Klimaterorismus řádil i v Polsku? Podle „odborníků“ to byla jenom normální bouře. Myslet si můžete cokoliv

…..a blesky nelítají vodorovně nad zemí  200-500 metrů a to bez hromu. Bylo by dobré se podívat na katastrofální obrázky z Polska kam se přestěhovaly bouře po ničení nad Českou republikou….

12:54

Mimo jiné si mnoho lidí všimlo, že nebe dunělo nepříjemným nízkofrekvenščním zvukem a blesky neměly hromy. Zajímavé, že ano. Dle měření v jedné nejmenované laboratoři bylo nebe nad Evropou vysoce pozitivně přebito…..

Skaut o tragédii v táboře: Vedoucí oživovali dívky, pomoc si razila cestu šest hodin

 

Skaut Tomek (11) je jedním z těch, kteří přežili hororovou noc v táboře nedaleko polské obce Suszek. V noci na sobotu se tu prohnala krátká, ale ničivá bouře. A na jeden ze stanů, ve kterém spaly dvě dívky, spadl strom a obě zabil. Tomek pro polská média popsal, jak se o zbytek dětí starali vedoucí. A také to, že si pomoc musela razit cestu k dětem šest hodin.

„Žádný stan nestál rovně, všechny byly ohnuté. Pomoc přijela v pět ráno. Nejprve odvezli do nemocnice ty nejvíce zraněné, to bylo asi sedm lidí. Pak postupně odváželi mokré, nejmladší, teprve potom ty nejstarší,“ přiblížil noc, při níž zemřely dvě skautky, účastník tábora Tomek (11) pro TVP Info.

Tábor byl poničen a odříznut od pomoci poté, co se tudy prohnala silná bouře a vítr vyvracel a lámal stromy. Vše trvalo přitom jen zhruba deset minut. Stromy následně blokovaly silnice i příjezd pomoci, kromě dvou mrtvých dívek bylo dalších 37 lidí zraněno.

„Měli jsme utíkat tam, kde je stromů méně“

„Minulou noc nás vzbudili vedoucí, shromáždili jsme se před stany a viděli všude polámané stromy. Řekli nám, abychom utíkali tam, kde je stromů méně. Tam jsme čekali asi hodinu. Řekli nám, co máme dělat, a nikomu se nic nestalo,“ řekl Tomek.

Situaci v obci Suszek natočila uživatelka Twitteru:

„Pak jsme šli do mladého lesa, rostou tam jen malé borovice, takže jsme byli v bezpečí. Na chvíli jsme usnuli, ale všichni jsme byli mokří, protože pršelo, tak jsme zapálili oheň a zavolali hasiče. Jeli k nám šest hodin, protože museli odstraňovat z cesty stromy. Volali jsme v jedenáct večer, přijeli v pět ráno,“ doplnil chlapec, který přiznal, že na zpustošený tábor byl deprimující pohled. Hasiči vzali účastníky tábora do jedné ze škol a dali jim najíst.

Tábor v polské obci Suszek jihozápadně od Gdaňsku byl schválen školskou radou v souladu se všemi předpisy. Vedoucími byli pedagogové s oprávněním vykonávat své funkce. Napsala následně v prohlášení skautská organizace pořádající tábor.

Podle mluvčího vedoucí poté, co obdrželi informace o možném ohrožení tábora, začali připravovat evakuaci a řídili se vnitřními postupy pro řešení takové situace.

Vedoucí odnesli z tábora spacáky a zapálili oheň

Bouře začala kolem jedenácté hodiny večer a přišlo oznámení záchranné služby. Vedoucí realizovali evakuaci, snažili se dětem poskytnout vhodnou psychologickou péči a komfort, než přijela pomoc. Z tábora odnesli přikrývky a spacáky a zapálili oheň.

Kolem jedné hodiny v noci jim přišli na pomoc obyvatelé nedaleké vesnice. Společně s některými vedoucími prozkoumali tábor. Některé zraněné se jim podařilo vytáhnout zpod stromů. Když našli těla dvou dívek, snažili se jim poskytnout první pomoc a začali je oživovat.

Vzhledem k velmi složitým podmínkám ale přijela pomoc až ráno. Podle mluvčího skautů trvala bouře jen asi 10 minut, nikdo ale neočekával, že bude tak ničivá. „Museli jsme se prodírat kilometry lesem, mezi padajícími stromy,“ popsal situaci vedoucích předseda tamních skautů Adam Kralisz.

V neděli ve 20:15 se v dominikánském klášteře v Lodži uskuteční mše za oběti bouře a všechny raněné a jejich rodiny. Britská skautská federace vyhlásila smutek.

V důsledku bouří zemřeli v Polsku ještě další tři lidé, všichni v důsledku popadaných stromů. Dalších deset bylo zraněno. Šlo o jednolitvé incidenty po celém severu Polska.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

9
Komentujte

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
CZKSysstarballMarošjulius Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Gabby
Host
Gabby

Mimo téma: pane marný nechtěl byste udělat symboliku čísel? Vím, že to bylo na prvopodstatě, ale už to tam není a ani jiné články, které byly plné užitečných informací a ani tady jsem to, nenašla což je velká škoda.

Maroš
Host
Maroš

Gabby – symbolika čísiel – numerológia – kabbala. O čo vám ide – o dešifrovanie kabbalistickej okultnej komunikácie vo svete, alebo o prevádzanie kabbaly na tomto webe. ???

.lak
Host
.lak

Jenom drobný postřeh těch blesků proti zemi bylo opravdu minimum ale jeden jsem zhlédl poměrně zblízka a byl po úderu rozkouskovaný jak řetízek a jednotlivé kousky hořely tak 2-3 sekundy po výboji souvislé svítící čáry poté oranžově jak kdyby tam něco hořelo. Měl jsem mini i doma u polské bezpečnostní dvouzásuvky tak 30-40cm 2?sekundy kdy odešli 2. pojistky a jistič a za pojistkami mám bleskojistky taky jak kdyby to šlo ze sítě ale opačně z nabitého v místnosti. Dva metry od toho a paradoxně potom přišlo hafle a zalehlo tam, no a já ji tam odsud vyháněl protože bouřka i… Číst vice »

julius
Host
julius

Ja tedy nevim co bylo v Polsku. Ale podobny zazitek jsem citil ve skutecnosti v cechach. Je to takove divne napeti v prostoru blesky letaji jinak nez prirozene a nemam s toho prijemny pocit jako pri klasicke bource. Cele to je divne. Tohle pocasi je vyvolano tim jejich chemtrais. Bohuzel radoby vedci maji tu moc, ze si hraji s necim cemu nerozumi ale co je nejhorsi s vedomosti deviantniho nemluvnete.

Sys
Host
Sys

Vědci velmi dobře vědí, že nám záporný náboj škodí. Když budou při bouřkách škody na životech, je to ve prospěch jejich agendy zrovna tak, jako je v jejich prospěch poškození až devastace přírody včetně zničení úrody. V tomto ohledu bych vědce nepodceňovala. Naopak se jim jejich devastační dílo mimořádně daří. Momentálně je období meteorologických rojů. Zatím se mi nepodařilo večer a v noci spatřit ani jednu hvězdu (ač jindy jsou běžně k vidění), natož nějaký roj, protože klimouši po osmé večerní zatáhnou oblohu souvislou vrstvou černých hustých mraků, které vytvoří dokonalý černý poklop, který na obloze drží a nerozpouští se… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Pri poslednej búrke s rovnako horizontálnymi bleskami, mi začal vyhrávať reprák od PC – rytmické zvuky – ťuk ťuk ťuk, vŕzg, vŕzg, kop, klop, klop, a podobne – ako zvuky delfína – myslím, že išlo o vysielanie HAARP.

starball
Host
starball

Třeba to s tím nesouvisí, ale nešlo zobrazit počasí na meteoearth. Asi jsme něco neměli vidět.

Sys
Host
Sys

Ne přímo k tématu: znáte tento dokument, vykleslující cvičení spojeneckých sil pod názvem Tygr, který měl být zkouškou na vylodění v Normandii?
Utajená katastrofa Dne D:
https://www.youtube.com/watch?v=bgpc4HOKHZY

CZK
Host
CZK

Jenom heslovitě: Již asi před 15-ti lety jsem četl vyjádření prof. Dmitrieva, který upozornil na to, že jejich družice zaznamenávají elektrické výboje směrem od planety někam do vesmíru. To by mohly být ty bezhlučné blesky. Připustil tehdy, že jejich příčina nám zatím není jasná. Nikdo v Evropě snad není větším přítelem USA, nežli Poláci. Proto mi uniká důvod, proč by měli haarpem škodit svému největšímu spojenci. Podzemní voda se ztrácí. Ještě loni, když bylo sucho, tak známí zalévali trávník. Bylo mi té vody jenom tak na trávu (kterou zase nakonec musí posekat) líto, tak jsem nadhodil něco o šetření. Odpověď… Číst vice »