Klienti Deutsche Bank vybrali za jeden den 1 miliardu dolarů

Např. Fond Simons‘ RenTec vybral svou hotovost z Deutsche Bank v důsledku prudkého nárůstu rizika, a to jen několik dní před oznámením restrukturalizace DB, v historii DB nevídanou. Deutsche Bank dnes je radikálně odlišná od Deutsche Bank, jakou ji známe dříve.

V každém případě, nyní, když je fond RenTec dávno pryč, a otázky týkající se životaschopnosti Deutsche Bank se víří – ano, v platební neschopnosti nebude sice přes noc, ale hodnota vlastního kapitálu je vzhledem k problému mizivá. Všichni ostatní se rozhodli snížit své riziko u DB o 45 bilionů EUR v různých derivátech!!! Podle Bloomberg se rozhodly, převážně zajišťovací (hedgeové) fondy, udělat run na banku a vybraly přibližně jednu miliardu dolarů za jediný den.

Nejedná se o drobné vkladatele, ale o smluvní protistrany, které vytahují svou likviditu z DB kvůli obavám, že by mohlo dojít k blokaci hotovosti ve styly banky Lehman, kdy byly zablokovány finanční prostředky na dobu neurčitou, Deutsche Bank zvažuje, jak by převedla některé zůstatky (150 miliard euro) od prémiových makléřů – spolu s technologií a potenciálně i stovkami zaměstnanců – do francouzského bankovního gigantu BNP Paribas.

přeložila tereza | zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. nagualista napsal:

    A s DB půjdou i fiat měny, však už tušíte kam. Takže držme si klobouky, jede se volným pádem až do totálního vystřízlivění z důvěry v čísla.

  2. Vít Henok napsal:

    V bankách již nyní jsou záporná čísla na účtech všech. Centrální banky jsou pod nadvládou onoho jednoho procenta populace tajnůstkářů. To, že si dnes za svoje peníze vlastně kupujete dluhy, vám brzy dají pocítit. Dojče bank už padla…a ve státních správách po celém světě tvrdě pracují na ještě větším zotročení, než pociťuje dnes každý živnostník. Naprostá kontrola je program budoucnosti a předčí i Orwellův román o Velkém bratrovi. Nevíte, do čeho se řídíte, proto vaší záchranou bude pouze pokorný návrat k pěstování plodin a ovocných 🌲.😎😍😊👼

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..