Klasická hudba je rasismus, tvrdí americký “umělecký” magazín

Americký umělecký magazín pro oblast Chicaga včera zveřejnil editorial Daniela Johansona, který použil velice tvrdá slova vůči chicagské opeře. Vadí mu, že její program zahrnuje jen samé bílé a mužské skladatele.

Johansona velice rozčílil text z webu opery.

“Jsme hrdí na to, že vám přinášíme rozmanitý program a sezóna 2018/19 nebude výjimkou. Verdi a Puccini v celé jejich vášni, elegantní Handel a Mozart, romantický Massenet, mocný Strauss a Wagner – bohatství, které učiní tuto sezónu nezapomenutelnou, nebere konce.”

Johanson je podle svých slov také bílý muž, a vadí mu, že prý klasická hudba vyjadřuje bílou nadvládu už po staletí. Dávat prý v současnosti na program díla mrtvých bílých mužů jen nahrává rasistickým tendencím. Nepopírá, že italská operní tradice je bohatá, ale americká instituce by prý měla reflektovat, že je založená na půdě amerických Indiánů a její ekonomika byla vybudována prací otroků. Když dává na program jen bílé muže, dává tím prý vzkaz těm, kdo bílí muži nejsou.

„Jako bílý muž jsem měl již nesčetněkrát možnost poznat, že privilegia, bílá nadřazenost, homofóbie, toxická maskulinita a genderová normativita jsou vrstveným problém,“ píše ve svém příspěvku.

Když jeho tlachání sesekáme, dostaneme se k závěru jeho článku, kde tvrdí, že samozřejmě neusiluje o to, aby se klasická díla cenzurovala, ale velké opery by se měly otevřít autorům z řad žen, transsexuálů, nebo barevných lidí.

No. Klasická hudba je věčná pro svou krásu a kvalitu, která si i po stovkách let stále nachází své posluchače. Pokud nějaký barevný transsexuál složí operu, ze které se všichni posadí na zadek, je jisté, že si na nějakou operní scénu cestu najde. Trh tak funguje.

Nicméně pravdou je, že klasická hudba je bílá věc. Ač BBC nebo někdo jiný určitě brzy v nějakém pořadu ukáže Mozarta či Wagnera jako černocha nebo Asiata, dnes stále ještě víme, že skladatelé klasické hudby byli evropští velikáni evropské krve. A ve svém tažení proti všemu evropskému je jasné, že tito velikáni, leží protibílým aktivistům hodně v žaludku. Snah o jejich vytlačení z operních a koncertních scén bude jistě v budoucnu přibývat.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

5 Komentáře zapnuto "Klasická hudba je rasismus, tvrdí americký “umělecký” magazín"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
SamTingWong
Host
SamTingWong

Černoši mají svůj rap. Bílí se naučili také. Černoši se můžou naučit psát opery. A pokud to neumí, ať si nestěžují na rasismus.

.lak
Host

Vzhledem k nedostatku užívaných koz a opic multikulturními způsoby je potřeba stáhnou členy symfonického orchestru z kůže na bubínky a rasisti nediskriminujte! add. Demokraticky je jich víc tak nevyšilujte. 🙂

Nula
Host
😀 … Laco Deczi k tomu raz poznamenal: To, čo sa dnes hrá – nieje hudba. Je to len zvuk na opakujúcich sa troch akordoch. Ja dodám: Dnes sa hudba nepočúva, ale pozerá…. A tak v každom druhom videoklipe vidíte nagelovaného „zatepľovača“, alebo šmýkajúce sa „frndy“ natŕčajúce svoje „čítačky na kreditné karty“ … Tiež som postrehol, že ako prišla táto forma „umeleckého“ diktátu/taktu na naše trhy, tak sa hudba nahráva nejak na vyšších frekvenciách – spevák/speváčka ako to nazývajú už dnes nahluchlí je ten/tá, ktorá navrieska najvyššie. Pridaním k tomu vypočítanky vo forme rapu /pozn. veľmi podobným ako sme sa… Číst vice »
Jaris
Host
Jaris

Naprosto s Vami souhlasim, nulo. Tomu, cemu se dnes rika „hudba “ jsou skreky tajtrliku s kytarami a vozembouchy(bici). Tuhle dekadenci propaguji zidi a nejenom v hudbe. Nejhorsi na tom je, ze reklama na ty blby prilaka hlavne mlade posluchace, kteri pri takove show krepci jak smyslu zbaveni. Pohled na takovouhle ‚zabavu‘ je jako odtrhnuti prkna od pekla.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!