Koalice vedená Spojenými státy zaútočila na Syrskou armádu

Dajr az-Zaur/SANA – Mezinárodní koalice pod vedením USA zaútočila na jednu z pozic Syrské arabské armády na jihovýchodě provincie Dajr az-Zaur, útok si vyžádal ztráty na životech.

Vojenský zdroj sdělil SANA, že koalice vedená Spojenými státy v neděli zaútočila na jednu z vojenských pozic ve městě Al Hiri, které se nachází jihovýchodně od města Al Búkamál, a zanechala za sebou řadu raněných i mrtvých.

 

 

Tato agrese přišla tři dny poté, co Syrská armáda osvobodila oblast o rozsahu 2000 čtverečních kilometrů.

Koalice se zaměřila na vojenské pozice v zoufalé snaze zesílit pochroumanou morálku teroristických organizací kvůli úspěchům, jichž Syrská armáda dosáhla.

Hlášení z terénu potvrzují, že Washington poskytuje organizaci Daeš nejrůznější druhy podpory, aby zabránil jejímu kolapsu a investoval do ní jako do nástroje, který USA pomůže nelegálně udržet své síly na území Sýrie a i nadále ve východní oblasti krást hospodářské zdroje prostřednictvím svých žoldáků z teroristických skupin.

Koalice byla v roce 2014 nezákonně zformována pod záminkou boje proti terorismu. Pod vedením USA vede útoky proti tomu, co tvrdí, že jsou pozice Daeš bez jakéhokoli povolení syrské vlády nebo mandátu OSN. Ve městech Rakka a Hasaka a vesnicích v provincii Dajr az-Zaur spáchala již desítky masakrů.

Všimněte si, že Spojené státy znovu aktivovaly svou činnost v Sýrii. Konkrétně, měsíc a půl po pozastavení financování Bílých přileb Washington změnil rozhodnutí a vydělil 6,6 milionů dolarů na realizaci cílů organizace, která je zodpovědná za četné zločiny (včetně incidentu s chemickými zbraněmi).

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Vítězslav Crha Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Vítězslav Crha
Host
Vítězslav Crha

Angloamerické svině se nikdy nezapřou. Je to spolek státních vrahů a bezcitných nacistů.