Místo léků do lesa! Skotští lékaři začali pacientům předepisovat pobyt v přírodě

Přírodní medicína se začína dostávat i do kruhů lékařů? Na základně skvělých výsledků projektu, který prokázal sílu podpořit proces uzdravení, už nebudou praktičtí doktoři ze skotského souostroví Shetlandy pobyt v přírodě pouze doporučovat, ale stane se součástí receptu. 

Projekt, ve kterém se propojila zdravotnická organizace NHS Shetlandy a organizace na ochranu přírody RSPB Scotland, je považován za první svého druhu ve Velké Británii. Cílem je doporučit nemocným pobyt v přírodě, což jim pomůže v léčbě příliš vysokého krevního tlaku, sníží se i riziko onemocnění srdce či mrtvice. A v neposlední řadě jde o pozitivní vliv na duševní zdraví.

„Existují jasné důkazy, že příroda má na tělo i duši velký vliv. Vytvořili jsme letáky s jasně prokazatelnými benefity a také jsme přidali prostřednictvím kalendáře pár tipů, aby lékaři mohli jednodušeji pacienty motivovat k pobytu venku,“ říká Karen MacKelvie z RSPB.

Nyní, když lékař zjistí, že zdraví jeho pacienta by mohl procházky v v přírodě, vysvětlí mu důležitost tohoto kroku a dá mu i kalendář s možnostmi aktivit. V něm se pacient mimo jiné dozví, že v lednu lze na Shetlandech pozorovat lišejníky. Ale najde zde i jiné možnosti aktivit. V březnu radí, že je dobré zamyslet se, kdo ze sousedství má psa, kterému by prospělo vzít ho na procházku.

Nad navrhovanými možnostmi se lze možná pousmát, ale jde o vážné téma, za kterým je jasná snaha posílit zdravotní stav lidí a zlepšit jejich psychiku, ať už je trápí cukrovka, deprese či rakovina.

„Rozhodně se projektu zúčastním. Líbí se mi, že nabízí nemocným možnost propojit se s přírodou ve chvíli, kdy se musí postavit čelem ke svým zdravotním problémům. Pobyt venku je tak snadno dostupný, a zároveň umožňuje navázat i lepší kontakt s okolím nebo si naopak dopřát chvilku odpočinku o samotě,“ říká lékařka Chloe Evans ze zdravotního střediska ve Scalloway.

Projekt je zatím na začátku. Ale časem je možné, že se rozšíří napříč Velkou Británií. Už nyní zaznívají hlasy, které by tuto variantu podpořily.

„Fyzický i duševní přínos při pobytu v přírodě je podložen mnoha vědeckými studiemi a je na čase, aby o tomto směru léčby začali vážně přemýšlet lékaři napříč obory,“ řekla Makena Lohr, mluvčí neziskové zdravotnické organizace v Oxfordu.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7
Komentujte

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarošAdamPavlafohat Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
fohat
Host
fohat
Maroš
Host
Maroš

„Místo léků do lesa!“ – a do poriadne hustého, odkiaľ nevidieť to chemtrailsové svinstvo! Možno to zafunguje ako Wood/oo/ Placebo efekt! „Čo nevidíš – to ťa nezabije!“ – to určite!
attention au train
https://www.youtube.com/watch?v=t5GBxzc51fc
Holly + Wood: Masters of Mind Control (chemtrails)
https://www.youtube.com/watch?v=eMoSBXa4ONs
chemtrails tree die off geo-engineering 2017
https://www.youtube.com/watch?v=irMQFfeTBwI

Pavla
Host
Pavla

Souhlasím,za chvíli bude pobyt venku spíše zdraví škodlivý.To svinstvo padá všude a na všechno.V lese na vás zase nalétává něco jako létající klíšťata co zalézají do vlasů a koušou.No je to paráda.

Adam
Host
Adam

V pátek večer jsem se šel projít ven. Obloha byla téměř bez mraků a svítil jasně měsíc. Ve svitu měsíce jsem viděl čerstvé chemtrailsy. Takže práškují radši večer, aby to lidé neviděli!

Maroš
Host
Maroš

„Místo léků do lesa!“ = vráťte nám zdravotné poistenie!
Je to proste cynizmus – z ľudí ťahajú peniaze „za správne technicky sofistikovaný životný štýl“ a potom ich pošlú DO HÁJA. Takže platiť by sme mali – lesom?
Health & Wellness Advertising & Marketing
https://www.youtube.com/watch?v=dFlPz4iSrm8

Maroš
Host
Maroš

Na „schízu“ si naordinujte Izrael! „ještě neví, kdo se postará o čtyřiadevadesátiletou maminku, a třináctileté dceři se nikam nechce. „Mám to štěstí, že mě pořád někdo potřebuje,“ cituje repliku z divadelní hry a zároveň přiznává: „Když se mě zeptáte, co chci já, budu mlčet, protože nevím.“ Řekla bych, že se chcete třeba i rozkrájet, aby byla vaše rodina spokojená… Jsem opravdu ten typ, co by se obětoval dětem do poslední kapky. Něco jako nemáte hadr na podlahu? Tak já si lehnu a vytřu vám. Takže si tak trochu ten Izrael i ordinuju, abych přetrhla pupeční šňůry. Možná je zdravé si… Číst vice »

Maroš
Host
Maroš

Len zamyslenie – nie nad pošahanou schízou Žilkovou, ale nad tým, že najlepší herec medzi „vojakmi“ – bývalý minister obrany ČR Stropnický MIERI DO IZRAELA /kde aj steny majú uši!/ – ako veľvyslanec ČR!
Otázka – to IM Stropnický ešte nevyzradil všetko?!