Jihoafrický politik vyzval k zabíjení bělochů

Jihoafrická republika je pobouřena nedávným projevem místního revolučního socialistického politika, který vyzval své stoupence k zabíjení bělochů, včetně žen, dětí a dokonce i jejich domácích mazlíčků.

Andile Mngxitama, vůdce a zakladatel panafrické politické strany Black First Land First (BLF), několikrát používal drsný jazyk, když kritizoval bělochy. Avšak tentokrát se zdá, že ve svých komentářích zašel příliš daleko.

 

 

 

Během setkaní v Potchefstroomu, které proběhlo o víkendu, slíbil, že za každého černocha zabijí pět bělochů. Politik zřejmě odkazoval na neslavné taxi války, které trvaly v zemi mezi sdruženími taxikářů a individuálních taxikářů minibusů.

„Zabijeme jejich děti, zabijeme jejich ženy, zabijeme jejich psy, zabijeme jejich kočky… zabijeme všechno, co najdeme na své cestě,“ pokračoval Mngxitama se svou zuřivou tirádou.

Jeho řeč vyvolala silnou kritiku široké veřejnosti a sociálních médií, byla označena za podněcování ke genocidě bělochů.

Nyní Mngxitama čelí obviněním z nenávistných projevů. Vystoupila proti němu Jihoafrická komise pro lidská práva (SAHRC), která hodlá vést případ k Nejvyššímu soudu rovnosti (The Equality Court). „Tato prohlášení poškozují sociální soudržnost a podkopávají národní jednotu v této zemi,“ řekl pozorovatel ve čtvrtek.

K obviněním se také připojily Demokratická aliance (DA) a Lidový kongres (Cope), které také obviňují Mngxitama z projevů nenávisti a podněcování k násilí.
Jeho účet na Twitteru byl zablokován, což schválila řada uživatelů a uvedla, že v Jihoafrické republice nebude tolerovat rasisty.

zdroj: 9

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. Miroslav napsal:

  Běloši z Afriky do Evropy, a naopak černoši zpět do Afriky. Zavřít hranice, a počkat 2 generace. Bude vyčištěno, a klid. Uvidíme, jak si polepší „kolébka lidstva. :-)))

 2. Maroš napsal:

  Len ďalší rozvratný – tentoraz čierny trockista. Potom príde hladomor ako na Ukrajine 1933, no a potom to opäť zachránia normalizační boľševici – tentoraz nie v spolupráci s Wall Street, ale s Čínou.

  Takýchto čiernych bronštainov nikto nelustruje? – kto ho riadi?

 3. mariankosmac napsal:

  Inkarnácia Hitlera. Za trest dostal tělo černocha ale moc sa nezmenil. 🙂

 4. fohat napsal:

  jak to dělávala naše milá Winnie Mandelová,cnostná to manželka? Aha,pnematičku plnou benzinu na krček a zapálit..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..