Kauza Palermo – Andrej Babiš

…..opět přišlo mejlíkem. Zajimavé upozornění. Dle spolku Šalamoun jednají Slonková a Kubík neeticky a protizákoně. Prosím, posuďte sami….

11:54

Na obrázku může být: 1 osoba, čepice, bradka a záběr zblízka

Vašek Peričevič‎ pro Šalamoun, spolek na podporu nezávislé justice v ČR

Kauza Palermo – Andrej Babiš

Podle švýcarského práva je protizákonné nahrát soukromou konverzaci, pokud s tím všichni účastníci nesouhlasí (článek 179 TER švýcarského trestního zákoníku).

Zdroj: Dr. iur. Julius Effenberger, advokát Zürich.

Z obsahu reportáže redaktorů Slonkové a Kubíka nevyplývá, že Andrej Babiš jr. a jeho matka paní Babišová dali souhlas anebo věděli o tom, že jsou obrazově i zvukově nahráváni. Samotná nahrávka přitom vznikla utajeným způsobem (skrytou kamerou v brýlích) a na její pořizování nebyli upozorněni (natož dotázáni na souhlas).

Postup „investigativních novinářů“ – redaktorů Slonkové a Kubíka se tak jeví jako zavrženíhodný. Ale nejenom to. Po konzultaci s právníkem Dr. iur. Juliusem Effenbergergem, advokátem v Zurichu, se vnucuje podezření, že se oba novináři mohli na území Švýcarska dopustit trestného činu.

I bez ohledu na případnou trestní odpovědnost je postup uvedených redaktorů neakceptovatelný. Doslova totiž „přepadli“ Andreje Babiše jr. a jeho matku v jejich bytě a zveřejnili, kde přesně se jejich byt nachází. Takový postup je nejen neetický, ale porušuje právo na ochranu osobnosti a na ochranu soukromého života, které je zaručeno každému (mimo jiné) také článkem 8 Evropské úmluvy o lidských právech.

Je pozoruhodné, že naši politici, politologové a komentátoři se vyjadřují k dané věci, aniž by si ověřili, zda nedošlo k porušení práva a případně též k takovému jednání redaktorů, které je podle švýcarského práva trestné.

Litujeme toho, že se podobné obrovské pozornosti politiků i médií nedostává třebas i občanům České republiky, kterým se děje bezpráví, na které spolek Šalamoun politiky pravidelně již 25 let upozorňuje, a to bez jakékoliv odezvy z jejich strany.

Spolek Šalamoun

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9 komentářů

 1. jirik napsal:

  Dne 19. září jsme marně prosazovali odmítnutí Globálního paktu o migraci. Poslanci ANO to nepodpořili. Vláda podporuje Istanbulskou smlouvu, premiér Babiš podporuje zapojení ČR do dalších misí v zahraničí, miliardy půjdou do neziskových organizací a dnes řada lidí říká – nevystupujte proti vládě, protože proti ní vystupuje Kalousek a další. Hnutí SPD bude vystupovat proti této vládě. Tato vláda není žádné menší zlo. Programové prohlášení této vlády je plně ve znamení podřízení diktátu EU a rezignací na zájmy ČR. Tímto vládním programem a spojením s ČSSD (strana programově budující světový řád) nás A. Babiš donutil jít do opozice. To není souhlas s politikou TOP 09, ODS a dalších. Naopak kromě označení opozice nemáme společné nic. Takové je prosté rozdělení Sněmovny na vládní strany a opozici. Pokud vás rozčílil záběr, kde Tomio stojí vedle lidí, kteří ještě včera tvrdili, že nás neznají, tak se omlouvám za vaše rozčílení. Mohu vás ujistit, že žádnou vládu se stranami demobloku nechystáme ani takovou vládu nepodpoříme. Stejně jako jsme nepodpořili vládu s ČSSD. Podpoříme jen vládu bez demobloku a ČSSD. Vládu, která podpoří možnost lidí hlasovat o vystoupení z EU.
  https://www.facebook.com/radimfiala.cz/posts/2159043684114427

  • Anan napsal:

   Tak za prvé článek je o trestné odpovědnosti redaktorů a to co má jejich aktivita v ČR zařídit. Globální pakt vláda nemíní podepsat. NATO a EU a vystoupení z nich není pro ČR tak jednoduché jak to vypadá. Británie (vystoupení z EU) to možná dokáže dokončit. Návštěva z USA kvůli stavbě jaderných bloků u nás je to co má Babiš schválit. Prostě se u nás vede boj o to kdo bude mít u nás větší vliv EU nebo USA. Vždyť i do EU jsme vstoupili podvodem. Takže není podstatné ani důležité koho Okamura podpoří nebo nepodpoří. Je to strana, kterou se bude muset snažit udržet v politice a přidat se tam kam to bude pro tento cíl vhodné.

 2. vlastimir napsal:

  Šalamoun – to jsou ti, kteří obhajovali ty zrůdy, které mučily děti v kauze Kuřim ?

 3. jirik napsal:

  Andrej Babiš mladší se v mailu pro redakci Seznam Zprávy postavil proti vyjádřením svého otce (premiéra Andreje Babiše) o údajné schizofrenii. „Tím překročil červenou čáru, protože to je lež a sahá to a dotýká se to mé osobní svobody.“ Ve stejném mailu také napsal, že chce vypovídat na policii.

  „Teď čtu v novinách, že můj otec řekl, že musím být pod ‚neustálým dozorem‘ vzhledem k mé pseudonemoci, které se říká schizofrenie. Tím překročil červenou čáru, protože to je lež a sahá to a dotýká se to mé osobní svobody. Nejsem vůbec pod ‚dozorem‘ ve Švýcarsku, ale volný. Četl jsem taky, že policie znovu otevřela můj případ ‚únosu‘. Jestli je člověk opravdu unesený, nebo ne, je jedna záležitost, ale to, že můj pečovatel řekne: ‚Já a tvůj otec uděláme všechno, abys byl zavřený (v psychiatrické léčebně),“ je druhá. Přeji si být telefonicky v kontaktu s policií ČR vyšetřující můj případ z Ukrajiny a Ruska. Možná mi to za ten trik se skrytou kamerou vybavíte,“ napsal Andrej Babiš mladší portálu Seznam Zprávy.

  Premiérův syn v tomto týdnu portálu Seznam Zprávy uvedl, že ho spolupracovníci jeho otce drželi na Krymu. Premiér Babiš podle syna chtěl, aby kvůli kauze Čapí hnízdo zmizel z České republiky.
  https://sptnkne.ws/kakc

 4. Ctenar napsal:

  Babiše jsem nevolil, nemusím jej. Naopak předem jsem upozorňoval, že udělat kozla zahradníkem může pouze hlupák. Soudit budu, až bude potvrzená, nebo vyvrácená schizofrenie jeho syna. Do té doby, pokud je pravda, že je schizofrenik, tak všichni ti co do toho rýpali jste si hezky poškodili karmu. Nemocného člověk takto vláčet médii. A můžete si podat ruce s těmi sorosnovináři, přesně s těmi, co natáčí s herci utopené utečence na pláži. Pak už se žádnou morálkou ohánět nebude možné. Protože klesnete pod jejich úroveň. A mstít se na nemocné osobě…perfektní, už jste spokojení? A věřte, že výpověď schizofrenika – je úplně na nic. A jenom se tím posílí Babišova pozice.

 5. Libena napsal:

  to bylo prvni, co me napadlo po shlednuti reportaze. Slonkova a Kubik se podivovali na tim, jak je Babis jr. vydeseny, ale v pohode zverejni jeho bydliste …

 6. OL. napsal:

  Vážení,
  tento hnůj,který si říká „publicista“ nebo jak je nazvat,to odskáče nejvíc,až na to přijde.A jen doufám,že to už nebude trvat dlouho,tvrdí zdroje.
  Musí to začít v D.C.
  Protože,ta POLITICKÁ PARTIČKA,co je platí z nejmenovaných prostředků,
  zmizí do svých HACIEND v cizině (zadní vrátka,oni s tím už počítají),
  kde mají falešný pocit bezpečí,
  a tu první ránu SPRAVEDLNOSTI odnesou tito zkorumpovanci a jejich šéfové.
  …..S pozdravem O.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..