Konec zpráv o migrantech a proruských lží? EU jde do boje s propagandou

Takže s cenzúrou sa pritvrdzuje a pritvrdzuje. Do akej miery sa necháme šikanovať EU?

Brusel – Internetem se šíří ledacos. Videa, fotky, zprávy, ale i informace, které není možné ověřit. Z jednoho prostého důvodu, jsou totiž z části nebo úplně vymyšlené. To však řadě uživatelů nejen v Česku nevadí, dané informace totiž říkají přesně to, co lidé chtějí slyšet, a podporují mezi veřejností například nesnášenlivost k migrantům nebo zbytečný odpor k západu. Tomu chce nyní Evropská unie učinit přítrž.

EU v temnotěEU v temnotě FOTO: Pixabay

Evropská komise (EK) a šéfka diplomacie EU Federica Mogheriniová společně předložily zprávu o opatřeních a krocích vedoucích k implementaci Společného rámce pro boj proti hybridním hrozbám z roku 2016. Ten byl přijat na podnět předsedy EK Jeana-Clauda Junckera, který se zavázal vybudovat Evropskou unii chránící své občany.

Ve zprávě zaměřené proti hybridním hrozbám se uvádí, že se podařilo dosáhnout významného pokroku v této oblasti. Unie nejen zvýšila úroveň povědomí o těchto hrozbách, ale členské státy si dokonce vyměňují informace o rostoucích bezpečnostních rizicích.

Ty často spojují běžné a méně konvenční metody, které tvoří náplň hybridních hrozeb a negativně působí na veřejnost. Jde například o terorismus, kybernetické útoky, ale i cílené dezinformační kampaně nebo manipulace s médii. Dosavadní opatření totiž podle Mogheriniové nestačí a EU musí udělat víc, protože se povaha hybridních hrozeb stále mění a vyvíjí.

„Hybridní hrozby jsou pro EU, její členské státy a naše partnery velkým bezpečnostním problémem. Snažíme se zvýšit povědomí o těchto hrozbách prostřednictvím centra EU pro hybridní hrozby, monitorovat a bojovat proti nelegálnímu obsahu na internetu a proti propagandě,“ uvedla podle zahraničních médií Mogheriniová.

Mezi hybridní hrozby spadá nejčastěji proruská propaganda a smyšlené zprávy o migrantech, ale i nelegální činnost provozovaná na internetu, například hackerské útoky. Mogheriniová proto také žádá zintenzivnění spolupráce EU s NATO.

Místopředseda Evropské komise Jyrki Katainen dodal, že se přijímají další kroky pro dotvoření bezpečnostní a obranné unie. Eurokomisařka Elžbieta Bienkowski podotkla, že spolupráce v oblasti bezpečnosti a obrany není možností, ale nutností.

Evropa totiž podle ní čelí více hybridním a nekonvenčním bezpečnostním výzvám než kdykoliv předtím. „I proto, jak naznačila naše zpráva, reagujeme na tyto hrozby bezprecedentní úrovní spolupráce mezi EU, jejími členskými státy a NATO, abychom zlepšili naši odolnost, pochopili strategickou zranitelnost a připravili koordinované reakce,“ vysvětlila podle médií Bienkowski.

EU se chce v rámci Společného rámce pro boj proti hybridním hrozbám zaměřit na několik hlavních okruhů opatření. Předně požaduje zlepšení informovanosti občanů i zainteresovaných stran, ochranu Evropanů v online prostředí, spolupráci s třetími zeměmi, ale i již zmíněnou spolupráci mezi EU a NATO.

 

Zdroj: (1)

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8
Komentujte

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
jirikdit.lakMarošMelichar Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Melichar
Host
Melichar
Maroš
Host
Maroš

Melichar – PROZRETEĽNOSŤ – ide však stále len o – pomocníka – iného hráča
/ten, čo zbiera „míčky“/

dit
Host
dit

Zdravím,
cituji:
Polícia zadržala v utorok (18.7.) v popoludňajších hodinách v katastri obce Brezovec v Sninskom okrese dvoch Turkov. Cudzinci boli bez cestovných dokladov, policajti ich preto predviedli na oddelenie za účelom zistenia totožnosti.

Keďže prekročili vonkajšiu hranicu z Ukrajiny do SR mimo hraničný priechod a zdržiavali sa tu neoprávnene, boli z krajiny administratívne vyhostení s uložením zákazu vstupu na územie SR.
Zdroj
http://www.pluska.sk/krimi/nelegalne-prekrocenie-nasich-hranic-policia-zadrzala-turkov-bez-dokladov.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014

dit
Host
dit

Zdravím,
Jezuité mapují grasrootové aktivity pro uprchlíky v Evropě.
zdroj
http://migraceonline.cz/cz/e-knihovna/newsletter-evropskeho-integracniho-portalu-cervenec

a k tomu po připomenutí:
Pravá tvář jezuitů – ustasovské Chorvatsko- http://www.scritub.com/limba/ceha-slovaca/Prav-tv-jezuit-ustaovsk-Chorva2451721167.php

nebo http://www.nwoo.org/2011/02/17/jezuitska-infiltrace-a-vlada-v-nwo/

.lak
Host
.lak
dit
Host
dit

Z Jižního Tyrolska ppřicházejí znepokojivé zprávy. více zdroj
http://www.krone.at/welt/suedtirol-meldet-doppelten-zustrom-von-fluechtlingen-caritas-besorgt-story-579398

..Nigéria, Guinea, Pobřeží slonoviny a Bangladéš….vše jde do EU

dit
Host
dit

Od pondělí 17. července přijímá Ministerstvo vnitra žádosti o peníze pro neziskové, mezinárodní a státní organizace za právní poradenství osobám ze třetích zemí, které přišly na území nelegálně, zdržují se v České republice nelegálně nebo mají být vyhoštěny či deportovány do jiné země. Právníci budou například podávat žaloby na Českou republiku nebo informovat cizince ze třetích zemí o nucených odsunech. zdrpj http://www.ceska-justice.cz/2017/07/vnitro-vyzyva-k-pravnim-radam-nelegalnim-migrantum-stat-poskytne-miliony-korun/ Výše podpory může dosáhnout až 100% projektu, přičemž minimální výše podpory na jeden projekt jsou 2 000 000 Kč a maximální výše podpory na jeden projekt jsou 3 000 000 Kč, uvádí se ve výzvě. Plných 75% částky… Číst vice »

jirik
Host
jirik

V Rakousku zažili další útok. Jak nás včera upozornil do redakce jeden z našich čtenářů, ve Vídni došlo k dalšími incidentu v podobě útoku migranta na místního obyvatele. Osmnáctiletá muslimka ze Somálska brutálně napadla 54-letou ženu na ulici se dvěma psy. Bavila se přes plot se sousedkou, když po chodníku se blížila žena zahalená v muslimském hábitu. Rakušanka věděla, že muslimové nenávidí psy, a tak oba dva své psy, z nichž jeden je slepý, hluchý a má jen tři nohy, přitáhla na vodítkách blíže k sobě. Jenže to nestačilo. Muslimka začala ječet jako smyslů zbavená, že psi jsou nečistá zvířata… Číst vice »