Kreml uvedl následky vystoupení USA ze smlouvy o protiraketové obraně

Rozhodnutí USA odstoupit od smlouvy o protiraketové obraně ohrožuje světovou stabilitu a bezpečnost, prohlásil tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v interview pro RT.

Vystoupení Washingtonu ze smlouvy o protiraketové obraně ohrožuje podle Peskovasystém jaderného zadržování, který je jedním z pilířů světové stability a bezpečnosti.

„Od té doby se Rusko nejednou stalo terčem úsilí zaměřeného na neutralizaci jaderného potenciálu země,“ prohlásil zástupce Kremlu.Přitom, jak poznamenal Peskov, Rusko nejednou navrhlo vzájemné ústupky a spolupráci za účelem zajištění světové stability, ale odpověď nikdy nedostalo.

„Proto nemělo Rusko na vybranou, a proto muselo ukázat, že bez ohledu na podmínky a stálé úsilí našich západních kolegů ve vytvoření „raketového štítu“, bude Rusko schopné udržet systém vzájemného jaderného zadržování,“ řekl Peskov na závěr.

Washington jednostranně vystoupil ze smlouvy o protiraketové obraně koncem roku 2001.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
SysijirikPaveljaRDA Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jaRDA
Host

Nikdy by som nedal na nijaké zmluvy. V histórii sa neraz porušili. Pochopiteľne , v tomto prípade.

jirik
Host
jirik

V Londýně hodlají přesvědčit evropské partnery, aby vyhostili ruské diplomaty, píše Bloomberg s odkazem na vlastní zdroje. Britská premiérka Theresa Mayová chce, aby členské státy EU rovněž obvinily Moskvu z účasti na otravě bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery. Za tímto účelem se hodlá Británie podělit se spojenci o tajné výzvědné údaje. Premiérka také doufá, že se jí podaří přesvědčit partnery z EU o nutnosti zpřísnění kritiky ruských úřadů. Na čtvrteční večeři s účastníky summitu EU Mayová například hodlá prohlásit, že „ruský problém bude existovat dlouhá léta“ a Moskva ohrožuje bezpečnost celé Evropy. https://cz.sputniknews.com/politika/201803227003975-britanie-evropa-rusko-diplomati/ „Britští úředníci prohlašují, že… Číst vice »

Pavel
Host
Pavel

Souhlasím, aby první použití nervově paralytické látky v Evropě po skončení 2. světové války bylo potrestáno. Proto žádám, aby pracovníci britské tajné služby – nejlépe všichni – byli zadrženi, podrobeni mučení za použití topení vodou (stejně jako někteří vězni na Guantanámu) a on se někdo přizná, kdo z nich za to může. A toho pak utopit v Temži za přítomnosti kamer všech západních televizí. A Rusku pak zaslat omluvné dopisy.

jirik
Host
jirik

Do misí půjdou další stovky českých vojáků, náklady se zvýší o miliardu
Česká armáda plánuje v následujících měsících a letech posílit své zahraniční mise o další stovky vojáků. Jen letos se má jejich počet zvednout z 806 na 1081.
https://www.novinky.cz/domaci/466880-do-misi-pujdou-dalsi-stovky-ceskych-vojaku-naklady-se-zvysi-o-miliardu.html

Sysi
Host
Sysi

Otravné paralytické látky jsou naprosto běžně používány po celé planetě jak v lokálních válkách, tak chemposypem nebo formou éček (zejména ve východní Evropě). Jen to umírání jde o něco pomaleji, protože látky nejsou aplikovány tak okatě, aby na ně běžné ovčanstvo zareagovalo.