Krizové zasedání v Japonsku po tzv. Flash Crash u Yenu

…..tak přece jenom se něco odehrálo ale lidem to zůstlo utajeno….

00:05

Není zcela jasné, proč zprávu neutajili a přece jenom to bylo veřejnosti sděleno. Když jsme psali o problému zásobování německých bankomatů a bank penězi 02 a 03 ledna, nevěděli jsme, že se v Tokiu odehrál tak zvaný Flash Crash. V noci 02.01 ve 23:30 SEČ (středoevropského času) se začal chovat velice divně kurz Yenu vůči ostatním měnám.

Euro v danou dobu kleslo rázově ze 123 Yenu na 119 Yenu. Ale oproti AUD (australskému dolaru) Yen stoupl na hodnotu 1,68 z hodnoty 1,61. Začal se chovat velice zvláštně vůči různým měnám, kde byly veliké výkyvy jak nahoru tak dolů…..

Rovněž tak začalo silné oslabování EURA oproti jiným měnám. Celá situace se uklidnila až kolem 01:00 středoevropského času. Jak to tak vypadá, právě v inkriminovanou dobu musel někdo sypat hodně písku do soukolí Eura. Je otázkou co to mělo způsobit a kým to bylo vyvoláno. A jak jsem naznačil, s tím spojená „údajná stávka“ dopravců a rozvozců cenin po celém Německu je velmi zvláštní náhodou a synchronizací.

Ani odborníci nevědí, proč se vyšlo s tímto problémem „vykolejeného vlaku“ do médií, když se ho zase „hladce“ podařilo vrátit zpět na koleje. Vlak ZATÍM jede dál, jako kdyby se nic neodehrálo. Otázka zní: Jak dlouho ještě

tm komentuje: dle mého názoru, že jejich plán krachu byl odhalen, neuskutečnil se.  „Strojvedoucí“  krachu se ihned snažili, opět vrátit systém do zajeté koleje s „mírným vykolejením“ a mysleli si, že nikdo nic nepozná. 

 

 

Znovu každého varuji. Připravte se na velkou krizi!!!!!

I když Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok se kriticky obořil na ekonomy, kteří v novém roce předpovídají hospodářskou krizi. Podle něj dojde pouze ke zdravému zpomalení ekonomického růstu, který má zabránit přehřátí ekonomiky. (tm komentuje: tak poslední větu musel vymýšlet hodně dlouho). Nechává si ovšem zadní vrátka otevřena, kdy řekl zase následující výrok: Varoval však, že neustálé řeči o krizi ji ve skutečnosti mohou přivolat.

V západním tisku se otevřeně hovoří o přicházející krizi. Lidé jsou vyzýváni, aby se na krizi připravili. Blíží se mílovými kroky…..

Vždy jsem říkal, že vše začne pádem burzy či měn a nefunkčními peněžními automaty…..

Zdroje:

https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_boersen_tag/Krisensitzung-in-Japan-nach-Flash-Crash-beim-Yen-article20796168.html

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201901048864920-Rusnok-CNB-varovani-krize/

A na závěr by bylo dobré si prostudovat následující článek o ekonomické zimě, která se blíží…..

https://www.epshark.cz/clanek/980/ekonomika-zima-se-blizi

tm

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8 komentářů

 1. kachni noha napsal:

  Dobrý den,

  jasnou předikci kdy, proč a jak začne finanční krize vysvětlil Mike Maloney na youtube. Mělo by to krachnout potom, co se úrokové sazby odlepí ode dna a začnou se zvyšovat, což se nyní právě děje.

  Aby jste nemuseli strávit několik hodin u videa, shrnu Vám to ve zkratce:

  Vtip je v tom, že dluhů je daleko více než reálných peněz. V okamžiku kdy úroky rostou, lidi si už nepůjčují, nové peníze se tedy již netisknou, dluhy se ještě nějakou dobu splácejí ale
  jen do doby, než poslední peníze zmizí z oběhu, pak bankomaty budou prázdné ale spousty dluhů ještě zůstává – a bankám a exekutorům začnou žně, neb jim spadnou do klína všechny ty již nesplatitelné auta/domy/pozemky/půjčky/hypotéky … 🙁

 2. venca napsal:

  Kapitalismus není to, co býval nebo to, co bychom od něj očekávali, ekonomické cykly neexistují a ekonomické předpovědi nefungují. Kdyby fungovaly a ekonomiky by se daly regulovat a řídit několika matematickými modely, tak by to bylo báječné, protože všichni by to mohli očekávat a dobře se připravit, respektive připravit protiopatření v rámci jakéhosi “ udržitelného rozvoje“.
  Ale udržitelný rozvoj není cílem, i když se v agendě 2030 o něm pořád hovoří. Je to lež. Cílem je naopak destabilizace a chaos, který záměrně vyvolávají ti, kteří mají možnosti a nástroje se v něm trochu vyznat a těžit z něho. Všichni ostatní jenom zírají, nechápou, jak je to možné a chytají se školských pouček, které ovšem fungují jen velmi omezeně. Hlavními faktory, které různé krize způsobují , nejsou spontánní a předvídatelné, protože jsou v rukou mocných, kteří se neštítí v zájmu své moci naprosto ničeho.

  • Marian napsal:

   Suhlas s Vencou. Ekonomika nema skoro ziadne pravidla, ktorymi sa riadi. Pravidla sa robia vzdy na situaciu, ktora tu uz bola. Buducnost akciovych trhov je v rukach zidov z Wall streetu, zavisi, ako sa zid vyspi. A ked si spomenie, ze neuvilni hotovost z jeho bank, tak zacne kriza. Rovnako to bolo v 1929, ked akoze nebola hotovost. lebo banka ju jednoducho nevydala.

 3. herman.x napsal:

  Ze 4.1.2019
  cituji:

  „Čeká nás „hladké přistání“ neboli zdravé zpomalení ekonomiky,
  žádná krize, říká guvernér ČNB…
  „Jiří Rusnok dále kritizuje analytiky,
  že řečmi o krizi ji mohou jen přivolat.“

  Bohužel nemohu dohledat to zvyšování úrokových
  sazeb,což je taky slušný signál „hladkého přistání“
  (ovšem jak pro koho)
  ale i tak tohle snad každému už vážně musí stačit,né?

 4. jintrovert napsal:

  Včerejší Rusnokův výstup mi zvedl tlak jak zas delší dobu nic ☻ ještě že už se na tadescu nesmí psát sprostě ☺ Ano zprávu o tom,že evropská centr.banka přestává od ledna 2019 s kvantitativním uvolňováním/pumpováním peněz do jednotlivých státu jsem zaznamenal…Že nás letos čeká „end game“ je opravdu vysoce pravděpodobné a TOTÁLNÍM VRCHOLEM bude,že jme krizi nakonec vyvolali „my“ svým malováním čerta na zeď ☺☻☺ a tuhle nehoráznost jsem už zaslechl od vícero „obdorníků“ Pomoc…

 5. bloblo napsal:

  AMTV sleduju přes měsíc a obrazně čekám, kdy borec konečně plácne nějakou hovadinu. No furt se nemůžu dočkat, protože co říká, sedí jak zadek na hrnec. TeĎ mele o uměle vyvolaným blackoutu v emerice. Může být opět použit jako divadlo 9/11.
  https://www.youtube.com/watch?v=OFMTUiGOW94

  I preppeři když mluví o blackoutu, otevřeně počítají s tím, že to bude další stínovládní špinavý divadýlko. Aby se ospravedlnilo stanný právo apod.

  The goverment wants you to have 6 months of food on hand in case the power grid is attacked.
  https://www.youtube.com/watch?v=vf2Zh7iwYOA

 6. Vít Henok napsal:

  Ta krize vlastně je spočítaná a naplánovaná už velmi dlouho. První zkouška na ostro proběhla v Nepálu. Byl použit poprvé systém zadlužování obyvatelstva půjčkami nepodložených peněz. Spolehlivě tak zadlužili ještě nenarozené děti. Podvod s nekrytými penězi se tak objevuje periodicky. Tam, kde se mafie pošle zpět, je válka. Pokud by Kaddáfí žil, mohl by to vyprávět z vlastní zkušenosti. Nyní jsou ale v Česku naprosto přesné údaje, kolik peněz bez hodnoty vydělali jak firmy, tak živnostníci. Eet pokladny mají v tom jasno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..