Juncker pohrozil Orbánovi a jeho straně

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vyzval, aby maďarskou stranu Fidesz vyloučili z Evropské lidové strany EP. Prohlásil to v rozhovoru pro německý list Welt.

Podle Junckera by strana Fidesz neměla být členkou konzervativního bloku stran.

„Podal jsem žádost pro Evropskou lidovou stranu o vyloučení maďarské strany Fidesz Viktora Orbána. Domnívám se, že politika Fidesz se už dlouho neshoduje s křesťansko-demokratickými hodnotami, na kterých je založena Evropská lidová strana,“ řekl předseda EK a dodal, že jeho žádost byla odmítnuta.
Předseda Evropské komise také varoval, aby tradiční politické síly nenapodobovaly populisty.

„Pokládám za velkou chybu, že mezi tradičními stranami je stále více těch, kteří nerozumně napodobují populisty,“ uvedl.

Podle Junckera je zapotřebí vysvětlit lidem, že populisté jsou schopní jen hlasitých řečí a nemohou nabídnout řešení pro výzvy současné doby.

zdroj: 9

To Juncker nebyl asi opět střízlivý, když podával tu stížnost. S křesťansko-demokratickými hodnotami se už dávno neslučuje politika celé EU, zejména nikým nevolené Komise, které předSSedá v lihu naložený führer Juncker.

Opět zde dávám odkaz na zajímavou knihu, Nacistické kořeny EU, ODKAZ

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. .lak napsal:

    Ten se chová nezvladatelně i v konvencích běžného styku s lidmi s každou botou jinou už exeloval a rolničky nosit tedy nemusí. Hoďte na něj síť. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.