Krach akciového trhu je za dveřmi. Od 1. listopadu to může začít, varují přední ekonomové

Několik známých ekonomů a významných investorů varuje před krachem na akciovém trhu.

Například bývalý rozpočtový ředitel Bílého domu za éry Reagana, David Stockman, nedávno zdvihl červený prapor, když prohlásil, že hrozí ekonomický kolaps. Dále řekl: „Určitě to je dost žhavé místo.“

Scott Minerd, ředitel pro investice společnosti Guggenheim Partners, varuje: „Trhy jsou na kolizním kurzu ke katastrofě … jakmile dosáhne vrcholu, pravděpodobně budeme mít 40 % zpětný odkup akcií.“

Paul Tudor Jones, známý manažer hedgeových fondů a zakladatel společnosti The Tudor Group, srovnává současný stav k pádu trhu v říjnu 1987 a nyní říká, že zatímco „máme nejsilnější ekonomiku za 40 let … současný stav je neudržitelný.“

A John Hussman, prezident společnosti Hussman Investment Trust, říká, že když trh zkolabuje, můžeme očekávat „ztrátu na trhu o 60 %.“

Existuje však jedno zřetelné varování, po kterém běhá mráz po zádech … je od slavného ekonoma Teda Baumana. Bauman a jeho tým s velkou přesností předpovídali zhroucení v letech 1999 a 2007.

Bauman nyní varuje: „Existují tři klíčové ekonomické ukazatele volající po prodeji. Neznamenají pouze náznak, ale že kolaps je za dveřmi! Odpis bude zhruba 70%.“ A pokud Bauman predikuje sedmdesáti procentní korekci na trhu, měli byste toho dbát.

V posledních třech desetiletích přesně předpověděl finanční krizi roku 2008, kolaps zvaný dot.com (technologická bublina) z roku 2000, recesi na počátku 90. let a krach roku 1987.

A když Bauman něco předpovídá, vždy to o něco opře. V novém kontroverzním videu Bauman využívá více než tucet nezpochybnitelných grafů, aby dokázal, že krach burzy je zde.

Nejvíce znepokojující ze všeho ale je, co Bauman označuje za příčinu kolapsu. Nemá to nic společného s úrokovými sazbami, vládním dluhem, cly, Čínou či Severní Koreou. Místo toho souvisí s málo známým schématem, které bylo považováno za nezákonné kvůli spuštění velké krize v roce 1929 … schéma, které se znovu stalo legálním.

A ačkoli se naše budoucnost může zdát bezútěšná, Bauman říká: „Není třeba se stát obětí budoucnosti v každém případě. Pokud jste na spravné straně toho, co je před námi, můžete se chopit příležitostí, které přicházejí jednou, možná dvakrát, za život.“

Snad nejdůležitější, co ve videu zazní je, co Bauman a jeho rodina dělají právě teď. (Je to netradiční a dokonce i kontroverzní, ale dokázal, že to funguje.)

Zatímco Bauman zamýšlel video pouze pro soukromé publikum, jistí diváci ho zveřejnili a video má desítky tisíc shlédnutí za den.

Jeden anonymní divák napsal: „Bauman používá jasné důkazy, které vysvětlují hrozící kolaps a používá při tom jednoduchý jazyk, který každý pochopí.“

S jeho svolením jsme video umístili na soukromý web. Video ZDE (anglicky).

překlad tereza | zdroj: 9

S tím souvisí článek „Bank of America: 14 z 19 varovných signálů naplněno„, který jsem publikovala 27.10.

Také připomeňme např., že zahraniční investoři za minulý týden prodali saúdské dluhopisy za více než 600 milionů dolarů.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
osma.8Libajandera Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
jandera
Host
jandera

Pokud krize nastane tak je to obrovská výzva na zbohatnutí tak jak jev článku naznačeno. Jistě ji naplánují tak , aby na ní neprodělali. Problém bude ekonomika frantíků a italů, měli by trochu zainvestovat ve východní evropě ty investice jim budou snášet zlatá vejce a bohaté krmelné (jako skopčákům nyní). Zvláště specifické trhy jako česko jsou ideální, lidé prahnou po nejdražších službách po co nejstarších autech, odpadních potravinách/krmivách, nedostupném bydlení, ale zatím nemají třeba nejdražší energie, nemají zavedené zelené daně atd. no místa k odklonu je zde stále hodně a hlavně lidé si tu nechají vše líbit a nikdy si… Číst vice »

Liba
Host
Liba

Neumím anglicky, mohl by někdo naznačit jeho kroky? Děkuji

osma.8
Host
osma.8

Přátelé, každý si musí svá rizika řídit sám. V okamžiku, kdy se vzdáte svého řízení a předáte ho někomu jinému můžete přijít i o všechno… Samozřejmě, bylo jasné od počátku, že peníze natištěné FEDem a ECB po roce 2008 (tzv. kvatitativní uvolňování) a které byly pro firmy i lidi téměř „zadarmo“ budou dříve nebo později chtít do reálné ekonomiky – rozumějte mezi nás lidi. Ty zadarmo peníze není možné pumpovat stále a tak je nad listopadové slunce jasné, že ta sranda jednou skončí. Účet má zatáhnout dělný lid, jako vždycky. Nějaký parchanti, který se budou chtít napakovat na neštěstí všech… Číst vice »