Kde je Mohammed? Média spekulují o možné smrti saúdského korunního prince

Patrné zmizení saúdského korunního prince Mohammeda bin Salmana z očí veřejnosti vedlo iránské sdělovací prostředky k otázce, zda nebyl jeden z nejmocnějších mužů v království zabit minulý měsíc během pokusu o převrat.

Saúdský korunní princ Mohammed bin Salman byl 21. dubna během útoku z na královský palác v Rijádu údajně zasažen dvěma kulkami a může být skutečně mrtvý, protože od té doby se na veřejnosti neobjevil, uvádí zpráva novinového plátku Kayhan citujíc „zprávu tajné služby zaslanou vysokým úředníkům nejmenovaného arabského státu. “

Jak poukazuje Press TV, od toho dne saúdské úřady nezveřejnili žádnou novou fotografii nebo video zachycující bin Salmana a princ „rovněž nebyl viděn na kameru během setkání s novým ministrem zahraničí Mikem Pompeo, který na konci dubna poprvé navštívil Rijád.“

„Bin Salman byl muž, který se před médii objevoval často, proto jeho 27 denní absence od střelby v Rijádu vyvolává otázky ohledně jeho zdraví,“ uvádí agentura Fars.

Saúdské úřady se však k této záležitosti ještě nevyjádřily.

21. dubna několik zpravodajských agentur hlásilo těžkou palbu v areálu saúdského královského paláce v Rijádu, což vyvolalo řadu spekulací o možném pokusu o převrat.

Saúdské orgány nicméně tvrdily, že incident zaměstnal pouze pár pracovníků ochranky, kteří zahájili střelbu na údajný dron, který letěl příliš blízko paláce.

Množství lokálních sdělovacích prostředků však informovalo o tom, že samotný král Salman musel být během střelby evakuován na blízké vojenské zařízení. Saúdský analytik Ali al-Ahmed uvedl, že monarcha se v současné době nachází na základně Krále Khaleda.

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!