JEN DVĚMA VĚTAMI PUTIN PŘIVODIL POKLES DOLARU A EURA

Putin se vyjádřil k návrhu na uložení nových sankcí Rusku. Iniciátorem protiruských opatření se tentokrát stal ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson. Na otázku novinářů odpověděl Vladimír Putin zřetelně a jasně.

„Ano, sankce škodí našemu hospodářství, bylo by hloupé to popírat. Ale ještě hloupější by bylo si myslet, že se neadaptujeme. V tomto okamžiku probíhá aktivní reorganizace ekonomiky na vnitřní trh a budování vztahů s našimi asijskými partnery. Zapamatujte si moje slova. Přijde čas, kdy USA budou litovat své volby, to není hrozba, ale připomínka“.

Doslova během jedné hodiny po rozhovoru začaly euro a dolar výrazně kolísat. Dolar klesl o 3,5 rublu, s eurem je situace méně žalostná, 1,2 rublu. Na pozadí cizích měn začal rubl výrazně posilovat.

To opět dokazuje, že Putin je nejvlivnějším člověkem nejen v Rusku, ale i na celém světě.

Bílý dům k tomu neposkytl žádné komentáře…

V sociálních sítích se objevil velký počet sporů. Někteří lidé silně podporovali ruského prezidenta, zatímco jiní hodnotili jeho odpověď jako příliš agresivní.

Známý politický blogger Rick Journey řekl: „Putinova reakce je docela jasná, lze ji chápat. Když na tvou zemi útočí, tak jako skutečný vůdce ji musíš ochránit. A on to udělal. Vladimír Putin je silný vůdce, Rusko má štěstí, že má takového prezidenta“.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

5 Komentáře zapnuto "JEN DVĚMA VĚTAMI PUTIN PŘIVODIL POKLES DOLARU A EURA"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik
Haló, tady Putin. Ruským hokejistům blahopřál prezident, trenérovi volal přímo na střídačku Hvězdný útočník a asistent kapitána Dacjuka Ilja Kovalčuk připustil, že tým byl pro případ výhry dopředu domluvený, že dá ruskou hymnou najevo nesouhlas se všemi okolnostmi, ačkoli jejím zpěvem na sportovišti porušil pravidla o neutralitě. Ta byla nastavena, aby mohli ruští sportovci v Pchjongčchangu vůbec usilovat o medaile. „Věděli jsme, že to uděláme, když vyhrajeme,“ řekl historicky nejlepší střelec ruského hokeje pod pěti kruhy. „Moc to pro nás znamená, vždyť jsme nevyhráli od olympiády v roce 1992. A to už je nějaká doba… Tohle byl náš sen. A… Číst vice »
jirik
Host
jirik
Fotogalerie https://cz.sputniknews.com/foto/201802256853717-Vitezstvi-hokej-ZOH/ —- Oficiální mluvčí MZV RF Maria Zacharovová v rozhovoru pro televizní kanál NTV vysvětlila, proč USA mají zájem o ruské volby. „Naše volby jsou pro ně zajímavé ve dvou kontextech. Za prvé je to pokračování ve své vnitřně-politické rétorice. Ta, jak vidíte, napětí nesnižuje. Za druhé je to zvyk a tradice Spojených států amerických se plést do všech vnitřních procesů ve všech regionech světa. Neexistuje oblast, kde by se Washington nepokusil hrát svou roli,“ řekla Zacharovová. Podle jejích slov pravidlo o tom, že se nesmí zasahovat do vnitřní politiky, do života jiných států, funguje a má fungovat z… Číst vice »
jirik
Host
jirik

Rusku se podařilo bez dalších nároků na rozpočet prověřit bojovou připravenost ozbrojených sil, neboť část prostředků plánovaných na provedení vojenských cvičení byla jednoduše převedena na operaci v Sýrii. Ruský prezident Vladimir Putin nazval syrskou operaci „výcvikem“.

Výsledky operace ruských Vzdušných a kosmických sil v Sýrii prokázaly, že připravenost armády je na potřebné úrovni. Do současné doby bylo do bojových operací zapojeno téměř sedmdesát letadel, zničeno bylo víc než dva tisíce objektů.
http://www.eurasia24.cz/aktualne/item/2750-syrska-operace-jako-vycvik-cast-penez-na-cviceni-pokryla-realne-bojove-operace

Vitězslav Crha
Host
Vitězslav Crha

Pro mně jsou USA pouze použitá smradlavá šprcka s chcíplým smailíkem na špičce. Na ně platí pouze totální nebojácnost a projev veřejného opovržení. Na šmejda se musí pošmejdsku. Vivat Rasia.

jirik
Host
jirik
Syrská vláda je připravena poskytnout maximální výhody ruským společnostem, které se chystají se podílet na obnově hospodářství země. V pondělí 26. února to oznámil syrský velvyslanec v Rusku Riad Haddad. Informovala o tom agentura RIA Novosti. „Syrská vláda a všechny příslušné organizace obdržely potřebné pokyny od našeho prezidenta Bašára Asada, aby byly poskytnuty různé maximální výhody našim ruským kolegům, kteří se budou podílet na obnově syrského hospodářství tak, aby naše země zaujala ty pozice, které měla před válkou“, řekl. Celá odvětví syrského hospodářství jsou zničena, řekl velvyslanec. Vyjádřil naději, že ruské firmy jim je pomohou obnovit. V říjnu 2017 vicepremiér… Číst vice »

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!