Lékaři dokázali, že hladověním je možné zvítězit nad cukrovkou 2. typu

Léčebné hladovění pomáhá v boji proti cukrovce druhého typu, tvrdí odborníci z univerzity v Newcastlu. Příslušný výzkum, který stručně popisuje Science Alert, je uveřejněn v časopisu The Lancet.

Výzkumu se zúčastnilo 298 osob ve věku 25-65 let, trpících cukrovkou druhého typu po dobu posledních šesti let. Časopis uvádí, že všichni účastníci byli rozděleni na experimentální a kontrolní skupinu — pro první skupinu byl vytvořen speciální program na snížení váhy.

Členové experimentální skupiny drželi extrémní dietu, denně spotřebovali maximálně 853 kalorií po dobu tří měsíců.Výsledky ukázaly, že téměř 90 procent těch, kteří shodili 15 kg, cukrovka druhého stupně přešla do stavu remise. U většiny těch, kteří během výzkumu dokázali snížit svou váhu o 10-15 kg, diabetické symptomy také poklesly.

Remise onemocnění byla vidět u více než třetiny (34 procent) účastníků, kteří shodili méně kilogramů (5-10).

Přitom u kontrolní skupiny, která byla léčena standardní metodou, tento ukazatel tvořil pouze čtyři procenta.

Podle výsledků výzkumu účastníci experimentální skupiny v průměru zhubli o 10 kg, zatímco kontrolovaná skupina o 1 kg.Vědci tvrdí, že jejich zvláštní dietní program může zvítězit nad cukrovkou 2. typu, kterou podle jejich názoru už není nutné považovat za celoživotní a chronickou nemoc. Jestliže se však v době remise diabetici vrátí k nesprávnému stravování, které je v mnoha případech příčinou nemoci, existuje nebezpečí, že se nemoc vrátí.

Cukrovka druhého typu je endokrinní onemocnění, které vzniká kvůli nedostatku hormonu inzulínu. Většina diabetiků trpí nadváhou.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Stani Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Stani
Host
Stani

Při cukrovce 2. typu je v těle inzulín dostatek, jen receptory bunek jsou vyřazené z cinnosti Často se na tom podílí i podavany inzulín, který je „zalepuje“ a stav jeste zhorsuje. Jinak zdroj říká pravdu.