že?“ poznamenal expert.

T-50 bude obsahovat též něco jako „nervový systém“, který je navržen, aby zlepšil letovou bezpečnost.
Podle vývojáře tohoto systému, Ruské nadace pro projekty pokročilého výzkumu (FPI), je založen na principech fungování nervového systému živých organismů.

FPI předvedla maketu pokročilé stíhačky PAK FA vyrobenou z kompozitního materiálu.

Russian aircraft carrier Admiral Kuznetsov in international waters off the coast of Northern Norway on October 17, 2016.
Maketa je navržena tak, aby v případě deformace ukázala rozsah vnějších škod na obrazovce, což expertům umožní vyhodnotit situaci, uvedla nadace. Také doplnila, že „nervový systém“ by snížil náklady na údržbu letadla eliminací potřeby drahých plánovaných prohlídek.
Model stíhacího letounu T-50 PAK FA (Perspective Airborne Complex of Frontline Aviation) byl navržen ruským výrobcem letadel Suchoj jako součást páté generace bojového programu ruských vzdušných sil. Jedná se o jednomístný dvoumotorový víceúčelový bojový letoun určený vést převahu ve vzduchu a pro útočnou roli. Je vybaven pokročilým letadlovým systémem a  naváděcím systémem

T-50 se chystá nahradit stíhačky Suchoj Su-27, které jsou ve službě již od roku 1985.

PAK FA (Advanced Tactical Air Sistem) T-50

 

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarošMelicharNulazdeněk540 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zdeněk540
Host
zdeněk540

zdá se mi to nebo na tom nákresu je na předku 054 ? i vzadu

Nula
Host
Nula
Maroš
Host
Maroš

Tiež mám niečo pekné do mlyna – Tak lietajú UFO a nie lietadlá -dobre vedieť – Česko posiela do Poľska a Pobaltia 290 vojakov, Slovensko 150
https://www.postoj.sk/23678/ceska-vlada-posiela-do-pobaltia-290-vojakov
https://dennikn.sk/595430/slovensko-prvykrat-posiel-vojakov-k-ruskej-hrozbe-plnu-polnu-vybalia-v-pobalti/
Так летают НЛО а не самолёты Высший пилотаж Российские Реактивные Истребители
https://www.youtube.com/watch?v=ltN05KYCxcc

Melichar
Host
Melichar

A což teprve jak musí vypadat utajená technika, např. Kosmosféry 2. generace apod. I když podobné to bude v USA. Myslím, že USA a Rusko o svojí utajované technice vzájemně vědí a již dávno spolupracují na něčem, o čemž nemá většina obyvatel Země ani tušení.

Maroš
Host
Maroš

Rusko dáva ročne na zbrojenie ekvivalent 40 mld USD – podľa Putina na efektívnejšiu technológiu ako ostatní, amíci sami vyše 600 mld, s NATOM údajne 1.300 mld. – takže kto zbrojí a kto sa bojí koho. Jeden black out a systém končí – amíci to nedávno zažili – už neviem kde presne – v priebehu pol hodiny bolo všetko v totálnom chaose. Amíci takto zlikvidovali Husajnovi prostriedky prvej reakcie – už len náznak takéhoto útoku na zdroje elektriny a info sústavu sú začiatkom vojny. Preto toľko masírujú verejnosť ruskými hackermi. A čínski?