Konec aplikace WhatsApp? Uživatelé hrozí, že ji opustí kvůli plánu Zuckerberga

Mark Zuckerberg hovoří o velké hře, pokud jde o to, aby uživatelé dostali to, co chtějí, a slouží „komunitě“ – ale když přijde nátlak, generálnímu řediteli Facebooku se vždy objeví dolárky v jeho očích a spokojenost uživatelů jde stranou.

Když Facebook koupil WhatsApp za šílených 19 miliard dolarů v roce 2014, Zuckerberg koupil společnost, která slavnostně slíbila, že nikdy nezavede reklamu a nebude neshromažďovat obrovské množství dat o svých uživatelích. „Pamatujte si, že když je zapojena reklama, uživatel je hlavně produktem,“ napsala společnost na svém blogu a prohlásila, že nechce, aby se WhatsApp stal „pouze dalším reklamním střediskem.“

 

 

 

To vše skončilo, když Zuckerberg vzal do svých rukou tuto aplikaci pro zasílání rychlých zpráv a nastavil plány na to, jak vydělávat na reklamách. Změna samozřejmě vedla k interním sporům, které byly zveřejněny, když spoluzakladatel společnosti WhatsApp Brian Acton (který v roce 2017 náhle opustil Facebook) poskytl Forbes rozhovor, kde ostře zkritizoval Zuckerberga a jeho kolegu Sheryl Sandberga za jejich plány „vyždímat“ tolik peněz z aplikace, kolik je jen možné, přičemž opouští své základní zásady, které hlásali na začátku.

Nyní uživatelé vyhrožují smazáním svých účtů na WhatsAppu a přesunem na konkurenční službu, jakou je Telegram a Signal, poté, co Facebook potvrdil své plány a vydal několik poněkud „nechutných“ ukázkových obrázků, jak přesně se budou reklamy zobrazovat. Očekává se, že se reklamy objeví v roce 2020.

Není to jen nepříjemnost, o kterou se uživatelé obávají. Existují obavy, že nová funkce by mohla ohrozit soukromí uživatelů, protože end-to-end šifrování bylo dalším klíčovým rysem WhatsAppu před nástupem Zuckerberga. Facebook v minulosti tvrdil, že šifrování typu „end-to-end“ bude bezpečné, ale po několika porušených slibech je „tvrzení Facebooku“ vyjádřením, které většina lidí bere s velkou nevolí a s rezervou. Většina velkých výroků Zuckerberga začala znít jako PR senzace než cokoliv jiného.

přeložila tereza | zdroj: rt.com

Překvapují vás tyto podrazy a lhaní od vnuka Davida Rockefellera? Určitě z hlediska bezpečnosti doporučuji aplikaci Signal (doporučena Snowdenem) než WhatsApp.

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. Tauri napsal:

  Ještě bych doporučil jednu aplikaci a to Threema, je sice placená, ale není to moc.
  Na google play 89,90Kč a na Threema webu 2,93USD.
  Oboustranně šifrovaný přenos.

 2. Maroš napsal:

  Odporúčam…
  Ovládani mysli – Super Dokument CZ 2019
  5 894 zhliadnutí
  https://www.youtube.com/watch?v=OudRq9_rFmk

 3. jirik napsal:

  ESET Security Management Center
  ESET Security Management Center umožňuje správcům udržovat si celkový přehled nad bezpečnostní situací ve firemní síti z webové konzole.
  https://www.eset.com/cz/firmy/vzdalena-sprava/security-management-center/?utm_source=root_cz&utm_medium=native&utm_campaign=bt31

  ESET INOVUJE
  https://www.uschni.com/2019/05/01/eset-inovuje/?fbclid=IwAR047rM09AlF21rcuzoDEiwwRE-ccJPh2vT0v7O7BZqRkDlCE5CN7ZXA694

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..