Kyjev si usmyslel utopit Donbass

Ukrajinská strana se připravuje vyhodit do vzduchu stavidla vodní nádrže a zároveň rozjet ofenzívu na Donbassu. Zrealizuje Ukrajina svou diverzi, když byla zachycena misí OBSE?

Ukrajinské silové struktury podminovaly stavidla Mironovské vodní nádrže na Donbassu. Ve středu 16. ledna o tom informoval oficiální zástupce Národní milice Luganské lidové republiky Andrej Maročko.

«Výbuch stavidel vodní nádrže povede ke zvýšení hladiny vody řeky Lugaň a vyvolá povodně v obytných obcích Troickoje, Kalinovo, Irvino a Pervomajsk», konstatoval Maročko.

 

 

 

Zástupce ministerstva obrany Luganské lidové republiky zároveň dodal, že takový krok může způsobit velký počet obětí, a zároveň ekologickou a humanitární katastrofu. Maročko zároveň dodal, že příprav na diverzi si všimli zástupci Speciální monitorovací mise OBSE.

Snem ukrajinské vrchnosti je za pomoci Evropy a USA vyvolat hladomor na Donbassu a v Krymu.

Mironovský vodojem je jednou z největších zásobáren vody na Donbassu. Je na horním toku řeky Lugaň a je ochlazovacím vodojemem pro Mironovskou tepelnou elektrárnu. Exploze stavidel znamená nejen zatopení značných ploch v povodí řeky, ale také přijde elektrárna o značnou část chladících kapacit. A dokonce z učebnice fyziky víme, že tepelný segment elektrárny je přímo závislý na chlazení.

Šéfredaktor doněckého časopisu FÓRUM Alexandr Baranov konstatoval, že v Kyjevě se ani nesnaží skrývat, s jakou radostí by vyvolali na Donbassu a v Krymu hladomor, vyhodili do vzduchu objekty zajišťující základní životní potřeby a dopravní infrastruktury. Stačí si prý poslechnout jejich válkychtivá prohlášení ukrajinských „vůdců“ vůči Krymskému mostu, dříve trajektu spojujícího Krym s Ruskem. Takže záměr poslat pod vodu část území Donbassu zcela zapadá do mozaiky strategie genocidy, kterou ukrajinská vrchnost – s požehnáním USA a Evropské unie «piluje» na Ukrajině.

 

 

 

Ukrajinci oslavují hrdinské skutky jednotek SS a Evropas USA jim za to tleskají

Ukrajinské vrchnosti zjevně ani nevadí, že přípravu na diverzi zachytila Speciální monitorovací mise OBSE. Vždyť vše je to jako opsáno z metodických příruček «totální války», kterou svého času vyhlásil Hitler. «Proč by to mělo vadit jeho žákům, oslavujícím „hrdinské činy“ divize SS „Haličina“ a nacistů – banderovců, proslavivších se genocidou polského a arménského obyvatelstva v čase „Volynských jatek“, kterým se dnes na Ukrajině stydlivě říká „druhá ukrajinsko-polská válka“», říká Baranov.

A takové jednání by nebylo poprvé. Stačí si připomenout, že velitele ukrajinských jednotek SS, za zvěrstva ve Varšavském ghettu, sami Němci odsoudili k popravě. Ale Evropa, zdá se, proti takovým „hrdinům“ nic nenamítá. Proč by jí proto měli vadit jejich dnešní stoupenci? Vždyť Evropa by schvalovala i Hitlera, kdyby se zaměřil pouze na východní frontu.

Zavraždit i vlastní lidi? Žádný problém!

Neuvěřitelná je ale v chování ukrajinské vrchnosti skutečnost, že kdyby v důsledku realizace jejích diverzních plánů zahynula i řada „pravověrných“ Ukrajinců – pak je podle Baranova klidně zabijí. «Naštěstí mají dnes ukrajinská trestná komanda omezené zdroje, protože jinak bychom sledovali plnou genocidu v přímém přenosu», věří Baranov.

 

 

 

Navíc se odborníci shodují v tom, že ukrajinské vrchnosti nejde jen o to, aby trpěli lidé v postižených oblastech. Zatopení způsobí podle Alexandra Dmitriejvského – historika, vojenského analytika a člena Izbrogského klubu – vyšší zranitelnost pozic opolčenců v daném směru. Budou poškozeny cesty, mosty a další infrastruktura, bude třeba volit objízdné delší trasy – a ve válce je čas ten nejdražší faktor. Úder banderovců, věří vojenští experti, se odrazit podaří, dojde-li k němu v předpokládaném směru, žel, s podstatně většími ztrátami.

Jednou nadějí, že k tomu nedojde je právě skutečnost, že tuto přípravu na diverzi zachytila mise OBSE, která tuto informaci předala i Luganské lidové republice. A jak platí ve vojenské teorii odedávna, je-li odhalen plán diverze a eliminován moment překvapení, je lépe takovou diverzi neuskutečnit. Ale to je světová historická vojenská teorie. Jaká bude ukrajinská banderovská praxe, se máme dozvědět už v blízké budoucnosti.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

16 komentářů

 1. Fanny napsal:

  Asi zbytečná otázka:
  Kdy už konečně budou tyhle zrůdy soudit v Haagu?

  • PTZ napsal:

   No v Haagu to mají určitě na hágu….

   • Jan napsal:

    V Haagu to maji na haku. Milosevice zabili, kdyz zjistili, ze ho nemohou usvedcit. Soudkyne Carla del Ponte byla jen nastrcena figurka, vzdycky to rozjela a na puli cesty do zase zabalila.

  • Ruprecht napsal:

   Nikdy je v Haagu soudit nebudou, v Haagu jsou jejich kámoši, kteří jim radí, jak ty kurewstva udělat s co největším devastačním účinkem, Soudy v Haagu jsou pouze pro Karadžiče, Miloševiče a všechny, co američanům a EU nezobou z ruky.

   • tereza napsal:

    Ano, v Haagu jsou jejich kámoši. Zločinci budou stát před vojenskými tribunály v Guantanamu. Ale byla bych pro, aby vznikla evropská pobočka, aby se ty procesy uspíšily. Máme totiž už 71.000 obžalob!

   • Fanny napsal:

    To je asi pravda,když člověk sledoval ty soudy,tak mu z toho bylo zle.Miloseviče nechali umřít,neposkytli mu správnou léčbu a Karadžiče shledali nevinným a tak se snažili ne něj něco navlíknout.
    Zaslouží si aby je odvezli Rusové na Sibiř.

   • Jan napsal:

    Haag mel soudit zverstva US Arma ve Vietnamu i jinde. Ale ty nesmi.

  • Vítězslav Crha napsal:

   Ne v Haagu ale na Guantanámu na Kubě pěkně všechny pohromadě. Mají na to tak 1 měsíc a pak končí. Rusové si je odvezou a předají spravedlnosti. Už to jede na plné kule v celém světě. U nás to bude také slušná řádka bývalých i současných politiků. Strašně se na to těším a nemohu dočkat

 2. .lak napsal:

  Šílené a nelidské. Už chybí jen plynofka s atomkou na moskaly jak říkají ale za hranicemi jsou skuteční moskali jak říkají, tam to je vykýblený totál.

 3. Miroslav napsal:

  Donbas už se Ukrajině nevrátí. Kdo by chtěl žít v jednom státě s lidmi, kteří likvidují své občany jen kvůli původu. Nejhorší je, že volby na Ukrajině může vyhrát Tymošenková, a to by bylo jen hůř.

  • Fanny napsal:

   Julča bude taky pro ty chudáky „výhra“,asi jako z bláta do louže.
   Tahle plynová princezna taky Rusy nenávidí a stejně jako naše blbka Langšádlová by na ně házela atomovky,co ty…jak jen to říct slušně,v těch blbých kebulích mají.

 4. Vítězslav Crha napsal:

  Jenom že na Donbasu a v Luhanské oblasti je převážná část rusů a to by odpálilo Rusko v zásadách OSN bránit své občany mimo RF. Nikdo by na to nemohl říci naprosto nis,protože by to byla ochrana v rímci mezinárodního práva. To by byl předčasný konec maškarády fašounů v Kijevě. Nikdo by nemohl do tohoto konfliktu zasáhnout, protože by to bylo příliš křiklavé a po tom co se děje v USA už na to asi nejsou štváči. Anglie má svých starostí až nad hlavu a tak do toho nepůjdou a ostatní zůstanou jako vždy u nesmyslných keců a žvástů,ale je to jejich karma.

  • tereza napsal:

   Připomínám na tomto místě, že Ukrajina po rozpadu SSSR do dnešní doby nepožádala OSN o nové uznání státních hranic. Takže Ukrajina je dle mezinárodního práva stále území Ruské federace.

   • Jan napsal:

    O to se Pindosove USA nikde nestaraji. Vse zamlcuji ci ke sve vyhode prekrucuji. Ukrajina je slepenec, ktery narustal v dejinach jenom diky darkum cara, Lenina i Stalina. Jeji celistvost byla uhajena po staleti jenom Rusy, jinak by uz je zapad davno zmajdanoval a obsadil. Majdan Rusove zachrapali a dali tak USA do ruky bic na sankce. Nic by se nestalo, kdyby Rusove Ukrajinu po Majdanu obsadili. Horsi to nemohlo pro Rusko uz byt jak dneska pote, co se drzeli zpatky a vzali si jenom Krym zpatky, coz byla nutnost. Zabranili by tak devastaci Ukrajiny nacisty, oligarchy a zidaky Porosenkem a jeho vladou dosazenou USA. Ty za tech 5 miliard $ co je Majdan stal dostali kulovy.
    Utrpeni Ukrajincu a nestale ostrelovani Donbasu nebere konce.

 5. Jan napsal:

  O zaminovani vi i ta mezinarodni komise, i kdyz strani fasounum v Kijeve. Protrzeni hraze bude genocida obyvatelstva a konec Porosenka a jeho nacisticke diktatury v Kijeve.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.