Kvůli migraci v Belgii padla vláda

Předseda belgické vlády, Charles Michel, na úterním zasedání v parlamentu oznámil, že podává demisi. Poté, co ohlásil své rozhodnutí, bylo zasedání pozastaveno. Informovala o tom televizní stanice RTBF.

V úterý předložily dvě parlamentní frakce otázku ohledně hlasování o nedůvěře vlády. Před týdnem podalo demisi celkem pět členů federální vlády, kteří patřili k vlámským nacionalistům. Tímto krokem chtěli vyjádřit protest, že premiér podepsal Globální pakt OSN o migraci. Po tomto kroku zůstala v parlamentu vládnoucí vládní koalice v menšině.

 

 

 

„Vidím, že má výzva k parlamentu nebyla přesvědčivá a že v této fázi nebyla vůbec vyslyšena. Musím tedy tuto situaci respektovat a přijmout ji, a proto jsem se rozhodl, že oznámím svou rezignaci a okamžitě zamířím ke králi (belgickému králi Filipovi, pozn. red.),“ prohlásil premiér.

Vládní krize v Belgii začala již na začátku prosince, a to kvůli ostrým sporům ve vládnoucí koalici. Ty se týkaly především podpory Globálního paktu OSN o migraci, který podpořil předseda vlády a také liberální strany v jižní frankofonní části země — Valonsko a nizozemsky hovořící Vlámsko na severu. Dne 9. prosince se vládnoucí koalice v Belgii definitivně rozpadla. Z vlády odešla přední vlámská strana Nová vlámská aliance, která je v Belgii považována za pravicové radikály.

zdroj: 9

A tento poskok před několika dny vyhrožoval zemím V4, že kvůli postoji k migraci by mohly být vyloučeny z schengenského prostoru. 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. sycho napsal:

  Hmmm, nejak se nam to bori na mnoha frontach :/. Ne, ze by stavajici uskupeni vlad a pucfleku v evrope bylo super, ale kdyz vsechno padne, bude chaos a pak si uz pomuzeme tak akorat sami… :/

  • Jan napsal:

   Na tom chaosu Deep State stale intenzivneji pracuje, Zlute vesty jsou jeho dilem. Vsude nastolit chaos, aby nakonec jim prosel NWO, neboli schvalena hegemonie USA vsude. A kdyz to nepujde, tak valka. Proto tam dali Milleyho a tim odjistenou rozbusku pro valku. Tady je jeho vystoupeni, ktere potvrzuje co je on zac:
   https://www.youtube.com/watch?v=U7qKVR7iWM8

 2. Jan napsal:

  Zidak Michel nekope za Belgii, protoze schvalil Migracni pakt. Odstoupil pote, co Holandani z vlady odesli a mensinovou vladu neda dohromady. U nas naopak neodstoupi ani Babis, ani Petricek za schvaleni! Zase nam tvrdi, ze je to jako Lithium Memorandum bez ucinku. A pokazde za tim stoji CSSD, Hamacek, ktery Babisovi neustale mydli schody, obchazi jeho prohlaseni a skodi mu kde jen muze. Babis mel jit s SPD, byl by dneska dal a nemuseli jsme vydavat penize z dani na nesmyslne socanske darecky, ktere jim maji zvysit volebni preference.

  • Angel napsal:

   Nevím, proč uvádíte, že za to může ČSSD, když premiér je Babiš. Sice jsem doufala, že alespoň migrační pakt zastaví (pakt o uprchlících je to samé v bleděmodrém), ale už si tu důvěru vůči němu odpustím. Nevidím jednu dobrou věc, kterou udělal. Jediné, co umí, je šikana státu k těm dole, a peníze se nahoře rozkrádají dál. Je prostě vydíratelný přes dotace a o nic jiného mu ani nešlo. Jak zastavilo EU dotace Babišovi, okamžitě podepsal pakt o uprchlících. Jak mu zavolala Merkel při sestavování vlády, že Okamuru ne, jinak je otázka jak to pro něj dopadne s dotačními pobídkami pro Agrofert Deutschland v Německu, okamžitě obrátil a znovu začal vyjednávat s ČSSD a dal jim neskutečné možnosti. Za dobu u vlády se mu majetek zdvojnásobil ze 40 miliard na 80 miliard. Je otázka, jak k určitému majetku přišel. Údajně nezaplatil ani korunu. A tenhle člověk, který se tu asi ani nenarodil, nám dělá premiéra. A demoblok – ještě horší.

 3. Vítězslav Crha napsal:

  Vono se vopraudu něco děje, protože ještě před tejdnem se tento vypelichanec sral do ČR,kvůli odmítání podpisu těch sraček z OSN /fašistická junta nové doby/ a dnes podává demisi. To jsou mně věci. Nikdo nikdy neví,co bude zejtra ovšem já to vím. Snídaně pak práce, pak kafíčko, pak práce,pak vobět,pak práce, pak odpolední kafíčko,pak práce,pak večeře,práci vzal čert pak Tomášek Marnejch a něco navíc na internetu a pak chupky dupky do hajan. A zkuste to změnit, tak jusem v depce. Čus bus kopretiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..