Jiří Oberreiter: Hodiny EU a našich europoslanců tikají stále hlasitěji

Je všeobecně známo, že Evropská unie oficiálně vznikla v roce 1993, a to po celé řadě proměn různých politických a ekonomických evropských uskupení probíhajících po konci 2. sv. války. Cílem bylo zajistit nejen dlouhodoběji mír v Evropě, ale také usnadnění ekonomické spolupráce, volný pohyb zboží, kapitálu atd. Česká republika projevovala hned po svém vzniku v r. 1993 značný zájem o začlenění do tohoto západoevropského uskupení, což se zdařilo v roce 2004. Čechům stouplo sebevědomí a i rádi se vzdávali jisté samostatnosti.

Od té doby ale došlo k řadě závažných politických, ekonomických i názorových změn a krizí, které měly zásadní vliv na utváření další politiky jak v jednotlivých evropských zemích, tak i v samotné EU.

Ve zkratce řečeno, Junckerova nevolená Evropská komise de facto řídí agendu a činnost celé Evropské unie, a to nikoliv ve prospěch jednotlivých národních států, ale s cílem vytvořit silný evropský superstát, kde se postupně rozpouštějí národní zájmy členských států a vytváří se monoblok se ztrátou národních identit. Postupně zanikají jednotlivé konkrétní národní odlišnosti, které tvořily Evropu krásnou a zajímavou. To vše je proti zájmů jednotlivých zemí.

Metodou postupných kroků, či salámové metody, byly u nás nejen radikálním způsobem sníženy vzdělanostní limity a postupně dochází k celkovému ničení školství, ale v podstatě byla zlikvidována armáda a obrana země, neboť se vycházelo z premisy, že nám žádné ohrožení nehrozí. Byla zničena průmyslová infrastruktura, zemědělská soběstačnost a i strategická voda byla předána do cizích majetků. Vznikly podmínky pro dokonale fungující korupční systém, oligarchistické řízení politiky, ekonomiky i mediálního světa. Vzala za své i justice, zmanipulovaná různá výběrová řízení atd., a to vše vyústilo v celkovou demoralizaci společnosti a její morální úpadek. Naprostý nezájem a apatie lidí o věci veřejné vyústily v deformaci celého systému a dávající průchod společensky nežádoucím jevům, včetně egoismu, lhaní a upřednostňování osobních zájmů na nejvyšší úrovni řízení země.

To vše bylo ještě umocněno tzv. migrantskou krizí, kdy se do Evropy hrnou miliony neidentifikovatelných individuí z Afriky i Středního východu. Tam se v celé nahotě projevuje naprosté selhání a neschopnost EU řídit a chránit evropský kontinent a jeho obyvatelstvo. Bohužel, i řada našich europoslanců se projevila jako bezcharakterní a bezpáteřní společenští vyvrženci jdoucími hlavně za svými osobními zájmy. Hanebný postoj některých našich europoslanců k odvážnému Maďarsku je hodný pranýřování. Zrovna tak aféra kolem syrských sirotků je hodna odsouzení, neboť toto téma bylo zneužito nejen v osobní prospěch protagonistů, ale i proti zájmům republiky.

Toto vše a mnoho a mnoho dalších příkladů hovoří proti další existenci EU v tomto formátu, který se díky svému podprůměrnému, mocichtivému a lačnému řízení přežil a přestal sledovat cíle, které si před čtvrtstoletím předsevzal. Každé zemi je již dobu jasné, že EU v tomto pojetí nesplnila předsevzaté cíle a není jiné alternativy, než skončit a na troskách s novými lidmi, novým systémem, novými cíli a novými způsoby jejich dosažení se pokusit vytvořit nové spojenectví evropských národních a suverénních států. Jiné cesty do budoucna není.

Zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jára Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jára
Host
Jára

Máte naprostou pravdu,stejně jako ji má Klára Samková ve svém prohlášení,
ze kterého všichni šílí a které média ututlala.Jenže jak dosáhnout toho,aby naši
zemi brala ta banda šašků vážně?Dráty pod proudem na hranicích a pouze
průchod přes přechody by byl dostatečně důrazný akt obnovy státnosti.
Schengen by se nezměnil,jenom by vzrostla cestovní kázeň a kontrola,po
které na internetu všichni tak touží (fízlování ovšem zemi neprospívá).
A taky nahlas vyslovení myšlenky,že zrádci národa by měli být zabiti – nebo
doživotně uvězněni,to by bylo strašidelnější.Mít statisícový důchod jako europoslanec
a jíst vězeňskou stravu……