Koalícia vedená USA ničí v Sýrií všetko okrem ISIS

USA a koalícia, ktorú vedie ničí v Sýrií všetko okrem teroristickej skupíny ISIS

Walid Muallem, Sýrsky minister zahraničných vecí sa dožaduje rozpustenia koalície na čele s USA v jeho krajine. Tvrdí, že táto „ochranná“ operácia nie je nič iné ako zásterou pravého zámeru a tým je zničenie Sýrie.

 

 

“Napríklad, rád by som menoval koalíciu na čele s USA, ktorá v skutočnosti, systematicky ničí všetko okrem teroristickej skupiny ISIL. Tisícky Sýrskych občanov, nie len muži ale aj ženy a deti v provinciách Raqqa a Deir ez-Zor, sa stali obetami leteckých náletov USA. Americká koalícia systematicky drancuje Sýriu a niči jej ekonomickú infraštruktúru. Preto dôrazne žiadame, aby bola táto koalícia rozpustená, “ povedal.

 

Je to nanajvýš očividné ako USA využíva činy koalície ako zámienku na zničenie Sýrie a predĺženie nepriateľstva v krajine tak dlho, ako je to len možné, dodal minister.

 

Detailnejšia správa pre angličtinárov stanice RT  s Jacqueline Vouga:

 

Preklad: anna, Zdroj: 1

Loading...

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikMartin Rubáš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin Rubáš
Host

USA by se měli stáhnout z ze Sýrie. Jenom tam napáchali škody a podpořili radikální islám. Intervence USA poškodili křesťany na blízkém východně a pomohli islamistům. V Iráku už křesťané nejsou. Podle nedávné zprávy USA dodaly zbraně do Sýrie v hodnotě dvou miliard dolarů. Většina z těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím „umírněných“, kteří si sebou vzali zbraně, když se přidali k ISIS nebo al-Káidě. Kdyby vyhráli takzvaní „umírnění“ (ve skutečnosti ISIS) v Syrii, tak by tam křesťané taky nebyli.

http://www.epshark.cz/clanek/152/ceho-dosahli-usa-v-syrii

jirik
Host
jirik

Přes 92% syrského území je osvobozeno od bojovníků teroristické skupiny Islámský stát. Svědčí o tom údaje infografiky uveřejněné v novinách Krasnaja zvězda, oficiálním tiskovém orgánu Ministerstva obrany RF. https://sptnkne.ws/fEUa

Pin It on Pinterest