K zemi se blíží hrozba: Obří asteroid je 50x větší než, ten který vyhubil dinosaury!

K naší planetě se nezadržitelně blíží obří asteroid. Je 50x větší než ten, který před čase vyhubil dinosaury. Spatřit ho už můžeme pouhým okem. Máme se bát?

K Zemi se řítí další nebezpečí – asteroid Vesta by dokázal vyhubit veškerý život na planetě. Ten, který vyhubil dinosaury, byl padesátkrát menší. Objeven byl už v roce 1807. Jméno získal podle římské bohyně Vesty. V roce 2011 na něj vědci poslali sondu Dawn, aby ho více prozkoumali.

 

 

Americký Národní úřad pro kosmonautiku a letectví (NASA) však přišel s uklidňující zprávou! Vypočítal, že Vesta nás mine v bezpečné vzdálenosti. Asteroid se k naší planetě přiblížil natolik, že ho budeme moci vidět pouhým okem. Sledujte jasné těleso blízko Marsu a možná budete mít štěstí a zahlédnete ho.

 

Vesta se nachází 170 milionů kilometrů daleko od Země. Řítí se k nám rychlostí 19,3 kilometrů na sekundu a široký je 525 kilometrů. Jeho nejlepší viditelnost začala v noci na 28. června a bude trvat do 17. července.

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. aston napsal:

  Podle teorie Duté země jsou hrozby typu asteroid blbost, ne?

  • raja napsal:

   My vidíme projekci toho, co se děje venku.

   • aston napsal:

    Díky za odpověď, na to jsem zapomněl :). Ale i tak jsem si tak nějak myslel, že je nám podoba vesmíru předkládána špatně a že něco jako hrozba Asteroidem vlastně ani nemůže nastat, protože jsou vesmírné pochody velmi dobře vyvážené :P….

 2. Tauri napsal:

  Když jsme teda v duté Zemi, jak je to možné?

 3. Lako napsal:

  odkaz na space.com je z roku 2011

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.